بیوگرافی علی زند وکیلی خواننده خوش صدای ایرانی

مجلهسلبریتی ها

- 99/02/28
بیوگرافی علی زند وکیلی خواننده خوش صدای ایرانیعلی زند وکیلی متولد 25 بهمن 1365 در شیراز ، خواننده و نوازنده است. تحصیلکرده هنرستان موسیقی از تهران می باشد که از تنبک نوازی به خوانندگی در گروه زند بند رسید و حالا با سبک موسیقی تلفیقی سنتی و پاپ می درخشد.

خانواده 12 نفری علی زند وکیلی


بعنوان فرزند هشتم خانواده بعد از هفت دختر به دنیا آمد و دو برادر کوچکتر از خود بنام محمد و امین دارد ، پدرش لرستانی و اصالتا اهل پلدختر می باشد.

تولد یکسالگی مجلل علی زند وکیلی


از آنجایی که پدرم همواره دوست داشت بعد از 7 دختر فرزند پسری داشته باشد پس از بدنیا آمدنم، من را به شکل ویژه ای دوست داشت. به همین خاطر تولد یک سالگی ام را به شکل ویژه ای برپا کرد و به اندازه یک عروسی مجلل و فاخر برای آن هزینه کرد.
بیوگرافی علی زند وکیلی خواننده خوش صدای ایرانی

علی زند وکیلی از نوادگان کریم خان زند


همانطور که از نام خانوادگی ام بر می آید من از نوادگان نسل هفتم کریم خان زند هستم که از لرستان بخاطر علاقه اش به شیراز آمد و آنجا را پایتخت ایران کرد.

ازدواج و همسر علی زند وکیلی


او فعلاً مجرد می باشد و همسری را برای خود بر نگزیده اسـت.

آغاز موسیقی علی زند وکیلی از 3 سالگی


از سال 1368 وقتی سه ساله بودم زمانی که دوستان هنرمند پدرم می دیدند که با قابلمه و دبه مدام ریتم می گیرم به پدرم پیشنهاد دادند برایم تنبک بخرد. او هم خیلی زود اینکار را انجام داد و فضایی برایم ایجاد کرد که به شکل جدی به موسیقی بپردازم.

آغاز فعالیت علی زند وکیلی از هنرستان موسیقی


سال 1377 در 12 سالگی وارد هنرستان موسیقی در شیراز شدم و سنتور و پیانو را یاد گرفتم تا اینکه 14 سالگی به تهران رفتم و سال 1381 از آنجا فارغ التحصیل شدم.

زمان ورود علی زند وکیلی به خوانندگی


زمانی كه به نوازندگی سنتور مشغول بودم در حین نواختن از روی كتاب مرحوم پایور آواز هم می‌ خواندم. وقتی استادهایم نظیر استاد اردوان كامكار و ارفع اطرایی صدایم را شنیدند پیشنهاد دادند كه آواز را به شكل جدی‌ تری دنبال كنم ، من هم سراغ یادگیری ردیف‌ های آواز ایرانی رفتم

تشکیل گروه موسیقی علی زند وکیلی


علی به همراه برادر کوچکترش محمد زند وکیلی و میلاد ذبیحی گروهی را تحت عنوان زند بند تأسیس کرد و کنسرت هایی نیز به همراه این گروه‌ برگزار کرده است.

شهرت علی زند وکیلی در تئاتر موزیکال


از سال 1387 با فردین خلعتبری همکاری می کردم که او من را به محمد رحمانیان کارگردان تئاتر برای نمایش ترانه های قدیمی معرفی کرد. خوشبختانه آن اثر در نوع خودش بسیار دیده شد به گونه ای اجرای اختتامیه جشنواره شهر هم به من سپرده شد.

اولین آلبوم علی زند وکیلی


در سال 1390 وقتی 25 ساله بود اولین آلبوم خود بنام میانه تاریکی را به همراه بابک غسالی منتشر کرد و سال 92 هم آلبوم عبور مه او را بیشتر از قبل شناساند.

موزیک مورد علاقه علی زند وکیلی


ربنای استاد شجریان همیشه حالم را خوب می کند هر وقت حالم خراب است ربنای استاد شجریان را گوش می دهم و فوری حس خوبی می گیرم. یک این و دیگری اذان موذن زاده اردبیلی است ، کاروان استاد بنان را هم تاکنون 200 هزار دفعه گوش داده ام.

شعرخوانی منظم علی زند وکیلی


سعی می کنم شعر زیاد بخوانم ، من همیشه سعی می کنم برنامه حافظ خوانی داشته باشم هر روز بدون استثنا ، جدیدا درگیر سهراب شده ام. سعدی و خیام و فردوسی و بقیه را هم سعی می کنم مطالعه کنم.

علاقه و تدریس علی زند وکیلی


بالاخره نمی‌ توانم منكر این موضوع شوم كه خوانندگی برای من جذاب‌ تر بوده است اما من همواره به نوازندگی هم علاقه‌ مند بودم. سال‌ ها هم به عنوان مدرس سنتور فعالیت می‌ كردم.

هوای عاشقی در شیراز


هوای شیراز حالی عجیب و غریبی دارد به همین خاطر در آینده دوست دارم طوری برنامه ریزی کنم که زمان بیشتری را در شیراز به سر ببرم. در این شهر حال من خوب است و از طرفی پیش ناردونه زندگی ام یعنی مادرم می توانم زندگی کنم.

ماجرای خوانندگی علی زند وکیلی در کمد


یادم است در آن دوران در کنار نوازندگی تمرین آواز هم در خانه انجام می دادم و برای این که صدایم بیرون نرود و همسایه ها را آزار ندهد در کمد تمرین می کردم.

آلبوم های علی زند وکیلی


میان تاریکی – 1390
عبور از مه – 1392
دشت جنون – 1394
همنشین درد – 1394
یادی به رنگ امروز – 1394
تماشای صبا – 1394
چون رقص آب – 1394
رویای بی تکرار – 1395
advertising