امین هنرمند اولین سیمرغش را به خانه برد

مجلهموزیک

- 97/11/22
امین هنرمند اولین سیمرغش را به خانه بردامین هنرمند، سیمرغ بلورین سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر را برای آهنگسازی در فیلم «قصر شیرین» از آن خود کرد.

مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر، امروز (22 بهمن) با حضور اهالی فرهنگ و هنر در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار و برندگان این دوره از جشنواره اعلام شد.

در بخش بهترین موسیقی متن فیلم، در حالی که پیمان یزدانیان (بنفشه آفریقایی و متری شی و نیم)، کریستف رضاعی (ناگهان درخت و سال دوم دانشکده من)، امین هنرمند (قصر شیرین)، افشین عزیزی (تختی) و مسعود سخاوت‌دوست (شبی که ماه کامل شد) نامزد دریافت جایزه بودند، سیمرغ بلورین به امین هنرمند رسید تا به این ترتیب اولین سیمرغش را کسب کند.

امین هنرمند امسال موسیقی دو فیلم سینمایی «سمفونی نهم» و فیلم «قصر شیرین» را ساخت و امسال موفق شد اولین سیمرغش را از این جشنواره سی و هفت ساله دریافت کند. سال گذشته کارن همایونفر موفق به دریافت این جایزه شده بود اما امسال نامش در میان کاندیدها هم قرار نگرفت.

امین هنرمند دارای دکتری آهنگسازی از دانشاه تورنتو دارد و در شروع تحصیل از تعالیم افرادی چون مهران روحانی علیرضا مشایخی، شاهین فرهت، آذین موحد و رافائل میناسکانیان استفاده کرده است. آثار هنرمند در کانادا و آمریکا توسط نوازندگان و ارکسترهای متعددی از جمله ارکستر سمونیک جوانان تورنتو و ارکستر فیلارمونیک باافلو در نیویورک اجرا و ضبط شده است. علاوه بر این، چندین کتاب و مقاله و ترجمه در کارنامه هنری خود دارد.

«قصر شیرین» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رضا میرکریمی و نویسندگی محسن قرایی و محمد داودی است که داستان زندگی جلال مرادی 42 ساله را روایت می‌کند که طی تصادفی خانواده‌ای را به قتل می‌رساند، اما تصادف در دادگاه غیرعمد شناخته می‌شود. او پس از گذراندن دوران زندان، همسر و فرزندانش را ترک کرده و به شهری دیگر می‌رود، پس از دو سال به شهرش بازمی‌گردد زیرا که زنش دچار مرگ مغزی شده‌است.

محمد احسانی، محمدعلی باشه آهنگر، محمد بزرگ‌نیا، مهرزاد دانش، پوران درخشنده، ریما رامین‌فر و محمود کلاری اعضای هیئت داوران سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر هستند كه در ميان آنها، نام هيچ هنرمندی از عرصه موسيقی ديده نمی‌شود.

با پایان سی‌وسومین دوره جشنواره فیلم فجر در شامگاه 22 بهمن، سی و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر از 24 بهمن در تهران و چند شهر دیگر آغاز به کار می‌کند.
advertising