کلیسای سنت نیکلاس یا روسی در شهر صوفیه پایتخت بلغارستان

گردشگریآثار تاریخی

- 98/12/18
کلیسای سنت نیکلاس یا روسی در شهر صوفیه پایتخت بلغارستانبلغارستان با نام رسمی جمهوری بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست، پایتخت این کشور شهر صوفیه است. جمعیت بلغارستان بالغ بر ۷٬۳۶۴٬۵۷۰ نفر ( در سال ۲۰۱۱ میلادی) است که هر ساله ۱٪ از آن کاهش می یابد.

۷۶٪ جمعیت بلغارستان پیرو آئین مسیحیت، نوع ارتدوکس هستند و ۱۰٪ جمعیت را مسلمانان تشکیل می‌دهند و ۱۱٫۸ درصد بی دین هستند. در بلغارستان هشتاد هزار مسلمان علوی وجود دارد. گسترش دین اسلام در بلغارستان را میتوان در تصرف این کشور توسط امپراتوری عثمانی ریشه یابی کرد. بلغارستان بعنوان کشوری که تاریخ مذهبی غنی داشته و مذهب مسیحی ارتدوکس در این کشور رواج دارد دارای بعضی از زیباترین کلیساها بوده که نمادی از معماری مذهبیاین کشور می باشد.
کلیسای سنت نیکلاس یا روسی در شهر صوفیه پایتخت بلغارستان

کلیسای روسی (کلیسای سنت نیکلاس)


کلیسای سنت نیکلاس یا کلیسای روسی که به صورت رسمی به عنوان کلیسای سنت نیکلاس معجزه ساز شناخته می شود. یک کلیسای ارتدکس روسیه در مرکز شهر صوفیه پایتخت کشور بلغارستان قرار دارد، این کلیسا در محل مسجد سرای که در سال 1882 پس از آزادسازی بلغارستان توسط روسیه از امپراتوری عثمانی ویران شد، ساخته شد. کلیسای روسی به عنوان کلیسای رسمی سفارت روسیه، که در مجاورت آن قرار داشت و جامعه روسی در شهر صوفیه ساخته شد. کلیسای سنت نیکلاس توسط معمار روسی میخائیل پروبراژنسکی طراحی شده است و تزئینات آن برگرفته از کلیساهای روسی موسکووی قرن هفدهم است.

کلیسای سنت نیکلاس (کلیسای روسی) در صوفیه بخاطر سبک معماری مذهبی روسی به نام کلیسای روسی شناخته می شود. گذشته از دکور داخلی چشم نواز کلیسا، افسانه ای در خصوص این کلیسا شایع است که چنانچه هرکس آرزویش را روی یک تکه کاغذ بنویسید و در سرداب کلیسا بیاندازد، آرزویش برآورده می شود.
advertising