روش های از بین بردن خط و خش میز شیشه ای

سبک زندگیخانه داری

- 99/04/19
روش های از بین بردن خط و خش میز شیشه ایمبلمان مدرن در هر فضایی جذاب اند؛ اما متاسفانه، میزهای شیشه ای مستعد خط و خش هستند و با این کار، همه ظرافت و زیبایی آن‌ها از بین می‌رود. اما نگران نباشید! چه خراش جزئی باشد و چه عمیق، خط و خش میز شیشه ای را به راحتی می‌توان از بین برد. در ادامه این مطلب می‌خواهم در مورد روش‌های از بین بردن خط و خش میز شیشه ای صحبت کنم. با من همراه شوید.

از بین بردن خط و خش های جزئی میز شیشه ای


ممکن است جلو مبلی و عسلی‌های شما از جنس شیشه باشند. شیشه با این که بسیار زیباست، اما خط و خش را خیلی زود نشان می‌دهد. ناخن انگشت خود را روی منطقه مورد نظر بکشید؛ اگر نتوانستید شیار را احساس کنید، احتمالا می‌توانید آن را با برخی از محصولات خانگی رایج از بین ببرید. خوشبختانه، یک روش بسیار آسان برای از بین بردن خط و خش میز شیشه ای با استفاده از مواد خانگی وجود دارد. در حالی که این روش برای خط و خش‌های عمیق کار نمی‌کند اما بهترین راه حل برای خراش‌های جزئی است.
- تمام چیزهایی که نیاز دارید، یک پارچه بدون پرز، یک خمیردندان غیر ژله‌ای (خمیردندان حاوی جوش شیرین بهتر است) و یک پارچه مرطوب است.
- ابتدا شیشه را با استفاده از شیشه پاک کن به خوبی تمیز کنید (حتی می‌توانید از سرکه یا آبلیمو و روزنامه استفاده کنید) و با استفاده از پارچه بدون پرز آن را خشک کنید.
- مقداری خمیردندان را روی یک پارچه نرم بریزید و با استفاده از یک حرکت دایره‌ای آن را روی خط و خش‌ها بمالید.
- بعد از گذشت ۳۰ الی ۴۰ ثانیه، خمیردندان را با یک دستمال مرطوب پاک کنید.
- محل مورد نظر را دوباره با پارچه بدون پرز خشک کنید. در صورت لزوم این عمل را دوباره تکرار کنید.

پاک کردن خط و خش های عمیق از روی میز شیشه ای


خراش‌ ها هنوز از بین نرفته‌اند؟ وقت آن رسیده که کمی تخصصی‌تر عمل کنید.
- برای این کار به پولیش نیاز دارید. بهتر است از پولیش جواهرات که اکسید سریوم را در ترکیبش دارد استفاده کنید.
- با استفاده از یک پارچه نرم، پولیش را به مدت ۳۰ ثانیه و با حرکت دایره‌ای روی خط و خش‌ها بمالید.
- ابتدا با استفاده از یک دستمال مرطوب پولیش را پاک کرده و سپس با یک دستمال بدون پرز محل مورد نظر را خشک کنید.
روش های از بین بردن خط و خش میز شیشه ای

آیا می توان جلوی گسترش خط و خش های روی شیشه را گرفت؟


اگر خراش‌ها به اندازه‌ای عمیق هستند که با نوک انگشت می‌توانید آن‌ها را احساس کنید، سطح مورد نظر شما هرگز به صافی روز اول نخواهد شد؛ اما می‌توانید پاک‌کننده‌های تخصصی شیشه مانند Trizact را امتحان کنید.

چگونه می توان از ایجاد خش روی میز شیشه ای جلوگیری کرد؟


در واقع ساده‌ترین راه، محافظت از مبلمان شیشه ای در برابر خط و خش است. در ادامه نحوه جلوگیری از ایجاد خط و خش از همان ابتدا را توضیح می‌دهیم.

میزهای غذاخوری


احتمالا دوست ندارید شیشه میز را زیر یک تکه پارچه پنهان کنید، اما استفاده از رومیزی می‌تواند ظاهر جذابی به میز شما ببخشد و سطح میز را از خط و خش جلوگیری کند. برای جلوگیری از سائیده شدن ظروف روی سطح شیشه، از زیر ظرفی‌های چوب پنبه‌ای یا نمدی استفاده کنید.

میزهای کنسول یا میزهای قهوه خوری


وسایل تزئینی که در بالای میز شیشه ای قرار می‌گیرند، می‌توانند باعث ایجاد خط و خش شوند؛ بنابراین، پدهای پلاستیکی ظریف را به انتهای وسایل تزئینی مورد علاقه خود بچسبانید تا مانع از ایجاد خط و خش شوند.

عوض کردن شیشه‌های جلو مبلی و عسلی در صورتی که خش‌ها عمیق باشند بهترین کار است؛ اما اگر خش‌ها سطحی باشند می‌توان با روش‌های گفته شده آن‌ها را از بین برد.
advertising