علت حذف لیلا حاتمی بازیگر نقش آناهیتا در سریال نهنگ آبی چه بود

مجلهسلبریتی ها

- 98/03/06
علت حذف لیلا حاتمی بازیگر نقش آناهیتا در سریال نهنگ آبی چه بودسریال «نهنگ آبی» یک مجموعه به کارگردانی فریدون جیرانی است که هر هفته در شبکه نمایش خانگی توزیع و پخش می شود . اخیرا لیلا حاتمی که از بازیگران این سریال است از بازی در این سریال انصراف داده است. عدم حضور او در نهنگ /ابی موجب ایجاد حواشی و شایعات زیادی شده است.
لیلا حاتمی در این راستا توضیحاتی را ارایه داده است که در ادامه آن را می خوانید:
«لازم می‌دانم درباره‌ی نقش، حضور و غیبتم در سریال «نهنگ آبی» چند نکته را با تماشاگرانی که "آناهیتا" و من را در این سریال دنبال کرده‌اند، در میان بگذارم و توضیحاتی را برای بینندگان عزیز بازگو کنم.
حضور بنده در این سریال با این قول و قرار صورت گرفت که این نقش در بازنویسی فیلمنامه رشد و عمق پیدا کند. به من قول دادند که نویسنده‌ای در راه است و این کار انجام خواهد گرفت اما هرگز نویسنده‌ی در راه، به این پروژه نرسید و نویسنده‌ی اصلی سریال و تهیه‌کننده نیز نیازی در جدی گرفتن درخواست‌های من حس نکردند، یا مشغله‌های مربوط به فیلم دیگرشان، این امکان را به آنها نمی‌داد.
پافشاری بنده از یک طرف و حوصله‌ی کم طرف‌های مقابل برای چنین کارهایی تا آنجا پیش رفت که توان ادامه‌ی همکاری از من سلب شد. بعد از تلاطم‌های بسیار فرساینده و مطلقاً بی‌نتیجه، توافق کردیم من و "آناهیتا" از سریال خارج شویم و طرحی برای داستان و خروج این شخصیت صورت بگیرد، با این تعریف " آناهیتا" مصمم می‌شود اسرار شرکت را فاش کند اما قدرت پشت پرده‌ی شرکت، او را از پا در می‌آورد و همین تعریف، نوشته و فیلمبرداری شد.

با مرگ "آناهیتا" من هم از گروه جدا شدم اما سازندگان سریال نهنگ آبی باز بر خلاف توافقس که کرده بودیم، سرنوشت دیگری برای "آناهیتا" در نظر گرفتند و گویا او را تا اطلاع ثانوی، غیب کرده و فراری داده‌اند.
سرنوشتی ناموزون برای "آناهیتا" که دیگر من نقشی در ایفای آن نداشتم و کاملاً غافلگیر شدم. شکل خروج "آناهیتا" از داستان، اهمیت‌اش برای من، غیر از نقش و ملاحظات شغلی، در این بود که با تماشاگری که نقش را دنبال کرده بود، مراسم خداحافظی را به جا آورد اما در شکل کنونی به نظر می‌آید من سریال را بدون ملاحظه و احساس تکلیف نسبت به تماشاگر رها کرده‌ام و به این دلیل ناپیدا شده‌ام. چنین کاری خلاف اصول کاری و حساسیت‌های من است. اگرچه نوشتن این یادداشت تغییری در چیزی ایجاد نمی‌کند، اما حداقل می‌تواند سهم من، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده را از این تقصیر روشن‌تر کند.»
لیلا حاتمی 98/03/05
advertising