عادت های افراد موفق برای حفظ موفقیت

سبک زندگیمهارت اجتماعی

- 97/08/27
عادت های افراد موفق برای حفظ موفقیتدست‌یابی به موفقیت سخت است ولی سخت‌تر از آن حفظ موفقیت است. افراد پیش‌رو عادت‌های مشترکی برای حفظ موفقیت و بقا در میدان رقابت دارند. اغلب افراد موفق عادت‌های متفاوتی از مردم عادی دارند. البته که این عادت‌ها برای همه قابل دست‌یابی است. پرورش این عادت‌ها احتمال پیدا کردن موفقیت را افزایش می‌دهند. باید به این نکته توجه کنیم که افراد پس از موفقیت چگونه آن را حفظ می‌کنند. با پرورش این عادت‌ها در زندگی شخصی می‌توان به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافت.

عادت‌ های مشترک اغلب افراد موفقافراد موفق همیشه صبح زود از خواب بیدار می شوند


همه‌ی آن‌‌ها صبح زود قبل از ساعت ۵ از خواب بر می‌خیزند. افراد موفق همواره سحرخیز هستند، زیرا روز‌های کاری آن‌ها مملو از مسئولیت‌های فشرده و تصمیم‌های سخت است. آن‌ها می‌دانند که به طور معمول سحرخیزی زمان خالی بیش‌تری قبل از شروع کار می‌دهد و برای هر کاری آماده‌تر از دیگران خواهند بود.

افراد موفق همیشه دارای هدف هستند و در همه کارها هدفمندی دارند


بعد از کسب موفقیت زمان لذت بردن از زندگی فرا رسیده است و هدفمندی بی‌معنی خواهد بود. افراد موفق به هر چه می‌خواسته‌اند رسیده‌اند. ولی در واقع یکی از راز‌های موفقیت بلند مدت ثروتمندان این است که آن‌‌ها همواره هدف‌های خود را تنظیم می‌کنند و پیوسته تلاش می‌کنند. شاید زمانی هدف آن‌ها میلیونر شدن بوده است اما پس از رسیدن به آن هدف‌های بعدی را متناسب با وضعیت فعلی تنظیم می‌کنند. این هدف‌ها می‌توانند مادی یا بشردوستانه باشند. صرف نظر از هر چه که می‌‌تواند باشد، ثروتمندان همواره به اهمیت اهداف و روحیه تلاش پیوسته تاکید دارند.

افراد موفق مدام در حال یادگیری هستند


کسب موفقیت‌ در مرحله اول نیازمند یادگیری تخصص‌‌های بسیاری است. اشخاص باید در ابتدا تخصص صنف خود را یاد بگیرند، از بزرگان پیشه‌ی خود درس گرفته و همواره اطلاعات خود را به روز نگه دارند. بنابراین عادت به یادگیری پیوسته نباید هرگز به فراموشی سپرده شود. هرگاه یادگیری را متوقف کنید مرگ شما آغاز می‌شود.

افراد موفق زمانی را برای استراحت در نظر می گیرند


اغلب افراد موفق راز و رمز‌های موفقیت خودشان را دارند. همه‌ی این موارد مربوط به پول نیست؛ بلکه درباره‌ی لذت بردن از زندگی و حفظ انگیزه برای تلاش مستمر است. بدین منظور آن‌ها استراحت‌ های منظمی دارند تا بتوانند همواره سرزنده بوده و خلاقیت خودشان را حفظ کنند. استراحت‌ های منظم باعث می‌شود که افراد موفق بتوانند بازدهی خود را حفظ کنند . افراد موفق می‌دانند که با اندکی استراحت می‌توان کارها را بهتر و خلاقانه‌تر انجام داد. بنابراین چه به تعطیلات می‌روید یا با دوستان خود وقت‌گذرانی می‌کنید یا خرید برای شما لذت‌بخش است، ارزش کنار گذاشتن کار و پذیرفتن اندکی خسارت مادی را دارد.

افراد موفق ارتباط های اجتماعی گسترده و خوبی با دیگران دارند


کمتر کسی را می‌تـوان یافت که بدون کمک دیگران به موفقیت رسیده باشد. کسب ثروت و موفقیت مستلزم حجم عظیمی از تلاش و روابط است. برای حفظ موفقیت افراد بزرگ همواره به شبکه‌سازی و ارتباط با دیگران پرداخته و روابط اجتماعی خود را حفظ می‌کنند. شبکه‌سازی نه فقط به منظور برپاسازی کسب و کاری عظیم بلکه برای درک رابطه‌ی روابط اجتماعی و موفقیت پایدار بسیار ضروری است.

افراد موفق نسبت به دیگران تعهد دارند


اغلب افراد گمان می‌کنند که برای موفقیت‌های بزرگ باید بی‌رحم بود. اما اگر درست نگاه کنیم افراد موفق (البته کسانی که با رنج و زحمت به جایی رسیده‌اند)، همواره به مسئولیت‌های اجتماعی پایبند بوده‌اند. کمک به دیگران به معنای هدر کردن پول نیست بلکه منفعت‌های مادی و معنوی بلند مدتی به همراه دارد. افراد موفق با ورود به انجام کارهای بشردوستانه و خیرخواهانه، اثر باورنکردنی آن را در زندگی خود می‌بینند و در واقع این امر به منبعی از الهامات جدید برای آنان بدل می‌شود. خرید‌ لوازم ،ماشین و خانه لوکس لذت‌بخش است ولی اگر جامعه رشد نکند درد آسیب‌های اجتماعی لذت این خوشی را تلخ خواهد کرد.
advertising