انیمیشن کوتاه آلفابت جایزه جشنواره الفیس اسپانیا را دریافت کرد

مجلهسینما و تلویزیون

- 97/08/29
انیمیشن کوتاه آلفابت جایزه جشنواره الفیس اسپانیا را دریافت کردانیمیشن کوتاه «آلفابت» موفق به کسب جایزه بهترین انیمیشن از جشنواره «الفیس» در اسپانیا شد.
مراحل ساخت این انیمیشن 6 دقیقه‌ای از سال 94 آغاز شد و به خاطر تکنیک سه ‌بُعدی که برای ساخت آن در نظر گرفته شده بود و ویژوآل افکت‌ هایی که در این انیمیشن وجود داشت، تولید آن طولانی شد و حدود 2 سال به طول انجامید.
این انیمیشن که کارگردانی آن بر عهده کیانوش عابدی است در جشنواره های خارجی دیگری نیز حضور یافته و جوایزی را برنده شده است.
جشنواره الفیس از 9 تا 17 نوامبر برابر با 18 تا 26 آبان ماه در بارسلونا برگزار شد. این جشنواره دعوت رسمی از کارگردان این فیلم کرده و جایزه را به صورت حضوری به کارگردان اهدا کرد. در این جشنواره 732 فیلم متقاضی بودند و 31 فیلم به بخش مسابقه راه پیدا کرده و اکران شدند.
انیمیشن «آلفابت» درمورد زندگی انسان‌ هایی است که زندگی کردن را فراموش کرده اند و از آگاهی و حقیقت دور مانده‌اند. به طور کلی موضوع این فیلم در مورد انسان هایی است که سال‌ هاست چگونه زیستن را از یاد برده‌اند، نمی‌بینند، نمی‌شنوند و سخنی نمی گویند و سکوت را در پیش گرفته اند، ولی کلمات بی‌قرار در انتظارند.
از عوامل ساخت این انیمیشن کارگردان: کیانوش عابدی، انیماتور: فرنوش عابدی، رندر و کامپوزیت: مرتضی نیتی، ویژوآل: حامد پورکرمان، طراح: امیرحسین نوروزی، بک‌ گراند: محدثه پیله‌ وران، موسیقی: سروش عابدی هستند.
این انیمیشن محصول سینمای مستند و تجربی است.
advertising