هونل موزیک
فارسی - Persian
چگونه با کودکان سیل زده رفتار کنیم‍ ... کودکان در مشاهده یا مواجهه با سیل دچار شوک، ناباوری، ناامنی، استرس، خشم، ترس و اضطراب می‌شوند. پیامدهای چنین تجربه‌هایی ممکن است از یک روز تا چند هفته کودکان را درگیر کند و باعث مشکلات خواب، بد غذایی، غمگینی و بد رفتاری در آنان شود...

به منظور حمایت روان شناختی از کودکان دو توصیه مهم ارایه می شوند.


- دیدن و تماشای صحنه‌های خشن سیل مثل تخریب خانه‌ها، ماشین‌ها و انسان‌هایی که در سیل گرفتار شده‌اند اضطراب‌آور است. توجه داشته باشید که ذهن کودکان در حال تجربه‌های دردناکی است و نیاز به کمک شما دارند. همین که کودک درک کند که شما به او توجه دارید، احساسش را درک می‌کنید و قصد کمک به او را دارید برایش تسکین بخش است.

در چنین موقعیت‌هایی کودکان را در آغوش بگیرید و به آن‌ها خاطر نشان کنید که من کنارت هستم و از تو مراقبت می‌کنم و این‌که ما کنار هم هستیم و چون مراقبت می‌کنیم خطری متوجه ما نیست. با احساس کودک همدلی کنید ( نگرانی تو را می‌فهمم. دیدن این صحنه‌ها آدم را غمگین و ناراحت می‌کند. خیلی‌ها همین احساس تو را دارند).

اجازه دهید تا کودک در مورد احساسش صحبت کند و آنچه را که دیده است و برایش مهم است بگوید و در این زمان سعی نکنید تا صحبت یا حرفش را اصلاح کنید. بیشتر شنونده باشید و بگذارید با جزئیات آنچه را که دیده است بگوید.
چگونه با کودکان سیل زده رفتار کنیم
- چون کودکان هنوز درکی منطقی از دنیا و رویدادها کسب نکرده‌اند در برخورد با حوادثی مثل سیل دچار سردرگمی می‌شوند. لازم است در مورد چگونگی وقوع سیل به آن‌ها توضیح دهید. دلایل وقوع سیل را به زبان ساده و با کمک تصویر و نقاشی بیان کنید و این‌که فقط در شرایط خاص سیل می‌آید و این‌که با پایان باران سیل قطع می‌شود و اگر مراقبت لازم را داشته باشیم (کنار رودخانه نباشیم و غیره) هیچ خطری متوجه ما نمی‌شود. فراهم کردن تصویری کلی از وضعیت (بهار، باران زیاد، جریان آبی که به دنبالش راه می‌افتد و اگر در مسیرش انسان یا ماشین قرار بگیرد او را با خود می‌برد و اگر در مسیرش انسانی نباشد به حرکت ادامه می‌دهد تا به خارج از شهر برود و به دریاچه یا رودخانه بریزد و غیره؛ یعنی قصد بدی ندارد و با ما دشمن نیست. کار طبیعی خودش را انجام می‌دهد و ...) اهمیت دارد تا کودکان در تصاویر مجزا و اضطراب‌انگیزی که با دیدن و تماشای صحنه‌های غم‌انگیز در حافظه دارند غرق نشوند.
advertising
advertising
آخرین های سبک زندگی
علت تفاوت تصمیم گیری اقتصادی مرد و زن چیست

علت تفاوت تصمیم گیری اقتصادی مرد و زن چیست

انواع اعتماد به نفس

انواع اعتماد به نفس

علل بد رفتاری کودکان

علل بد رفتاری کودکان

افرادی که عشق ناسالم را تجربه می کنند

افرادی که عشق ناسالم را تجربه می کنند

advertising
محبوب ترین های سبک زندگی
کاشت و پرورش گل مرجان

کاشت و پرورش گل مرجان

شرایط نگهداری گل آئونیوم

شرایط نگهداری گل آئونیوم

راز طولانی بودن عمر علما

راز طولانی بودن عمر علما

بچه وسطیا رو چگونه درک کنیم

بچه وسطیا رو چگونه درک کنیم

advertising