دو تابلوی نقاشی‌ خط ربنا با امضای همایون شجریان حراج می‌ شود

مجلهموزیک

- 97/12/03
دو تابلوی نقاشی‌ خط ربنا با امضای همایون شجریان حراج می‌ شوددو تابلوی نقاشی‌خط «ربنا» از آثار «علی رحیمی‌پارسا» با امضای «همایون شجریان» با هدف امور خیریه به حراج گذاشته می‌شود.

حبیب رضایی (بازیگر سینما و مشاور هنری این پروژه) در این باره گفته است: «این تابلوهای نقاشی‌ خط ادای دینی هنرمندانه به ربنای دلنشین استاد شجریان است که با کیفیت و تکنیک خاصی طراحی و اجرا شده‌اند و در مراسم رونمایی مورد تایید همایون هم قرار گرفته و آنها را امضا کرده است. آقای رحیمی‌ پارسا فقط ۲ نسخه از این تابلوی نقاشی‌ خط مزین به «ربنا» را اجرا کرده که قرار است به زودی در یک نمایشگاه و حراج خیریه به بالاترین قیمت پیشنهادی به فروش گذاشته شوند.»

تمامِ هزینه‌های تامین شده از محل فروش این آثار زیر نظر خالق اثر و شخص همایون شجریان صرف امور خیریه خواهد شد. آنگونه که این بازیگر سینما گفته است؛ کارشناسان مشغول بررسی این آثار برای قیمت‌گذاری هستند و هنوز قیمت پایه تابلوها مشخص نشده است؛ اما قرار است در اوایل اسفند ماه با حضور جمعی از خیرین و مجموعه‌داران آثار هنری، این ۲ تابلوی نفیس و ارزشمند به نمایش گذاشته شود.

صوت «ربّنا» یکی از آثار استاد محمدرضا شجریان و شامل ۴ دعا از آیات قرآن است که همه با عبارت ربّنا آغاز می‌شوند. این اثر در تیرماه سال ۱۳۵۸ ضبط شده و برای مدت ۳۰ سال، جزء برنامه‌های اصلی رادیو و تلویزیون ایران در ماه رمضان بوده‌است و اردیبهشت سال گذشته با شماره ١٣٩٦ در فهرست میراث فرهنگی ناملموس ایران به ثبت ملی رسید
advertising