روش هایی برای از بین بردن حس ترس از شکست

سبک زندگیمهارت اجتماعی

- 97/08/27
روش هایی برای از بین بردن حس ترس از شکستحس ترس از شکست چیزی است که همه ما در یک نقطه از زندگی‌ خود با آن مواجه می‌شویم. راه‌های مختلفی وجود دارد که با آن‌ می‌توانید، حس ترس از شکست را امروز، فردا و روزهای بعد تر از آن از بین ببرید . برای از بین بردن حس ترس از شکست شما باید بر روی یک چیز کار کنید و آن خود شما است. این ممکن است کار آسانی به نظر برسد، اما این‌طور نیست و به گذر زمان و تمرین نیاز دارد.

پاک کردن ذهنیت نسبت به اهداف خود روشی برای از بین بردن حس ترس از شکست است


ذهنیت همیشه اولین قدم به سوی هر چیز بزرگی است، به ویژه هنگامی که می‌خواهید به طور کلی خود را بهبود ببخشید.این چیزی است که ما ممکن است آن را به عنوان امری بسیار مهم در نظر نگیریم. ترس از شکست تماما به ذهن ما مربوط است؛ ما به چیزهایی که می‌خواهیم به دست بیاوریم فکر می‌کنیم و ذهن ما با این افکار می‌جنگد. انسان به طور کلی این‌گونه است و همان‌طور که گفتیم این‌ گونه برنامه ‌ریزی شده است. هنگامی که شما تنها به یک چیز و فقط یک چیز، یعنی هدف خود، فکر می‌کنید، در این صورت یک گام بسیار مهم در نترسیدن از شکست برداشته‌اید. اهداف شما باید کاملاً مشخص باشند و مهم‌تر از آن قابل دستیابی باشند.

تصور درستی از شکست داشتن روشی برای از بین بردن حس ترس از شکست است


دانستن اینکه شکست چیست به شما کمک می‌کند تا فهم درستی از آنچه با آن رو به رو هستید داشته باشید. شکست برای هر فرد، متفاوت است.بزرگ ‌ترین تصور بعضی از انسان‌ها از شکست، ناامید کردن دیگران است. درحالی ‌که ممکن است برای شما پیدا نکردن شغل، تمام نکردن مدرسه و یا ترفیع نگرفتن در کار باشد. شکست در زندگی ما مشکل بزرگی است و ما هر روز آن را بر دوش خود حمل می‌کنیم.

پذیرفتن اینکه شکست بخشی از روند کار و زندگی است


شما مجبور نیستید بنشینید و انتظار شکست را داشته باشید، اما باید بدانید که این بخشی از روند زندگی است. این که آیا به دنبال کسب و کار جدید هستید، می‌خواهید به عنوان یک والد بهتر عمل کنید، انگیزه خود را پیدا کنید یا هر چیز دیگری، باید شکست را بپذیرید. طبیعی است که از چیزی که اجتناب ناپذیر است بترسیم، که یکی از بزرگ‌ ترین دلایلی است که ما همیشه در زمان شکست افسرده و بدون انگیزه می‌شویم. با این حال، اگر ما در زندگی با دانستن اینکه با شکست مواجه می‌شویم سرمایه گذاری کنیم، زمانی که با آن مواجه شویم آسان ‌تر خواهد بود.

داشتن یک سیستم پشتیبانی خوب روشی برای از بین بردن حس ترس از شکست است


مهم ‌ترین راه برای از بین بردن ترس از شکست، داشتن سیستم پشتیبانی مناسب است. این کار به معنای داشتن یک نفر که در روزهای سخت بر او تیکه کنید نیست . اولین امر و مهم‌تر از همه این است که بتوانید خود را در همه چیزهایی که در طول زندگی اتفاق می‌افتد حمایت کنید. شما ممکن است یک نفر داشته باشید که همواره در همه‌ ی شرایط به شما اعتقاد داشته باشد و شما را حمایت کند. دانستن اینکه کسی پشت شما است، ذهن شما را آرام می‌کند و اغلب شما حتی در مورد شکست هم فکر نمی کنید. پشتیبانی بزرگ‌ترین عامل بازدارنده در هر نوع سیستم مبتنی بر ترس است. اگر ذهن ما در مورد شکست فکر نکند یا نگران نباشد که شکست قرار است اتفاق بیفتد، بنابراین زندگی خود را بسیار بهتر زندگی خواهیم کرد.
advertising