شاگرد قوامی آوازی در شور می‌ خواند

مجلهموزیک

- 97/11/22
شاگرد قوامی آوازی در شور می‌ خواند«داود مسلمی» -آوازخوان و ردیف‌دان قدیمی- با حضور در سی‌امین نشست «آیین آواز» با همراهی تار «مهدی صادقیان» آوازی در دستگاه شور اجرا خواهد کرد. این برنامه ساعت 18 سه‌شنبه 23 بهمن در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.

داود مسلمی، متولد 1326 «دشت مُشا»ی دماوند، از سن هفده سالگی در تهران در محضر استاد مهرتاش آواز را شروع کرد و در محضر استادان قوامی و بهاری فراگیری تکنیک و ردیف را کار ادامه داد. مسلمی در سال 1353 در ویژه‌برنامۀ آوازی‌نمایشیِ شب چهارشنبه‌سوری در کنار محمدرضا شجریان و محمد منتشری در بخش کوزه‌اندازی به بازیگری و آوازخوانی توأمان (به رهبری استاد اسماعیل مهرتاش) مشغول شد. بخش نخست این نمایش تلویزیونی به کلیدساز معروف شده و از شهرت بیشتری برخوردار است و هنوز در بین دوستداران موسیقی و آواز طرفداران بسیاری دارد و فایل‌های آن در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.

سلسله نشست‌های ماهانه و تخصصی آموزشی آیین آواز، ابداعی است از باشگاه موسیقی ارسباران که در طی دو سال و نیم گذشته معمولاً در یکی از سه‌شنبه‌های هر ماه برگزار می‌شود و همواره با استقبال علاقه‌مندان روبرو شده است. فرهنگسرای ارسباران در ضلع شمال غربی پل سیدخندان، خیابان جلفا (ارسباران) واقع شده و ورود همه دوستداران موسیقی و آواز ملی به این نشست، رایگان خواهد بود.
advertising