بیوگرافی مهراد هیدن رپر گروه زدبازی

مجلهسلبریتی ها

- 99/04/17
بیوگرافی مهراد هیدن رپر گروه زدبازیمهراد هیدن در ۲۴ آذرماه سال ۱۳۶۳ در تهران متولد شد. در واقع نام اصلی این خواننده مهراد مستوفی راد است که در میان طرفدارنش به مهراد هیدن معروف شده است. مهراد آموزش موسیقی را در دوران کودکی و با یادگیری پیانو کلاسیک شروع کرد. بعد از آن در مقطع راهنمایی به آموزش سبک راک پرداخت. این خواننده با شنیدن آهنگ‌های امینم (خواننده رپ) به سبک رپ علاقه‌مند شد. او ابتدا نحوه خوانده رپ را تمرین کرد و بعد از آن با ساخت بیت رپ (نوعی ضرب در موسیقی)، به صورت جدی وارد این سبک شد. رپ، راک و هیپ هاپ از سبک‌های فعالیت مهراد هستند. او در نواختن سازهایی، چون گیتار، گیتار الکتریک، پیانودرام مهارت دارد. علاوه براین وی در زمینه آهنگسازی و نوشتن متن‌های رپ هم فعالیت دارد.

ازدواج مهراد هیدن


تاکنون عکس‌های زیادی با عنوان مهراد و همسرش منتشر شده‌اند، اما مهراد هیدن تاکنون ازدواج نکرده است و تمام عکس‌هایی که با این عنوان منتشر شده‌اند شایعه‌ای بیش نیست.

تحصیلات دانشگاهی مهراد هیدن


مهراد مستوفی راد داری مدرک فوق لیسانس بازاریابی و ارتباطات است.
بیوگرافی مهراد هیدن رپر گروه زدبازی

فعالیت حرفه ای مهراد هیدن


مهراد فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۱ شروع کرد که تاکنون ادامه دارد.

تاسیس گروه زدبازی و انتشار آهنگ تابستون کوتاهه


در بیوگرافی مهراد هیدن آمده است که او با همکاری یکی از دوستانش به نام سامان رضاپور که او را با نام سامان ویلسون می‌شناسند، گروه زد بازی را تاسیس کرد. این یک گروه موسیقی رپ فارسی است و اعضای آن در سه شهر مختلف تهران، لندن و پاریس فعالیت دارند. سامان رضاپور (سامان ویلسون)، مهراد مستوفی‌راد (مهراد هیدن) و سهراب مرادخواه (سهراب ام‌جی) سه خواننده اصلی و اولیه این گروه بودند. بعد‌ها اعضای بیشتری از جمله نسیم پاریزه، علیرضا جی جی، سیجل به این گروه پیوستند. تک آهنگ تابستون کوتاهه اولین آهنگ این گروه است که در سال ۱۳۸۶ منتشر شد. آهنگساز این آهنگ، علیرضا جی جی و خوانندگان آن مهراد هیدن، نسیم، علیرضا جی جی، سیجل و سامان ویلسون بودند. این آهنگ به عنوان یکی از بهترین آهنگ‌های رپ فارسی شناخته می‌شود.

انتشار آلبوم زاخارنامه


سامان ویلسون که از موسسان اصلی گروه زدبازی بود، بعد از مدتی گروه را ترک کرد. اما مهراد به همکاری با چهار عضو دیگر گروه ادامه داد. این گروه آلبوم زاخارنامه را در ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ منتشر کردند. مهراد، سهراب ام جی، سیجل و علیرضا جی جی و نسیم پاریزه از اعضای اصلی گروه زدبازی بودند که در ساخت این آلبوم حضور داشتند، البته در این آلبوم خوانندگان مهمانی از جمله هیچ‌کس، بهزاد لیتو و آرشِ دارا هم حضور داشتند.

آلبوم سرمایه


بعد از زاخارنامه، مهراد آلبوم سرمایه را منتشر کرد. او در این آلبوم خوانندگی نکرده و در واقع تهیه کنندگی آن را به عهده داشته است. هدف ساخت این آلبوم کشف استعداد‌های جدید بود.

جدایی از گروه زدبازی و انتشار آلبوم بزرگ


ویلسون مجددا به گروه زدبازی بازگشت، اما اختلافی که هیدن و ویلسون با علیرضا جی جی داشتند، باعث شد که در سال ۱۳۹۳ گروه زدبازی به دو قسمت جداگانه تقسیم شود. سامان ویلسون و مهراد بعد از جدایی از گروه، آلبومی به نام بزرگ منتشر کردند و سال بعد هم آلبوم دیگری به نام بزرگ ۲ منتشر شد.

