علی اکبر قربانی آثار خود را در جشنواره اجرا می کند

مجلهموزیک

- 97/11/03
علی اکبر قربانی آثار خود را در جشنواره اجرا می کندبرنامه «چهل شاهد» امشب با «علی اکبر قربانی» ـ آهنگساز و عضو شورای فنی ارکستر ملی ایران و رهبر ارکستر سازهای ملی ایران- گفت‌وگو می‌کند. او در این گفت‌وگو از مهارت آهنگسازی و رهبری ارکستر سخن می‌گوید و به بررسی موسیقی ملی ایران در چهل سال اخیر می‌پردازد.

این آهنگساز و رهبر ارکستر همچنین در سی‌وچهارمین جشنواره‌ی موسیقی فجر – 25 بهمن‌ماه- با همراهی ارکستر سازهای ملی ایران به خوانندگی وحید تاج به اجرای برنامه می‌پردازد و در آن آثاری به آهنگسازی خودش را به صورت باکلام و بی‌کلام را اجرا می‌کند.

در این کنسرت «امین غفاری» به عنوان سولیست ویولن حضور خواهد داشت. ارکستر سازهای ملی از جمله مجموعه های نوپای موسیقی کشورمان در حوزه ارکسترال است که تابستان امسال اولین کنسرت خود را به رهبری فرهاد فخرالدینی در کشور قزاقستان برگزار کرد. این مجموعه، کنسرت دوم خود را نیز به خوانندگی محمد معتمدی در بوستان آب و آتش تهران برگزار کرد که این کنسرت به نوعی یکی از اولین اجراهای یک مجموعه ارکسترال در قالب برگزاری کنسرت در فضای باز بود.

از آثار برجسته‌ی «قربانی» می‌توان به «سوئیت سمفونیک معراج» و «خاک مهرآیین» اشاره کرد. برنامه «چهل شاهد» به تهیه‌کنندگی داوود آجرلو هر شب ساعت 22 از شبکه هفت سیما پخش می شود.
advertising