جاذبه های گردشگری شهر مارماریس در کشور ترکیه

گردشگریمکان های تفریحی

- 99/01/20
جاذبه های گردشگری شهر مارماریس در کشور ترکیهمارماریس شهری بندری در سواحل مدیترانه است که در جنوب غرب ترکیه و در استان موغله واقع شده است. جمعیت این شهر حدود ۳۱٬۰۰۰ نفر( در سال ۲۰۱۰) است، اما در فصل گردشگری، به ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر هم می رسد. مارماریس به علت قرار گرفتن بین رشته کوه های کنار دریا بسیار معروف است. نام« مارماریس» از کلمهٔ« مرمر» گرفته شده است، علت این نامگذاری ، وجود سنگ مرمر در منطقهٔ مارماریس است.

مکان های دیدنی شهر مارماریس


جاذبه های گردشگری شهر مارماریس در کشور ترکیه

میدان جوان مارماریس


میدان جوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر مارماریس است که با فواره های رقصان و برج ساعتی که دارد مکانی برای برگزاری کنسرت ها و نمایش های روباز میباشد و همچنين مکان مناسبی برای جشن های تعطیلات عمومی است. فواره های مارماریس در ساعتهای مختلف شب نمایش داده میشوند که هر بار این نمایش ۱۵ دقیقه طول می کشد. نمایش فواره ها ترکیب زیبایی از موسیقی، آب و نور است به همین دلیل توانسته جزء جاذبه های شهر مارماریس قرار بگیرد.

رودخانه دالیان مارماریس


دالیان از جاذبه های گردشگری زیبا و تاریخی شهر مارماریس است که در ۸۰ کیلومتری جنوب شرقی مارماریس واقع شده است. این ناحیه به منطقه لاک پشتی مشهوراست و مقبره های سنگی الهام بخش و حمام گل طبیعی دالیان بعنوان یکی از کمیاب مکانهای دیدنی جهان به شمار می رود.

جزیره کلئوپاترا مارماریس


جزیره کلئوپاترا که با نام جزیره سدیر نیز شناخته شده است یک جزیره کوچک در خلیج گوکوا در جنوب شرقی دریای اژه و در نزدیکی سواحل اولا ( Ula ) است که با فاصله 18 کیلومتری شمال مارماریس قرار گرفته است. این جزیره به دلیل ساحلی که از صدف های دریایی پر شده است شهرت دارد و گفته میشود شن های اورگانیک موجود در این ساحل به صورت اختصاصی از دریای سرخ برای کلئوپاترا آورده شده است.

پارک آبی مارماریس


پارک آبی مارماریس با انواع وسیله های تفریحی هم میتواند برای بزرگسالان هیجان انگیز باشد و هم کودکان. وجود وسایل گوناگون بازی، این محیط را به یکی از پرطرفدارترین اماکن تفریحی مارماریس تبدیل کرده است.

شهر باستانی کاریان مارماریس


شهر باستانی کاریان که آرامگاه سنگتراشی شده سلاطین یونانی است، در رودخانه دالیان قرار دارد و در قرن چهارم پیش از میلاد بعنوان یک مرکز هنری و فرهنگی معروف بوده است. این شهر باستانی دارای دو لنگرگاه بود که یکی روی دریای اژه و دیگری برروی دریای مدیترانه قرار داشته است.

موزه و قلعه مارماریس


این جا مکان مناسبی برای افرادی است که به تاریخ علاقمند هستند. درصورتی که بخواهید قلعه تاریخی مارماریس و موزه آن را به صورت کامل ببینید شاید دو یا سه ساعت از وقتتان را بگیرد. قلعه مارماریس یک قلعه قدیمی است که در دوره سلطان سلیمان و به منظور دفاع از شهر دربرابر رودس، بازسازی شده و گسترش یافت. گفته می شود نخستین بار این دیوارهای دفاعی در سال 3000 پیس از میلاد ساخته شده اند. در موزه این قلعه آثار باستانی مربوط به امپراطوری عثمانی یافت می شود. همچنین قلعه چشم اندازی زیبا از محیط اطراف هم دارد.

بایدها و نبایدها در شهر مارماریس ترکیه


- از آنجایی که ترکیه کشوری مسلمان به شمار میرود به همین علت زمان بازدید از مراکز مذهبی باید پوشش مناسب داشته باشید.
- هرگز در اماکن عمومی بلند صحبت نکنید.
- در شهر مارماریس هرگز در اماکن عمومی سیگار نکشید.
- جهت دسترسی به شهر مارماریس میتوانید به طور مستقیم به طرف این شهر بلیط هواپیما تهیه کنید. البته یک راه دیگری هم وجود دارد و آن این است که به سمت ازمیر بلیط تهیه کنید و زمینی به شهر مارماریس بروید.
advertising