علیرضا یوسفی قوی ترین پسر جهان لقب گرفت

مجلهچهره ها

- 97/08/03
علیرضا یوسفی قوی ترین پسر جهان لقب گرفتآخرین روز از رقابت های وزنه برداری بازی های المپیک جوانان 2018 به میزبانی بوینس آیرس آرژانتین با رقابت شرکت کنندگان دسته ی 85+ کیلوگرم برگزار شد. علیرضا یوسفی ملی پوش فوق سنگین وزنه برداری کشورمان به مصاف 6 حریف خود در این وزن رفت و در نهایت به مدال طلا دست یافت.
یوسفی در این رویداد بسیار مهم هر شش حرکت خود را به درستی بالای سر برد و مدال طلای بازی های المپیک جوانان را از آن خود کرد. وی حرکت یک ضرب هر سه وزنه خود را به ثبت رساند.
علیرضا یوسفی از زندگی خود سخن گفته است. بخشی از صحبت های او را در ادامه می خوانید:
من از بچگی تپل بودم و برای وزنه برداری رفتم تا وزنم را کم کنم. مربی ام گفت من در تو استعداد می بینم و می توانی قهرمان جهان شوی. مربی جا افتاده ای در قائمشهر هست که پیش او می رفتم..سال 96 اردوهای پشت سر هم برای مسابقات آسیایی و المپیک جوانان را پیش رو داشتیم. شهریور96 به اردوی مسابقات جهان رفتم و بهمن ماه برای مسابقات آسیایی نوجوانان رفتم که آن جا قوی ترین نوجوان آسیا شدم. بعد از آن برای المپیک اردو رفتم. رقابت سختی داشتیم و برنامه ریزی کرده بودیم که وزنه ی بالاتری بزنم. به لطف خدا رکوردهایم یک ماه قبل از مسابقات بالا آمد و برای شانس طلا برای مسابقات رفتم و رقابت سختی داشتم و 11 کیلو باختم. در حالی که پیش بینی ما این بود که 6،7 کیلو ببازم. فکر می کردم دوم شده ام و می گفتم مگر دومی مدال است. دو ضرب که شروع شد من با 202 شروع کردم و از رقبای هلندی و بلغاری جلو افتادم. با تجربه ای که مربیانم داشتند وزنه را 211 کیلو کردم که مدال دوم را قطعی کنم و به راحتی این وزنه را زدم. به من گفتند باید این بار 218 را بزنی که اول بشوی. من نفسم بریده بود و بدنم سست شده بود. یک لحظه گفتم خدایا کمک کن من فقط این را بزنم. وقتی روی صحنه رفتم بدون اینکه فکر کنم وزنه را زدم و توانستم. تا دو روز باور نمی کردم طلا گرفته ام چون6 کیلو بالاتر از رکوردم را زده بودم.
علیرضا یوسفی قوی ترین پسر جهان لقب گرفته است.
advertising