چندین خواص گوشت بلدرچین

پزشکی و سلامتتغذیه

- 98/07/21
چندین خواص گوشت بلدرچینگوشت بلدرچین به علت پروتئين بالا و درصد چربي پائين مصارف فراواني داشته و براي درمان بسياري از بيماري ها مفید باشد. سفيدي گوشت ، نشانه تازگي و کم چربي بودن آن نشانه تغذيه صحيح پرنده در دوران پرورش است. بطور ميانگين 62 درصد وزن بلدرچين قابل استفاده بوده که در مرغ 55 درصد ميباشد. 20 درصد وزن کل بدن بلدرچين را عضله تشکيل مي دهد و درصد پروتئين و ماده خشک در عضله ران 80 درصد است درصورتي که درمرغ اين رقم 65 درصد مي باشد.

طعم مطبوع انواع گوشت عمدتاً بدليل وجود ماده‌اي است بنام گليكوژن كه در سلولهاي ماهيچه‌اي وجود دارد. هر قدر كه ماهيچه درطول حيات خود فعال‌تر باشد ، گوشت آن نيز لذيزتر است
مانند : ران مرغ، دم ماهي، ران حيوانات شكاري و گوسفند و همچنين سينه پرندگان وحشي از سوي ديگر، فعاليت و جنب و جوش حيوانات بطور كلي باعث افزايش ميزان ذخيره گليكوژن ماهيچه‌ها ودر نتيجه بهبود كيفيت آن است. به طوري كه حيوانات وحشي اعم از نشخوار كنندگان (آهو، گوزن، بزكوهي و غيره ) و يا پرندگان مانند قرقاول، كبك، تيهو، دراج و بلدرچين همگي بدليل فوق داراي گوشتي فوق‌العاده لذيذ مي‌باشند.
بنابراين چنانچه پرنده‌اي از خانواده حيوانات شكاري بوده يعني از نژاد وحشي باشد. و در محيطي مشابه طبيعت خود پرورش بلدرچین يابد داراي خواص فوق‌الذكر خواهد بود.

فواید مصرف گوشت بلدرچین برای سلامتی:گوشت بلدرچین مفید برای مراقبت از پوست


گوشت بلدرچین نه تنها حاوی ویتامین A و ویتامین B است، بلکه ویتامین E هم دارد. خوش بختانه ویتامین E موجود در گوشت بلدرچین همانند این ویتامین که در میوه ها و سبزی ها یافت می شود، این توانایی را دارد که از پیری زودرس جلوگیری کند. به علاوه، ویتامین E موجود در گوشت بلدرچین می تواند برای بازسازی پوست نیز مفید باشد.

گوشت بلدرچین مفید برای تقویت استخوان ها


گوشت بلدرچین حاوی فسفر و کلسیم است. خوش بختانه، این دو ماده مغذی، فواید زیادی برای سلامت استخوان ها دارند. بنابراین، ما می توانیم با مصرف گوشت بلدرچین، از ابتلا به مشکلات استخوانی مانند پوکی استخوان جلوگیری کنیم. توجه داشته باشید که کمبود کلسیم و فسفر در بدن، نقش موثری در شکل گیری پوکی استخوان ایفا می کند.

گوشت بلدرچین مفید برای رفع مشکلات تنفسی


یکی از مهم ترین فواید گوشت بلدرچین، نقش مثبت و موثرش در راستای برطرف سازی مشکلات تنفسی است. محققان می گویند که مصرف گوشت بلدرچین می تواند به رفع این مشکلات کمک کند: آسم، توبرکلوزیس و دیستروفی عروقی.

گوشت بلدرچین مفید برای ترمیم بافت های بدن


فایده دیگر استفاده از گوشت بلدرچین، ترمیم بافت های آسیب دیده در بدن است. پروتئین موجود در گوشت بلدرچین می تواند به بازسازی بعضی از بافت ها و سلول ها در ناخن ها، موها و پوست کمک برساند و همچنین میزان تولید هورمون ها و آنزیم ها را در بدن افزایش بدهد.

گوشت بلدرچین مفید برای تقویت سیستم ایمنی


اگر گوشت بلدرچین را به طور منظم مصرف کنید، ترکیبات مغذی درون این گوشت می توانند سیستم ایمنی را تقویت کنند. محققان می گویند که تقویت سیستم ایمنی بدن از این طریق، مبتلا شدن راحت و سریع به بیماری ها را تا حدود زیادی کاهش می دهد. علاوه بر این، سیستم ایمنی قوی می تواند باکتری ها و انگل هایی که احیانا وارد بدن می شوند را به خوبی سرکوب و نابود کند.

