ماسک های طبیعی و خانگی برای رفع تیرگی پوست گردن و کشاله ران

پزشکی و سلامتپوست و مو

- 97/10/04
ماسک های طبیعی و خانگی برای رفع تیرگی پوست گردن و کشاله ران

بهترین ماسک های روشن کننده پوست برای رفع تیرگی پوست گردن و کشاله ران


بسیاری از افراد، به خاطر پوست تیره گردن شان احساس خجالت می کنند، این یک اختلال در رنگ دانه های پوستی است، که نسبتا شایع می باشد و یک عفونت و یا بیماری خاصی نیست و مسری نمیباشد. علل تیرگی پوست گردن، سن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. علل دیگر دیابت، ژنتیک، سندروم تخمدان پلی کیستیک و بهداشت ضعیف و کاهش ناگهانی یا افزایش ناگهانی وزن می باشد. رفع تیرگی کشاله ران کار غیر ممکنی نیست.بسیاری از داروهای طبیعی و خانگی برای کاهش این تغییر رنگ پوست در گردن ، زیربغل و کشاله ران وجود دارد که در این بخش از سلامت پوست و مو در نمناک به 12 مورد آنها اشاره خواهیم کرد.

1.آلوئه ورا موثر در رفع تیرگی کشاله ران و گردن


ژل آلوورا را از برگ آن استخراج کنید و مستقیم روی گردن و کشاله ران اعمال کنید و به آرامی ماساژ دهید و بعد از 20 دقیقه با آب بشویید.این درمان را یک بار در روز تکرار کنید.

2.رفع تیرگی گردن و کشاله ران با گردو


مقداری گردو را خرد و له کنید و درون ماست ترکیب کنید تا زمانی که یک مخلوط غلیظ به دست آورید و سپس آن را در ناحیه موردنظر گردن و کشاله ران اعمال کنید و به آرامی برای چند دقیقه بمالید و اجازه دهید تا خشک شود، سپس با آب سرد یا گلاب شست و شو دهید.اگر این درمانرا به صورت منظم، به مدت دو هفته انجام دهید، پوست گردنتان به زودی تیرگی اش را از دست خواهد داد.

3. رفع تیرگی کشاله ران و گردن با بادام


روش اول:یک مخلوط نسبتاً غلیظ از نصف قاشق چای خوری پودر بادام و یک قاشق چای خوری از پودر شیر و عسل را با هم ترکیب کنید، سپس آن را پشت گردن و کشاله ران بمالید و بعد از نیم ساعت با آب بشویید.این درمان را دو الی سه بار در هفته تکرار کنید .

روش دوم :به مدت چهار یا پنج شب، بادام ها را در آب خیس کنید. له کنید و به شکل خمیر در بیاورید سپس آنرا به پشت گردنتان اعمال کنید و به آرامی برای چند دقیقه بمالید و بعد با آب سرد بشویید.این درمان را یک الی دو بار در هفته تکرار کنید.

4. رفع تیرگی کشاله ران و پوست گردن با جوش شیرین


3 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک لیوان آب ترکیب کنید و یک مخلوط غلیظ به دست آورید، سپس آن را روی گردن و کشاله ران اعمال کنید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد از چند دقیقه با آب شستشو دهید.این درمان را چندین بار در هفته تکرار کنید.

5.رفع تیرگی کشاله ران و پوست گردن با آب لیمو


روش اول با استفاده از یک تکه پنبه، آبلیمو را به گردن و کشاله ران بمالید.اگر پوست حساسی دارید، لیمو را با کمی آب ترکیب کنید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.اطمینان حاصل کنید که در این مدت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

روش دوم یکی دیگر از گزینه ها این است که به میزان مساوی آبلیمو و گلاب را ترکیب کنید و قبل از رفتن به رختخواب، این مخلوط را در اطراف گردن و کشاله ران اعمال کنید.بعد از چند هفته شاهد رفع تیرگی گردن و کشاله ران خواهید بود.

