بیوگرافی ساره بیات بازیگر مشهور سینما

مجلهسلبریتی ها

- 97/08/10
بیوگرافی ساره بیات بازیگر مشهور سینماساره بیات متولد ۱۴ مهر ماه 1358 در مشهد می باشد. وی فارغ التحصیل رشته هنر می باشد و جالبه بدانید خانواده ساره بیات مخالف بازیگری او بودند و برای همین وی به صورت پنهانی رشته دانشگاهی اش را هنر انتخاب کرد تا این طریق وارد بازیگری شود ولی موفق نشده و بعد از اتمام دانشگاهش, کلاس های بازیگری رفته است.
بیوگرافی ساره بیات بازیگر مشهور سینما
ساره بیات هنوز ازدواج نکرده است و مجرد می باشد

ساره بیات یک خواهر بنام سروین که همسر رضا قوچان نژاد هست دارد.

ساره بیات از سال 1380 وارد تئاتر شد و در جشنواره پلیس در اولین کارش، جایزه بهترین بازیگری را به همراه دیپلم افتخار کسب کرد. بعد از اخذ مدرک بازیگری از موسسه کارنامه به مجموعه یک مشت پر عقاب دعوت شد.

ساره بیات در سال 1385 با بازی در فیلم سینمایی مقلد شیطان به کارگردانی و تهیه کنندگی افشین صادقی وارد عرصه سینما شد.

ساره بیات در سال 1389 با بازی درخشانش در فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین دیپلم افتخار بهترین بازیگر مکمل زن از بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر و خرس نقره ای بهترین بازیگر زن بطور مشترک با لیلا حاتمی و سارینا فرهادی از جشنواره فیلم برلین را کسب کرد. جدایی نادر از سیمین فیلمی با ژانر درام به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی اصغر فرهادی میباشد.

فیلم سینمایی جدایی نادر از سیمین مجموعاً بیش از 51 جایزه جهانی را از آن خود کرده است که از آن جمله، چندین جایزه از بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر و نیز جوایز معتبر بین المللی همچون جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان ،گلدن گلوب و خرس طلایی از جشنواره فیلم برلین قابل ذکر است. اقبال مثبت منتقدان به جدایی نادر از سیمین تا جایی است که برخی آن را جزو 11 فیلم برتر سال 2011 خوانده اند؛ اگر چه نقدهای مخالفی نیز بر آن وارد شده است.

فیلم هایی که ساره بیات در آن درخشیده است


دل
عاشقانه
رحمان ۱۴۰۰
لابیرنت
اتاق تاریک
زرد
بیست و یک روز بعد
لابی
آااادت نمی‌کنیم
محمد رسول‌الله
ناهید
خداحافظی طولانی
خواب‌زده‌ها
ساکن طبقهٔ وسط
فصل فراموشی فریبا
لامپ ۱۰۰
جدایی نادر از سیمین
مقلد شیطان
advertising