دلایلی که باعث رشد و پیشرفت شخصیت فردی ما می شود

سبک زندگیمهارت اجتماعی

- 97/11/07
دلایلی که باعث رشد و پیشرفت شخصیت فردی ما می شودرابطه با خانواده، فرزندان، همکاران، روابط عاشقانه و حتی ارتباط اولیه با خود – پایه و اساس زندگی شما را تشکیل می دهد. بنابراین هرگز نمی توانید از آنها اجتناب کنید.هنگامی که روابط شما دارای کیفیت مطلوبی نباشند، زندگی تان نیز کیفیت خوبی نخواهد داشت. برعکس، هنگامی که روابط شما سالم و پر جنب و جوش باشند، مزایای زیادی شامل حالتان خواهد شد.یادگیری و ایجاد مهارت های ارتباطی خوب بخش مهمی از هر برنامه توسعه شخصی را تشکیل می دهد. افرادی که مهارت های بین فردی خوبی دارند، از روابطشان رضایت بیشتری خواهند داشت و لذا در زندگیشان موفق تر خواهند بود.

با توجه به اینکه قاتلی به نام استرس می تواند به راحتی ما را از پای در آورد، و با آثار منفی خود بر کیفیت کلی زندگی ما تاثیر بگذارد، هر چیزی که باعث کاهش استرس شود ارزش دنبال کردن را دارد، اینطور فکر نمی کنید؟بنابراین با تبدیل پیشرفت شخصی به یک عادت و به خصوص با توجه به تکنیک های کاهش استرس مانند اقدامات آگاه کننده ی ذهن، به نحو بهتری می توانید منابع کلیدی استرس را در زندگی خود شناسایی، مدیریت و حتی حذف کنید.ارتباط بین استرس و سلامت غیر قابل انکار است؛ استرس بیشتر باعث بیماری شما خواهد شد و سلامتی جسمیتان را به خطر خواهد انداخت. روابط شادتر و سالم تر با استرس کمتر ، مدیریت استرس و کاهش استرس، سلامت کلی انسان ها را بهبود خواهد بخشید

تعالیم توسعه شخصی و خودسازی، درک ما از خود و جهان اطراف مان را افزایش می دهد. هر چه بیشتر بتوانید جهان اطرافتان را درک کنید، بیشتر می توانید بر رشد و پیشرفت شخصیتان تمرکز نمایید.افرادی که چالش ها و عوامل استرس زای زندگی شان را مدیریت می کنند، دچار بیماری های ناشی از استرس کمتری خواهند شد و در نتیجه ممکن است عمر طولانی تری داشته باشند.دشمن شماره ی یک بهره وری، به تعویق انداختن کارهاست. و به تعویق انداختن کارها اغلب در احساسات عمیق تر ما ریشه دارد. افراد درگیر در فرایند رشد و پیشرفت شخصی به عنوان یک شیوه ی زندگی، عادت دارند که به نحو عمیق تری به مسائل مختلف بپردازند و در نتیجه افزایش احتمال دستیابی به راه حل های معنی دار برای انها بیشتر است.

دومین دشمن بزرگ بهره وری، استرس است. مطمئن باشید که وقتی استرس وارد زندگیتان شد بهره وری تان کاهش می یابد. ما زمان زیادی را صرف نگرانی می کنیم و تلاش می کنیم تا کارهای زیادی انجام دهیم که ان نگرانی و استرس را کاهش دهیم و همین موضوعات بهره وری ما را تحت الشعاع قرار خواهند داد.تکنیک های خود مراقبتی توانایی تمرکز و مدیریت استرس را بهبود می بخشند و به شما کمک می کنند تا احساسات و انگیزه های خود را بشناسید و به بهره وری بیشتری دست یابید.فقط با خود فکر کنید که اگر به بالاترین سطح بهره وریتان دست یابید زندگیتان چگونه خواهد بود.

خود کنترلی، به توانایی تنظیم احساسات، افکار و رفتار خود به منظور دستیابی به اهداف خاص اتلاق می شود. این توانایی یک توانایی شناختی است که می تواند درست همانند به کار گیری درست عضلات به پیشرفت شما کمک کند.هنگام تلاش برای رسیدن به اهداف زندگی خود، خود کنترلی غلبه بر وسوسه ها، عادات و تمایلات را اسان تر خواهد کرد.شما قطعا از طریق خود کنترلی می توانید بخش مهمی از زندگیتان را توسعه بخشیده، و به باورها و احساسات اصلیتان دست یابید.یکی از چیزهایی که باید بدانیم این است که به جای تلاش برای رسیدن به موفقیت هایی که رسانه های اجتماعی برایمان تعیین می کنند به اهدافی که در ذهن برای خودمان تنظیم نموده ایم دست یابیم. این امر به ما کمک می کند تا در زندگی شخصیمان بتوانیم رشد و پیشرفت داشته باشیم و مدام خودمان را با دیگران مقایسه نکنیم.

