سقوط 138 پله ای ترامپ در فهرست ثروتمندان آمریکایی

مجلهچهره ها

- 97/08/01
سقوط 138 پله ای ترامپ در فهرست ثروتمندان آمریکاییدونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا طی 3 سال گذشته، از زمان آغاز کمپین انتخاباتی، 138 پله در فهرست ثروتمندترین شهروندان آمریکا سقوط کرده است.
ترامپ در سال 2015 در فهرست فوربز، صد و بیست و یکمین ثروتمند آمریکایی بود و در تازه ترین فهرست این مجله، در رده ی 259 قرار گرفت.
هم چنین مجله ی آمریکایی فوربز نوشت: میزان دارایی های دونالد ترامپ به گفته ی وی مبنی بر اینکه ثروتش بالغ بر 10 میلیارد دلار است، تناقض دارد.
براساس این گزارش، میزان دارایی های ترامپ در سال گذشته 800 میلیون دلار کاهش یافته است.
این گزارشات به بررسی نرخ قیمت املاک، گزارش های سالیانه از بازار معاملات ملکی نیویورک، داده های بازار، طرح دعاوی هزینه‌ بر در دادگاه دانشگاه ترامپ، هزینه های ستاد انتخاباتی و 16 گزارش مالی در ماه می به بررسی ارزش واقعی ثروت خالص ترامپ پرداخته است. بر اساس این گزارش، یکی از مهم ترین علل کاهش ثروت ترامپ، تغییر نام املاک و اموال او در کشورهای مختلف جهان است.
این مجله در ادامه به 28 مورد از دارایی های عمده ی این تاجر آمریکایی اشاره و نوشت: ارزش 18 مورد از این دارایی ها، از جمله برج ترامپ در منهتن کاهش یافته است.
میزان دقیق دارایی های ترامپ به دلیل امتناع وی از افشای اسناد مالیاتی مشخص نیست و این مساله با عرف و سنت مورد قبول نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در دهه های گذشته مغایرت دارد.
البته این امر نیز ممکن است که اگر ترامپ دارایی ها و شرکای نامشخصی داشته باشد می توان انتظار داشت ثروت خالص وی به رقمی که خودش مدعی است، نزدیک تر باشد.
advertising