بیوگرافی پروانه سلحشوری نماینده ی پرحاشیه ی مجلس شورای اسلامی

مجلهچهره ها

- 97/08/02
بیوگرافی پروانه سلحشوری نماینده ی پرحاشیه ی مجلس شورای اسلامیپروانه سلحشوری متولد 1342 در مسجد سلیمان وسیاست مدار است. او فارغ التحصیل دکترای رشته ی جامعه شناسی از دانشگاه هند است و نماینده ی مجلس شواری اسلامی در گروه اصلاح طلب و استاد دانشگاه آزاد اسلامی می باشد
پروانه سلحشوری در شهر مسجد سلیمان به دنیا آمد و در زمان کودکی به اهواز نقل مکان کردند. او تحصیلات خود را در آن جا به پایان رساند و فعالیت خود را با معلمی در مدارس شروع کرد.
پروانه سلحشوری در سال 1362 وقتی 20 ساله بود با آقای برات قبادیان ازدواج کرد، قبادیان معاون وزیر صنعت و معدن است.
پروانه سلحشوری و همسرش برای ادامه ی تحصیلات به هندوستان رفتند و در 10 سال اقامت خود در هند خانم سلحشوری دکترای جامعه شناسی و همسرش دکترای مکانیک را گرفت.

ورود به دنیای سیاست


پروانه سلحشوری در انجمن اسلامی دانشجویان هند و مجمع دانش آموختگان اسلامی که از تشکیلات اصلاح طلبی بود سابقه ی عضویت داشت. او در دولت خاتمی مدیریت گفتگوی جوانان را بر عهده گرفت و سپس در دولت حسن روحانی در معاونت زنان مشغول فعالیت شد.
سلحشوری در سال 1394 در 52 سالگی در لیست 30 نفره ی ائتلاف اصلاح طلبان به عنوان نماینده ی تهران توانست با رای بالا وارد مجلس دهم شود.
او هم اکنون ریاست فراکسیون زنان را برعهده دارد، اما همسرش آقای علی براتی نتوانست صلاحیت حضور در انتخابات را بگیرد.
او می گوید به علت حاشیه و فشار کاری علاقه ای به حضور و کاندیداتوری مجدد مجلس ندارد و روز شماری می کند مجلس دهم به پایان برسد.
این نماینده ی مجلس با صداقت می گوید در خانه ماهواره دارند و از جمله کسانی بودند که درخواست بازنگری در قانون ماهواره را داشت.
وی طرفدار ورزش و فوتبال است و می گوید طرفدار استقلال تهران می باشد ولی ارادت خاصی هم به آقای علی پروین پرسپولیس دارد.
بیوگرافی پروانه سلحشوری نماینده ی پرحاشیه ی مجلس شورای اسلامی

سخنان جنجالی پروانه سلحشوری


خانم دکتر سلحشوری در نطق جنجالی خود در شهریور 97 از تربیون مجلس از نهادهای نظامی درخواست کرده از عرصه ی سیاست، اقتصاد و فرهنگ دست برداشته و به پادگان ها برگردند.
وی همچنین در حوزه ی سیاست خارجی، ادراه ی صدا و سیما، نظارت شورای نگهبان و مجلس خبرنگان درخواست مقدمات همه پرسی و نظر مردم در این امور را کرد.
او از قوه ی قضاییه و ناکارآمدی آن نیز به شدت انتقاد کرد.
advertising