نه تنها ارامش ذهنی می تواند باعث سطوح پایین تنش، سلامت عمومی و موفقیت شود، می تواند احساسات را نیز بهبود بخشیده، و باعث رضایت و آرامش بیشتری در زندگی شود.تمرینات ذهنی، مراقبه و انجام کارهایی نظیر یوگا و qi-qong، می توانند تمرکز و خود آگاهی ما را بهبود بخشیده و به نوبه خود باعث ایجاد آرامش ذهنی شوند.علاوه بر این درک ما از خود و دیگران را افزایش داده که به معنای افزایش بیشتر صلح و پذیرش زندگی است. انعطاف پذیری توانایی ما در بر طرف نمودن چالش های زندگی، تراژدی ها و مشکلات است. در واقع انعطاف پذیری توانایی روانشناختی ما برای درس گرفتن از مشکلات و بازگشت به حالت سالم روحی و عاطفی می باشد.توسعه شخصی شما را قادر می سازد تا موانع درونی و بیرونی را برطرف نموده و با آن ها مقابله کنید. زمان صرف شده برای توسعه هوش هیجانی، خودآگاهی و استراتژی های مقابله ای، تاثیر مثبت و مستقیمی بر روی سطح انعطاف پذیری شما خواهد داشت.

و ما در نهایت به بزرگ ترین مزیت رشد و پیشرفت شخصی یعنی شادی دست خواهیم یافت.اگر رشد و پیشرفت شخصی را یک سفر در نظر بگیرید که در ان با موانع و چالش های زیادی مواجه می شوید می توانید مقصد نهایی این سفر چالش برانگیز را شادی و رسیدن به هدف غایی خود بدانید.زندگی ای را تصور کن در آن از سلامت مناسب و روابط بهتر لذت می برید ، کنترل همه چیز در حیطه ی اختیارات شماست و توانایی مقابله با هر گونه چالشی را در راه خود دارید؛ زندگی که در آن شما به طور کلی اعتماد به نفس لازم برای کسب موفقیت را به دست اورده اید.با در نظر گرفتن زمان برای کار بر روی رشد شخصی ، شما تاثیرات منفی تنش موجود در زندگی را کاهش داده و توانایی لازم برای رسیدگی به هدف و حفظ روابط مطلوب را به دست خواهید اورد.

زمانی شرایط تغییر می کند که طرز فکر شما تغییر کرده باشد. با مثبت اندیشی به جنبه ی خوب همه چیز نگاه می کنید و این باعث می شود بیشتر از تهدید ها، فرصت های دنیا را ببینید.ظاهرا رشد شخصیتی به خود فرد باز می گردد و درونی است اما در باطن با خدمت کردن به دیگران حاصل می شود. موفقیت شما در گرو خدمت به دیگران است پس قبل از آن باید بر ویژگی های شخصی تان کار کنید.رشد شخصیتی در یک کلمه تعریف می شود: پیشرفت. بعد از تعیین اهداف تان باید تغییراتی در سبک زندگی و عادت های تان بدهید. پیش از این در دیجیاتو مطلبی درباره ی تغییر عادت نوشته شده که در این راه می تواند کمک شایانی به شما کند. با تغییر یک عادت نه تنها به هدف تان نزدیک تر می شوید بلکه مدتی بعد از آن بدون اینکه فکر کنید به طور خودکار به آن کار می پردازید.

همه ی کاری که باید بکنید این است که بهتر از دیروز تان باشید. سعی نکنید که همه ی عادات بد تان را تغییر دهید زیرا خیلی زود خسته می شوید. عادات به طور تدریجی ایجاد می شوند و به طور تدریجی تغییر می یابند.زمانی که به تغییر عادت های بدتان می پردازید دوستان یا آشنایانی که در آنها شریک شما بودند از اطراف تان پراکنده می شوند و به طور اعجاب آوری انسان های خوب و مثبت نگر به زندگی شما وارد می شوند زیرا آنها نیز به دنبال انرژی مثبت شما و نیتی که برای بهبود شخصیت تان دارید می گردند و به شما نیاز دارند.

درد اتفاق است اما زجر انتخاب. انسان های ضعیف بعد از درد زجر می کشند و از ترس شان فرار می کنند اما انسان های قوی هرگز خود را زجر نداده و با ترس شان روبه رو می شوند.درد هرگز از بین نمی رود اما با بهبود دادن شخصیت تان ابزار لازم برای مواجه شدن با آن را خواهید داشت.مهم ترین چیزی که شما یاد می گیرید این است که ذهن زمان زیادی را به منفی فکر کردن اختصاص می دهد. با فهمیدن این موضوع می توانید راه فکر کردن مغزتان را تغییر دهید و با تغییر دادن نوع فکر کردن شادی را به زندگی تان برگردانید.

با بهبود شخصیت تان یاد می گیرید که لازم نیست همیشه مردم را از خود راضی نگه دارید یا آنها را تغییر دهید. این انتخاب خود آنهاست که بخواهند چگونه زندگی کنند.زمانی که رفتارهای نادرست را از خود می زدایید، آهنربای خوبی ها می شوید از این رو شرکت ها و مشتری های زیادی به سمت تان جذب می شوند و این گونه است که درآمد تان افزایش می یابد.ذهن هر کسی از داشتن سیر نمی شود و همیشه بیشتر و بیشتر می خواهد. وقتی به جای نداشته ها، قدردان داشته های تان شوید شیوه ی فکر کردن تان نیز تغییر می یابد. با شکرگزاری سرعت گذر جهان کمتر شده و بیشتر از قبل زیبایی های جهان را می بینید.
advertising