بیوگرافی نوید محمدزاده

مجلهسلبریتی ها

- 97/08/03
بیوگرافی نوید محمدزادهنوید محمدزاده (زادهٔ ۱۷ فروردین ۱۳۶۵ - مهران) بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایرانی است.نوید محمدزاده اهل ایلام است که بازیگری را از سال 82 در مؤسسه هفت هنر کرج آغاز کرده و در این موسسه زیر نظر هنرمندانی همچون محمد یعقوبی،‌ مهتاب نصیرپور، علی سلیمانی، و امیر قنبری آموزش دیده است. او تا سال 86 فعالیت حرفه‌ای نداشته اما در این سال در فیلم «در میان ابرها» به کارگردانی روح‌الله حجازی در نقش مکمل مرد بازی کرده است. او در همان سال‌ها در جشنواره استانی تئاتر تهران جوایزی را دریافت کرده و پس از آن نیز در جشنواره یازدهم تئاتر دانشگاهی جایزه بازیگری دوم مرد را دریافت کرده است.

نوید محمدزاده سال 87 با بازی در نمایش «ماه در آب» نوشته فارس باقری و کار محمد کوروش‌نیا به تئاتر حرفه‌ای راه پیدا کرد و برای بازی در این نمایش جایزه بازیگری مرد را در جشنواره استانی تهران دریافت کرد. پس از آن در فیلم «آندو» به کارگردانی بهروز قبادی بازی کرد که این نمایش مجوز اکران نگرفت.

نوید محمدزاده در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر با کسب کامل آرای داوران به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد برای کسب سیمرغ انتخاب شد. اما به علت فشار گروه‌هایی خارج از سینما فیلم عصبانی نیستم از بخش مسابقه خارج و جایزه به رضا عطاران اهدا شد.

فیلم هایی که نوید محمدزاده در آن درخشیده


مسخره باز
سرخ‌پوست
متری شش و نیم
مغزهای کوچک زنگ زده
خفه‌گی
بدون تاریخ بدون امضا
ابد و یک روز
خشم و هیاهو
لانتوری
ناهید
سیزده
عصبانی نیستم
لرزانندهٔ چربی
در میان ابرها
advertising