بیوگرافی احسان حدادی قهرمان و رکورددار پرتاب دیسک

مجلهسلبریتی ها

- 99/03/28
بیوگرافی احسان حدادی قهرمان و رکورددار پرتاب دیسکاحسان حدادی متولد 30 دی 1363 در تهران ، قهرمان و رکورددار پرتاب دیسک است. فارغ التحصیل لیسانس رشته تربیت بدنی می باشد که نخستین مدال آور جهانی در رشته دوومیدانی برای ایران بود. این ورزشکار با 192 سانتی متر قد و 110 کیلوگرم وزن ، رکورددار پرتاب دیسک با 69/32 متر است.

از تکواندو تا هندبال احسان حدادی


از سال 1369 وقتی 6 ساله بود با تکواندو و بسکتبال ورزش را شروع کرد تا اینکه در مقطع ابتدایی بصورت جدی از مدرسه هندبال را شروع کرد.
بیوگرافی احسان حدادی قهرمان و رکورددار پرتاب دیسک

شکست تیرک آهنی به دست احسان حدادی


یک روز در مدرسه هندبال بازی می کردیم که شوت دست من به تیر دروازه برخورد کرد و آن تیرک شکست. البته قطعا قبل از ضربه من آهن از هم جدا شده بود اما بعد از آن ماجرا مرا با نام کسی که با ضربه هایش آهن از هم جدا می شود می شناختند. بعد از آن اتفاق معلم ورزشم از من خواست در مسابقات پرتاب وزنه منطقه 14 حضور پیدا کنم که توانستم در آن مسابقات دوم شوم.

ورود احسان حدادی به پرتاب دیسک


بعد از کسب مقام در رشته پرتاب وزنه زیر نظر تیمسار نوح نژاد مشغول تمرین شد اما چندی بعد توسط یک مربی اوکراینی بنام ایوان پالامارچوک برای حضور در رشته پرتاب دیسک تشویق شد. به این ترتیب حدادای بعد از 3 ماه تمرین با این مربی توانست 5 متر رکورد ایران را در رشته نوجوانان جابه به جا کند و به 55/10 سانتی متر ارتقا بخشد.

از اولین مدال تا رکورد احسان حدادی


احسان بعد از دعوت به تیم ملی در مسابقات 2004 قهرمانی جوانان آسیا در 19 سالگی مدال طلا را بدست آورد. او سپس در 20 سالگی با پرتاب دیسک به مسافت 65/25 متر رکورد آسیا را شکست و مدال طلا را در شهر اینچه اون کره جنوبی به گردن آویخت. او در سال 2008 با پرتاب 69/32 متر در مسابقات جایزه بزرگ تالین در استونی رکورد بیادماندی از خود بجای گذاشت.

نقره المپیک 2012 احسان حدادی


بعدا از افتخارات متعدد آسیایی و جهانی ، اوج درخشش حدادی به المپیک 2012 لندن در 27 سالگی بر می گردد که او با پرتاب 68/19 متر پرتاب به مدال نقره رسید. این مدال نخستین مدال تاریخ دوومیدانی برای ایران بود که او آنرا را به کودکان سرطانی تقدیم کرد.

علاقه احسان حدادی به موسیقی و فیلم


آهنگ های هاوس؛ خارجی و پرانرژی و روسی را می پسندد و از فیلم ها هم بیشتر عاشق دیدن ژانر طنز اونم از نوع ایرانی اش است. عکاسی را هم خیلی دوست دارد و بعضی وقت ها کتاب هم می خواند.

مهارت آشپزی احسان حدادی


به این خاطر که از دوران نوجوانی در اردو و تمرین به سرمی ‌بردم و از طرفی به غذا خوردن هم علاقه داشتم آشپزی را یاد گرفتم. ضمنا پدرم در دستگاه امام حسین (ع) در محله افسریه توفیق آشپزی برای عزاداران را داشت و من هم کنارش در حالی که ته چین می‌خوردم آشپزی هم یاد گرفتم. آش رشته من هم زبانزد خاص و عام است و خیلی خوب این غذا را درست می کنم.

معافیت از سربازی احسان حدادی


با قانونی که رهبر معظم انقلاب گذاشتند و ما را از سربازی معاف کردند بهترین پاداشم را گرفتم.

ابتلا احسان حدادی به کرونا و درمان


7 فروردین 1399 بود که حدادی اعلام کرد مشکوک به کروناست که بعد از تست و مثبت بودن نتجیه ، خود را قرنطینه خانگی کرد و 10 روز بعد بهبود یافت.
advertising