معرفی انواع مختلف پابند زنانه و دخترانه

مد و زیباییاکسسوری

- 97/08/10
معرفی انواع مختلف پابند زنانه و دخترانهپابند‌ها، اکسسوری زنانه‌ای هستند که برای زینت قسمتی در مچ پا در نظر گرفته می‌شوند. تاریخچه استفاده از پابند به سال‌های دور برمی‌گردد، اما معمولا در هند، آفریقا و خاور‌میانه شاهد استفاده از این زیورآلات بوده‌ایم. در ایران نیز در بخش‌های جنوبی کشور مانند بندرعباس و سیستان بلوچستان بیشتر از سایر نقاط شاهد استفاده از پابند هستیم. در ادامه با مدل‌های مختلف پابند زنانه آشنا می‌شوید.
معرفی انواع مختلف پابند زنانه و دخترانه

پابند نقره زنجیردار


اگرچه پابند‌ها در حال حاضر جنبه‌ی زیبایی و تزیینی دارند، اما در برخی فرهنگ‌های قدیم، مفاهیم عمیق‌تری در پشت آن‌ها پنهان بوده است. مثلا زنان جوان در بخش‌هایی از آفریقا، پابند برنجی را برای یافتن شوهر به پای خود می‌بستند و آن را تا زمان تولد اولین کودک خود از پا خارج نمی‌کردند. یکی از پابند‌های محبوب که توسط هندی‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته، پابند انگشتی است که در بازار ایران نیز محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

پابند زنانه ظریف


نکته‌ای که در هنگام خرید و سفارش آنلاین پابند باید به آن توجه داشته باشید، فارغ از بحث زیبایی و کیفیت، سایز مناسب پابند است که هنگام راه رفتن یا شنا کردن برای شما مشکلی ایجاد نکنند. برای این منظور به کمک یک متر منعطف، مچ پای خود را اندازه بگیرید و برای انتخاب پابند خود سعی کنید یک سانتی‌متر بزرگ‌تر از اندازه واقعی مچ پای خود را سفارش دهید. اگر سایز پابند شما بین دو سایز استاندارد است، سایز استاندارد بزرگ‌تر را انتخاب کنید.

مدل پابند دخترانه اسپرت


پابند‌ها انواع مختلفی دارند، امروزه نمونه‌های اسپرت پابند در میان بانوان از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار هستند. این مدل پابند‌ها با بیشتر استایل‌های خیابانی هماهنگی داشته و زیبایی خاصی را به پا‌های شما خواهند بخشید. پابند‌ها معمولا با شلوار‌های کوتاه، شلوارک، کفش‌های پاشنه بلند، انواع صندل و حتی کفش اسپرت قابل استفاده هستند.

مدل پابند زنانه انگشتی بافتنی


نمونه‌هایی که با عنوان پابند انگشتی از آن‌ها یاد می‌شود، معمولا ظاهری شبیه به صندل دارند و در جنس‌های مختلف، از مروارید و استیل گرفته تا نمونه‌های پابند بافتنی وجود دارند.

مدل پابند زنانه ساحلی


اگر در فصل تابستان قصد سفر به دریا و آفتاب گرفتن در ساحل را دارید، و یا قرار است اوقات خوشی را در کنار استخر بگذرانید، پابند یکی از اکسسوری‌هایی است که در کنار لباس‌های راحتی، کرم‌های ضدآفتاب، کلاه و... بهتر است به همراه داشته باشید.

مدل پابند زنانه عروس


نمونه‌هایی از پابند که با عنوان پابند عروس شناخته می‌شوند، معمولا از جنس گیپور، مروارید و یا گل‌های پارچه‌ای انتخاب می‌شوند.

مدل پابند زنانه دست ساز


مدل پابند دست ساز معمولا از کنار هم قرار دادن مهره‌های رنگی تهیه می‌شوند و یا با استفاده از چند رشته نخ رنگی و یا چرم با توجه به سلیقه و خلاقیت خود می‌توانید مدل‌های مورد علاقه خود را تهیه کنید.
advertising