آموزش پاک کردن حافظه اینستاگرام در آیفون

علمی و تکنولوژیفضای مجازی

- 99/03/19
آموزش پاک کردن حافظه اینستاگرام در آیفوناینستاگرام یک شبکه اجتماعی با محوریت عکس و اشتراک گذاری عکس است و هر بار که برنامه را باز می کنید و تصاویر را مشاهده می کنید ، انبارهای آن عکس ها در iPhone شما (یا Android) ذخیره می شوند. در حالی که بسیاری از برنامه ها از حافظه های پنهان برای سرعت بخشیدن به کارها و جلوگیری از بارگیری مجدد تصاویر و داده هایی که قبلاً به آنها دسترسی پیدا کرده اید ، استفاده می کند ، حافظه نهان اینستاگرام می تواند بسیار بزرگ شود و در نهایت فضای زیادی را در یک دستگاه بدست آورد.

در این مقاله به شما نشان داده می شود که چگونه می توانید حافظه موقت اینستاگرام را بر روی آیفون حذف و پاک کنید تا بتوانید فضای ذخیره سازی در آیفون را آزاد کنید. توجه داشته باشید برای کاربران Android؛ نسخه Android اینستاگرام دارای دکمه مستقیم "Clear Cache" در زیر بخش تنظیمات اینستاگرام است. بنابراین کاربران اندرویدی فقط می توانند از آن برای دستیابی به همان اثر استفاده کنند. در حال حاضر نسخه آیفون گزینه Clear Cache را ندارد ، بنابراین آنها باید به صورت دستی برنامه را حذف کرده و مجدداً آن را نصب کنند تا حافظه موقت اینستاگرام پاک شود.

حافظه نهان اینستاگرام در برنامه های «Documents and Data» ذخیره می شود . همانطور که ممکن است به یاد بیاورید ، تنها راه پاک کردن قابل اعتماد اسناد و داده ها از برنامه iOS ، حذف آن و نصب مجدد برنامه است ، زیرا در حال حاضر هیچ گزینه داخلی برای حذف اسناد و داده ها به صورت دستی یا اتوماتیک در iOS ، یا در اینستاگرام وجود ندارد. همانطور که شاید تاکنون حدس زده باشید ، این دقیقاً همان کاری است که ما با برنامه اینستاگرام در آیفون می خواهیم انجام دهیم.

نحوه پاک کردن حافظه نهان اینستاگرام در آیفون :


توجه داشته باشید که این فرایند به اتصال اینترنتی فعال نیاز دارد و باید پس از اتمام دوباره وارد حساب کاربری اینستاگرام شوید.

1. برنامه "Settings" را در آیفون باز کنید
2. به قسمت "General" و سپس به "iPhone Storage" بروید.
3. منتظر بارگذاری همه داده های ذخیره باشید.
4. برای یافتن لیست برنامه و یافتن "اینستاگرام" به پایین بروید ، در کنار آن ، کل حجم ذخیره سازی گرفته شده توسط برنامه خواهد بود.
5. روی "Instagram " ضربه بزنید.
6. روی "Delete App" ضربه بزنید.
7. تأیید کنید که می خواهید Instagram را با ضربه زدن بر روی "Delete App" حذف کنید.
8. اکنون App Store را در آیفون باز کنید.
9. برنامه "Instagram" (با استفاده از جستجو یا موارد دیگر) را پیدا کنید و دوباره بارگیری کنید.

پس از دانلود و نصب مجدد اینستاگرام ، باید دوباره وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید. حافظه پنهان ها حذف شده و از کل حجم برنامه کاسته می شود ، می توانید با بازگشت به بخش تنظیمات " Storage " و یافتن دوباره برنامه اینستاگرام ، آن را به صورت دستی تأیید کنید.
advertising