با سرپرستی حسین بهروزی‌ نیا گروه بربطیان روی صحنه رفت

مجلهموزیک

- 97/12/01
با سرپرستی حسین بهروزی‌ نیا گروه بربطیان روی صحنه رفتگروه بربطیان به سرپرستی و آهنگسازی «حسین بهروزی نیا» در آخرین شب از سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در تالار رودکی در حالی روی صحنه رفتند که یکی از پرکیفیت‌ ترین اجراهای جشنواره را به نمایش گذاشتند.

کنسرتِ «بربطیان» با تک‌ نوازی «حسین بهروزی‌ نیا» آغاز شد و پس از آن دیگر نوازندگان با همراهی سازهای کوبه‌ای، قطعه‌ی‌ ‌«سنگ‌» را اجرا کردند؛ پس از آن نوبت به تک‌ نوازی «حمید خوانساری» رسید و پس از دقایقی با آغاز نواختن تنبک، چهارمضراب توسط همه اعضای گروه نواخته شد.

در ادامه برنامه شنونده تک‌نوازی عود امین یساولی بودیم و سپس قطعه ای پرسرعت با نام ‌«باد» به اجرا درآمد. سپس بهناز بهنام‌نیا به تک‌نوازی عود پرداخت و پس از مدتی با افزوده شدن سازهای کوبه‌ای، سایر اعضای گروه نیز شروع به نواختن قطعه‌ی ‌«الماس‌» کردند که با فراز و نشیب‌های بسیاری همراه بود.

بخش دوم برنامه با دو نوازی امین حیدری و حسین بهروزی نیا آغاز شد و مخاطبان شنونده گفت‌وگوی دو ساز بودند. در ادامه قطعه ‌«آهنگ سکوت» اجرا شد و سپس نوبت به تک‌نوازی مریم خدابخش رسید. اجرای یکی از آثار مطرح بهروزی‌نیا با نام ‌«آفتاب نیمه‌شب» بخش بعدی برنامه بود و پس از آن دونوازی دشتی اثر اکبر محسنی توسط حسین بهروزی نیا و حمید خوانساری انجام شد. سپس نوبت به قطعه ‌«کولان‌» رسید که بسیار تند و پر هیجان اجرا شد و پس از آن گروه کوبه‌ای مقدمه را نواخت تا قطعه ‌«گل نیشان‌» اجرا شود. آخرین بخش این برنامه نیز اجرای قطعه ‌«امان امان‌» بود.

این گروه متشکل از حسین بهروزی نیا و علی سبزواری نوازندگان بربط، حمید خوانساری، حمید حاصلی، امین حیدری؛ مریم خدابخش، بهناز بهنام نیا، امین یساولی و فرزاد محمدنژاد نوازندگان عود، بهنام معصومی، نگار اعزازی و پژمان نقشبندی نوازندگان سازهای کوبه‌ای بود.
advertising