انتشار آلبوم تونل و صفر


در سال ۹۶ مهراد آلبوم شخصی خود به نام تونل را منتشر کرد. در این آلبوم خوانندگانی، چون سهراب ام جی، سامان ویلسون، سیجل، راسک، آرش دارا، زخمی، کنیس هم حضور داشتند. یکسال بعد و در سال ۹۷ این رپر فارسی، آلبوم صفر را منتشر کرد. سبک این آلبوم الکترونیک راک و سینماتیک است و آرش راسخ در تهیه و آهنگسازی این آلبوم در کنار مهراد حضور داشت.

بازگشت مجدد به گروه زد بازی و انتشار دو آهنگ بچه محل و یخ


این رپر محبوب همچون سایر اعضای گروه زدبازی در اواخر سال ۱۳۹۸ نماد گروه زدبازی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و خبر از بازگشت مجدد به گروه زدبازی داد. گروه زدبازی خردادماه ۱۳۹۹ دو آهنگ بچه محل و یخ را منتشر کرد.

چه کسی شعر‌های گروه زدبازی را می گوید


مهراد قبل از انحلال گروه زدبازی در مورد شاعر این گروه گفت: "ما هیچوقت نقشه نمی‌کشیم کـه چی بخونیم. اکثراً “زدبازی” عقیده‌های خودمونه و حرف‌هایی هست کـه خودمون دوست داریم بگیم. از روزی هم که شروع کردیم فقط برای خودمون می‌خونیم. خیلی‌ها فکر می‌کنن یک نفر از ما شعر‌ها رو میگه. اما هر کدوم از مـا هر قسمتی رو که قراره بخونه، خودش شعرش رو هم میگه"

شرکت در دو ماراتن آتن همزمان با انتشار آلبوم صفر


نکته جالبی که در بیوگرافی مهراد هیدن باید به آن اشاره کرد، این است که مهراد که عاشق تجربه کردن چیز‌های جدید است؛ وی همزمان با انتشار آلبوم صفر، در سی و ششمین مارتن آتن در کشور یونان شرکت کرد. او بعد از دویدن ۴۲ کیلومتر به خط پایان رسید و رکوردی از خود به جای گذاشت.

نظر مهراد درباره فحاشی در موسیقی رپ


برخی افراد به فحاشی‌هایی که در آهنگ‌های او وجود دارد، انتقاد می‌کنند. به نظر هیدن این کلمات همان چیزی است که اکثر جوانان در محاوره به کار می‌برند، مخاطب آن شخص خاصی نیست و به جای تمرکز روی خود کلمه فحش به منظوری که پشت آن وجود دارد، باید توجه شود. همچنین این رپر معروف فحاشی را جزء موسیقی رپ می‌داند و می‌گوید: " فحش جزء فرهنگ موسیقی رپه! وقتی شما با کسی دعوات میشه دیگه بر نمیگردی بگی “بی ادب چرا این کار رو می‌کنی؟ دیگه دوستت ندارم”! اینجوری که نمیشه! فحش یک جور رو راست بودنه، به نظر من همه باید یاد بگیرن که خودشون باشن …."

لقب هیدن را چه کسی به مهراد مستوفی راد داد


گفته می‌شود، لقب هیدن را دوستان مهراد به او نسبت دادند. در بیشتر مواقع مهراد درکنار دوستانش نبود و آن‌ها هم از او خبری نداشتند و نمی‌دانستند کجاست، به همین علت به او لقب هیدن به معنی مخفی دادند. بعد از آن مهراد از کلمه هیدن خوشش آمد و آن را به عنوان لقبش انتخاب کرد.

آهنگ های مهراد هیدن


دیس آجیلی
مهمونی
کل کل
آهنگامون خداس
پارتی
از خزر تا خلیج فارس
دیس فینچر
عروسک
آماده باش
بی‌حس
تابستون کوتاه
خط من(ریمیکس)
شهر تاریک
زندگی منه
زمین صافه
چونکه دیوونتم
کوچه
ایرونی ال. ای
کوکولی کو
دروباز کن
تلفات جنگ
داستان ما
میستریوز ایز
لومپن
مثل من
پدر من بد منو نگاه میکنه
بخند مصنوعی
تازه شروعه زندگیمونه
ساعت وایسه
لی لی حوضک
اُبی
پس چی شد
تهران مال منه
بازگشت به دسته سلبریتی هابازگشت به صفحه مجله
advertising