مدل های جدید و زیبای پاف و کاربرد آنها در دکوراسیون منزل

مد و زیباییدکوراسیون

- 99/04/12
مدل های جدید و زیبای پاف و کاربرد آنها در دکوراسیون منزلپاف یا پوف نوعی مبل کوچک و سبک بدون پشتی و دسته است که به راحتی می توان آن را جابجا کرد. پاف ها در سایز، جنس و مدل های مختلف ساخته می شوند. پوف‌ها بیشتر شبیه کوسن بزرگ بوده، هم کاربردی و هم دکوری هستند. نخستین مرتبه پاف مبل در قرن ۱۷ میلادی در کشور ترکیه و در زمان امپراطوری عثمانی ساخته شد، از این رو به این مبل‌ها، عثمانی نیز گفته می‌شود.
مدل های جدید و زیبای پاف و کاربرد آنها در دکوراسیون منزل

انواع پاف


پاف‌ها را می‌توان بر اساس شکل ظاهری، جنس روکش و کاربردهایشان دسته‌بندی کرد. مثلا پاف پارچه ای ، پاف چرمی، پاف بافتنی ، پاف حصیری، پاف صندوق دار و …

کاربردهای پاف


پافها را می توانید در اتاق نشیمن، اتاق خواب، فضای آزاد، اتاق بازی کودکان، تراس٬ لابی٬ اتاق پذیرایی و یا هر جای دیگر استفاده کنید. در ادامه با برخی کاربردهای آنها آشنا می شوید.

پاف به عنوان صندلی اضافی برای نشستن


شاید ابتدایی‌ترین کاربردی که برای یک پاف به ذهن برسد، فراهم کردن فضایی برای نشستن باشد. پاف‌ها ابعاد کوچک‌تری نسبت به مبل و کاناپه دارند، پس به راحتی می‌توانید آن‌ها را زیر میز، گوشه اتاق یا کنار مبلمان قرار دهید. پاف‌ها به گونه‌ای ساخته می‌شوند که وزن یک نفر را تحمل کرده و می توان از آنها به عنوان صندلی استفاده کرد.

پاف به عنوان زیرپایی


پاف را می توانید برای استراحت پا در مقابل یک صندلی یا مبل قرار دهید. همچنین در صورت استحکام کافی می‌توانید از پاف به عنوان چهارپایه برای دسترسی به طبقات بالایی کتابخانه‌ها، قفسه‌ها و کمدها بهره بگیرید.

پاف به عنوان میز عسلی و پذیرایی


برخی مدل های پاف را می‌توان به عنوان میز جلو مبلی، میز عسلی در جلو یا کنار مبل، کاناپه و صندلی‌ها قرار دهید. این نوع پاف، سطحی صاف و افقی دارد و در صورت تمایل می توانید بر رویشان شیشه بگذارید.

پاف صندوقی


از انواع پاف صندوق دار به عنوان جعبه‌ی نگهداری وسایل هم می توان استفاده کرد.

پاف گلیدر


این پاف معمولا ست صندلی گلیدر یا راک است که می توانید در اتاق خواب، اتاق نشیمن و یا هر جای دیگر قرار دهید.

پاف چستراستفاده پاف در فضای باز


پاف‌های سبک و کوچک را می‌توانید به منظور نشستن و وقت گذراندن در هوای آزاد مورد استفاده قرار دهید. از پاف‌های بزرگتر نیز می‌توانید به عنوان نیمکت و میز چای‌خوری در فضاهای باز و نیمه‌باز خانه (حیاط، تراس، پاسیو، باغ و…) بهره بگیرید.

جنس مبل پاف چیست؟


جنس پارچه رویه ای پاف می تواند از جنس های مختلف چرم٬ پارچه ای٬ خز٬ پوست و بافت های کاموایی باشد. محبوب ترین مدل های مبل پاف شکل دایره ای پاف و رویه ی بافته شده ی سنتی آن است که باعث آرامش می شود. این مدل پاف از سنتی ترین مدل های پاف است در عین حال هم حالت بدنی صحیح و راحت را برای افراد ایجاد می کند. همچنین می توانید جنس پاف ها را با کوسن و مبل خود ست کنید. پاف های معمولی با مواد نرم مانند فوم یا پر مصنوعی پر می شوند طوری که این مواد می توانند تحت وزن بدن شما فرو روند. همانطور که وزن و مدل بدن شما تغییر می کند٬ مواد داخل پاف هم تحت فشار قرار می گیرد. نگه داشتن یک حالت خنثی و راحت برای پاف شما همیشه که در حال تغییر شکل است، دشوار است!

پاف مکعبی یا منشوریپاف مبل استوانه ای یا کپسولیپاف مبل مدرن و خلاقانهپاف پایه گلدانمدل جدید پاف پارچه ایمدل جدید پاف چرمیپاف تزیین شده با گل و نوارهای نمدیمدل جدید پاف با گلدان


این پاف بسیار منحصر به فرد، یک گلدان درون خود دارد که می‌توانید در آن گل آپارتمانی بکارید. این مدل خلاقانه و زیبا را می‌توانید در محیط اداری هم استفاده کنید.

مدل جدید پاف درخشان


پاف فانتزی شب رنگ در مهمانی‌های شبانه، مهمانان را حیرت زده می کند. با پاف‌های نورپردازی شده نرم و لطیف، فضایی مجلل و رمانتیک ایجاد می شود.

پاف رنگارنگمدل جدید پاف فانتزی


این مدل پوف‌ها واقعا خلاقانه و زیبا هستند که می توانند در هر فضایی قرار گیرند.

پاف هشت تکه


این پاف هشت تکه توسط یک طراحی روسی طراحی شده است. این هشت تکه توسط زیپ به هم متصل می‌شوند و به راحتی می‌توانید با باز کردن زیپ آن‌ها را از هم جدا کنید و مدل‌های مختلفی به آن بدهید.

پاف به شکل سنگ


پاف‌هایی با طرح سنگ. واقعا زیبا و شیک هستند. برخی از این پاف‌ها از پارچه ضد آب دوخته شده‌اند و می توان در فضای آزاد باغ و حیاط استفاده کرد.

مدل جدید پاف بافتنیمدل های زیبای پاف حصیری

advertising