گوشت بلدرچین مفید برای مراقبت از سلامت قلب


پروتئین موجود در گوشت بلدرچین می تواند سطح کلسترول بد خون (LDL) را در بدن پایدار کند. به همین دلیل است که متخصصان، استفاده از گوشت بلدرچین را برای مراقبت از سلامت قلب توصیه می کنند. البته توجه داشته باشید که برای بهره مندی از فواید گوشت بلدرچین برای قلب، نباید این گوشت را با روغن های اشباع برای خوردن آماده کنید.

گوشت بلدرچین مفید برای مقابله با کم خونی


آهن موجود در گوشت بلدرچین با کمبود خون در بدن و حتی بیماری کم خونی مقابله می کند. این آهن می تواند تولید هموگلوبین و اریتروسیت ها را در بدن تقویت کند که درنهایت مشکل کمبود خون در بدن را برطرف می سازند.

گوشت بلدرچین مفید برای رساندن مواد مغذی به مغز


تخم بلدرچین حاوی کولین است که می تواند بر روی عملکرد رشد مغز تاثیر بگذارد. همچنین کولین موجود در تخم بلدرچین می تواند به عملکرد اعصاب در مغز کمک کند و حافظه ی ما را افزایش دهد. در صورت مصرف مداوم تخم بلدرچین حافظه ما بهتر خواهد شد و به راحتی فراموش نخواهیم کرد.

گوشت بلدرچین مفید برای تامین انرژی ضروری


بلدرچین حاوی ویتامین B2 است که می تواند کربوهیدرات را به قند تغییر دهد. ما می دانیم که قند یک ماده حاوی انرژی است که بدن ما به آن احتیاج دارد و تنها ماده تامین کننده انرژی فعالیت مغز ما قند است.
اگرچه بلدرچین دارای جسه کوچکی است اما خوردن گوشت آن فواید بسیاری برای سلامت انسان دارد. اگر ما گوشت و تخم بلدرچین را به طور منظم و به اندازه مصرف کنیم و در مصرف آن زیاده روی نکنیم می تواند به سلامت بدن ما کمک کند و موجب تندرسی ما گردد.

گوشت بلدرچین مفید برای رفع مشکلات گوارشی


وقتی که دستگاه گوارش دچار اختلال می شود، فرآیند هضم و جذب مواد غذایی نیز آسیب می بیند و شانس به وجود آمدن مشکلات مختلف در بدن بالا می رود. با این حال، مطالعات علمی نشان داده اند که مصرف گوشت بلدرچین به طور منظم می تواند بسیاری از این مشکلات را برطرف کند و دستگاه گوارشی را در وضعیت مطلوب قرار بدهد.

گوشت بلدرچین مفید برای مراقبت از بینایی


زرده تخم بلدرچین نه تنها حاوی پروتئین است بلکه زرده نیز دارای لوتئین و زیکسانتین است که می تواند از سلامت شبکیه مراقبت کند. این دو ماده مغذی چشم را از اشعه فرابنفش محافظت می کنند. علاوه بر لوتئین و زیکسانتین، گوشت و تخم بلدرچین حاوی ویتامین A است. اگرچه ویتامین A موجود در بلدرچین از هویج کمتر است اما فواید و تاثیرات مفیدی برای مراقبت از بینایی دارد.
advertising
advertising
آخرین های تغذیه
خواص و فواید میوه ملون برای سلامتی بدن
خواص و فواید میوه ملون برای سلامتی بدن
رژیم لاغری مناسب دختران دانش آموز و ورزشکار
رژیم لاغری مناسب دختران دانش آموز و ورزشکار
خواص و فواید بی نظیر سنجد برای سلامتی بدن
خواص و فواید بی نظیر سنجد برای سلامتی بدن
چه میوه ها و سبزیجاتی موجب پیشگیری از کرونا می شوند
چه میوه ها و سبزیجاتی موجب پیشگیری از کرونا می شوند
خواص و فواید تخم بلدرچین برای سلامت و تقویت بدن
خواص و فواید تخم بلدرچین برای سلامت و تقویت بدن
advertising
آخرین های پزشکی و سلامت
18 خاصیت درمانی گیاه اشنان یا چوبک
18 خاصیت درمانی گیاه اشنان یا چوبک
علائم و تشخیص بیماری دوقطبی در کودکان چیست
علائم و تشخیص بیماری دوقطبی در کودکان چیست
بیماری مروارید مو چیست و درمان این بیماری چگونه است
بیماری مروارید مو چیست و درمان این بیماری چگونه است
عوارض مصرف رانیتیدین برای سلامتی و بیماری های ناشی از آن
عوارض مصرف رانیتیدین برای سلامتی و بیماری های ناشی از آن
ماندالا چیست و چگونه استرس و افسردگی را کاهش می دهد
ماندالا چیست و چگونه استرس و افسردگی را کاهش می دهد
advertising
محبوب ترین های پزشکی و سلامت
advertising