آموزش تهیه رولت هندوانه برای شب یلدا

آشپزی و خوراکیدسر

- 97/09/20
آموزش تهیه رولت هندوانه برای شب یلدابا این رولت هندوانه از عزیزان تان در شب یلدا پذیرایی کنید.درست کردن این رولت هندوانه برای شب یلدا شاید در نگاه اول کمی سخت به نظر برسد، میتوانید با کمی دقت در اندازه مواد و ترتیب آنها، به راحتی رولت را تهیه کرده و از عزیزانتان در شب یلدا پذیرایی کنیدبرای نحوه تهیه رولت هندوانه برای شب یلدا ابتدا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا كنید و زرده را با نصفی از شكر و وانیل بزنید تا كرم شود .

ابتدا یک رولت 4 تخم مرغی درست کنید.

مواد لازم برای طرز تهیه رولت هندوانه برای شب یلدا :


تخم مرغ:4 عدد
شکر : 80 گرم
آرد : 90 گرم
شربت غلیظ:1 قاشق سوپخوری

روش درست کردن رولت هندوانه برای شب یلدا :


1.برای نحوه تهیه رولت هندوانه برای شب یلدا ابتدا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا كنید و زرده را با نصفی از شكر و وانیل بزنید تا كرم شود .

2.سفیده تخم مرغ را زده تا فرم بگیرد و بعد شكر را بصورت بارانی به آن اضافه كنید .

3.زرده و سفیده را مخلوط كرده و بعد آرد را روی آن الک می كنیم .

4.اگر دوست دارید روی رولت طلایی شود 1 قاشق سوپخوری شربت را در آخر به آن اضافه می كنیم .

5.بعد در سینی 40×30 ریخته و این نكته خیلی مهم است كه سینی فر آخرین طبقه از بالا باشد و درجه فر 220 درجه فقط 8 تا 10 دقیقه قبل از اضاقه کردن آرد، مایه را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده؛ به یک قسمت رنگ قرمز و به قسمت دیگر رنگ سبز اضافه کنید. ( من از رنگ مایع استفاده کردم )

6.بعد آرد را به آرامی با مایه مخلوط کنید.

7.کف سینی را کاغذ روغنی انداخته و سپس مایه قرمز را در یک طرف سینی و سبز را در طرف دیگر بریزید و با قاشق داخل سینی پخش کنید.

8.دو قاشق غذاخوری از مایه سبز را نگه داشته، کمی دیگر به آن رنگ سبز اضافه کنید تا کاملاً تیره شود و سبز پر رنگی داشته باشید. ( تفاوت دو رنگ سبز زیاد باشد که خودش را بیشتر نشان بدهد )

9.این مایه را داخل قیف بریزید و روی مایه کیک داخل سینی خطوط موازی بکشید و با سیخ چوبی به آن فرم دهید.

10.برای ادامه کار و مراحل بعدی، مانند رولت معمولی عمل کنید. به یاد داشته باشید که روی حوله ( یا کاغذ روغنی ) که رولت را روی آن بر میگردانید، حتما پودر قند بپاشید که رویه رولت کنده نشود.

11.بعد از خامه کشی و چند ساعت استراحت در یخچال، رولت را با چاقوی اره ای برش زده و بعد برای تخم هندوانه شکلات آبکرده را داخل قیف ریخته و روی برش ها میریزیم .
advertising