بیوگرافی هومن حاجی عبداللهی بازیگر سینما و تلویزیون

مجلهسلبریتی ها

- 99/01/13
بیوگرافی هومن حاجی عبداللهی بازیگر سینما و تلویزیونهومن حاجی عبداللهی متولد 23 تیر 1354 در تهران، بازیگر است. دانشجوی انصرافی رشته تئاتر دانشگاه تهران مرکز در سال 1372 است، دیپلم ریاضی فیزیک و هنرستان گرافیک رایانه ای دارد، او صداپیشه عروسک پنگول نیز می باشد.
بیوگرافی هومن حاجی عبداللهی بازیگر سینما و تلویزیون

ازدواج هومن حاجی عبداللهی با سلیمه قطبی


من و همسرم در یک برنامه رادیویی با هم آشنا شدیم آن برنامه فضای خوبی فراهم كرد تا ما با یكدیگر آشنا شویم و پی به خصوصیات هم ببریم. به همین خاطر خیلی زود تصمیم گرفتیم با هم ازدواج كنیم. در سال 81 ما پای سفره عقد نشستیم و سال 82 هم زندگی‌ مان را زیر یك سقف شروع كردیم.
سلیمه قطبی گوينده و مدير دوبلاژ است.

تولد پسر هومن حاجی عبداللهی


جانان 10 سال بعد از ازدواج من و همسرم به دنیا آمد. در طول این سال‌ ها من و همسرم از زندگی دونفره حسابی لذت بردیم و به هر جا دوست داشتیم سفر كردیم؛ حالا هم با تولد پسرم زندگی سه نفره ما شیرین تر شده است.

علاقه پسر هومن حاجی عبداللهی به کلاه قرمزی


بعد از تولد پسرم جانان متوجه شدم تلاش هفت ساله‌ ام در مورد پنگول بیهوده بوده، چراكه پسرم علاقه زیادی به كلاه قرمزی دارد و توجه چندانی به پنگول نشان نمی‌ دهد. من هم مجبور شدم سی‌ دی كلاه قرمزی برای او بخرم.

شروع فعالیت هنری هومن حاجی عبداللهی


فعالیت خود را از سال 1371 با تئاتر نصر لال زار شروع کرد. مدت های زیادی در این عرصه فعالیت میکرد سپس در سال 1371 با سریال سیاهی لشکر وارد تلویزیون شد و سپس در سال 1379 با مسابقه هفته به هفته بعنوان مجری نیز فعالیت کرد.

زمان فعالیت هومن حاجی عبداللهی در رادیو


کار خود را با رادیو از سال ۱۳۷۳ به صورت نیمه حرفه‌ ای در بخش موزیک و نوازندگی ضرب برای قطعات ریتمیک برنامه صبح جمعه با شما شروع کرد. از سال ۱۳۷۷ به طور حرفه‌ ای کار با باشگاه رادیویی جوان را آغاز کرد و اکنون به کارهای نویسندگی، کارگردانی، بازیگری، گویندگی و گاهی سر دبیری نیز فعالیت می‌ کند. وی در مقطع بسیار کوتاهی عضو انجمن گویندگان جوان بوده‌ است.

شهرت هومن حاجی عبداللهی با سریال پایتخت


قرار نبود بیاید و بماند، قرار بود تنها در قسمتی ‌مهمان باشد اما به‌ قدری نقشش را شیرین بازی كرد كه عوامل سریال پایتخت خیلی زود تصمیم گرفتند رحمت خروس‌ باز را به یكی از بازیگران اصلی مجموعه بدل كنند.

رمز موفقیت هومن حاجی عبداللهی


سعی کرده‌ ام آنطور که در زندگی شخصی‌ ام هستم جلوی دوربین ظاهر شوم هرگز ماسک و نقاب نزده‌ ام و رفتارم تصنعی نبوده است. اگر کسی من را در زندگی اجتماعی‌ ام بشناسد، می‌ تواند شهادت بدهد که من در زندگی خودم هیچ فرقی با جلوی دوربین ندارم هرگز نقش‌ آفرینی نکرده‌ ام و خوشحالم مردم نیز من را اینگونه باور کرده‌ اند.

بازیگران مورد علاقه هومن حاجی عبداللهی


او درباره بازیگر مورد علاقه‌ اش می گوید : آل پاچینو، رابرت دنیرو و در ایران هم با احترام به همه مهدی هاشمی که واقعا جلوی دوربین بیداد می‌ کند.

فیلم های سینمایی هومن حاج عبدالهی


گینس (محسن تنابنده، 1393) در نقش مجری همایش
اختاپوس (فیلم) (1390) در نقش اقاروباهه
چند می گیری گریه کنی (1384) در نقش مداح

مجموعهٔ تلویزیونی هومن حاجی عبدالهی


پایتخت 2 1392
پایتخت3 1393
پایتخت 4 1394
مستند امام هدایت
آقا و خانم سنگی 1393–1394
بیمار استاندارد1395
علی البدل 1396
پایتخت 5 1397
پایتخت 6 1398

هومن حاجی عبداللهی به عنوان مجری


مسابقهٔ تلویزیونی در صد ثانیه
مسابقهٔ تلویزیونی جام طلایی
مسابقهٔ تلویزیونی مار و پله
مسابقهٔ تلویزیونی پشت خط
مسابقهٔ گوی طلایی
برنامهٔ تلویزیونی مثلث
برنامه تلویزیونی جشن رمضان 93
برنامهٔ تلویزیونی راه شب یا ساعت 25
برنامه جمعه تعطیل نیست
ویژه برنامه ب مثل بهار
جنگ بهار باش

هومن حاجی عبداللهی به عنوان صداپیشه


رنگین کمان
سینمایی پنگول یا شهر گربه ها (صداپیشه پنگول)
دوبلور
عصر یخبندان3
باب اسفنجی شلوارمکعبی
شرک 1
رئیس مزرعه
خوش قدم
ملاقات با رابینسون ها
آواتار:آخرین بادافزار
هیولاها علیه بیگانگان
پنج بچه و شنی
دنیای وحش
advertising