6.جو دو سر برای رفع تیرگی کشاله ران و پوست گردن


روش اول:دو قاشق چای خوری از پودر جو دوسر را به به مقداری آب گوجه فرنگی له شده، اضافه کنید، تا یک ترکیب غلیظ به دست آورید و سپس آن را روی گردن و کشاله ران اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید و بعد، از مرطوب کننده استفاده کنید.این درمان را یک الی دو بار در هفته تکرار کنید.

روش دوم:یک قاشق غذاخوری از پودر جو دوسر را با مقداری شیر و عسل ترکیب کنید و سپس این مخلوط را روی گردن و کشاله ران اعمال کنید و بعد از 20 الی 30 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.این درمان را دو بار در هفته انجام دهید.

7. پوست پرتقال برای رفع تیرگی کشاله ران و پوست گردن


روش اول:مقداری پوست پرتقال را در مقابل نور خورشید قرار دهید و اجازه دهید تا خشک شود، سپس آن را پودر کنید و با مقداری شیر ترکیب نمایید، تا یک مخلوط غلیظ به دست آورید.سپس آن را در اطراف گردن و کشاله ران خود اعمال کنید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد با آب سرد شستشو دهید.

روش دوم:علاوه بر این، می توانید پوست پرتقال و آب پرتقال را با هم ترکیب کنید و این مخلوط فوق العاده را روی گردن و کشاله ران اعمال کنید و بعد از 10 دقیقه با آب سرد بشویید.می توانید این کار را هر روز انجام دهید.

8 . خاک رس برای سفید کردن پوست گردن و کشاله ران


خاک رس سفید یا گل رس آرایشی را با لیمو ترش و شیر خوب ترکیب و استفاده کنید به این روش که این مواد را داخل ظرف هم بزنید یک خمیر درست کنید و به مد 20 دقیقه روی گردن و کشاله ران بمالید و این ترکیب را سه بار در هفته استفاده کنید.

9.رفع تیرگی کشاله ران و پوست گردن با آرد نخودچی


دو قاشق چایخوری آرد نخودچی و یک قاشق چای خوری زردچوبه را با هم ترکیب کنید، سپس مقداری آب به این ترکیب بیفزایید و یک مخلوط غلیظ به دست آورید و آن را روی قسمت های تیره گردن و کشاله ران اعمال کنید و اجازه دهید تا خشک شود .سپس بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید.این درمان را هر روز تکرار کنید.

10. ماسک مخصوص روغن زیتون و جوش شیرین برای تیرگی گردن، زیر بغل و کشاله ران


این ماسک علاوه بر رفع تیرگی پوست گردن زیربغل را هم سفید می کند و در حقیقت نوعی کرم سفید کننده گیاهی است.یک قاشق غذاخوری نمک ، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک قاشق غذاخوری زیتون را با هم ترکیب کنید تا یک خمیر نرم بدست اورید. این خمیر را روی گردن یا زیر بغل یا حتی کشاله ران که تیره شده است بزنید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید تا تاثیر باورنکردنی آن را ببینید.
advertising
advertising
آخرین های پوست و مو
بیماری مروارید مو چیست و درمان این بیماری چگونه است
بیماری مروارید مو چیست و درمان این بیماری چگونه است
چگونه جنس موهای خود را تشخیص دهیم
چگونه جنس موهای خود را تشخیص دهیم
هایفوتراپی چیست و مزایا و معایب استفاده از این روش چیست
هایفوتراپی چیست و مزایا و معایب استفاده از این روش چیست
چرا ریشه موی سر درد می گیرد
چرا ریشه موی سر درد می گیرد
با چه روش هایی پوستی شفاف و درخشان داشته باشیم
با چه روش هایی پوستی شفاف و درخشان داشته باشیم
advertising
آخرین های پزشکی و سلامت
18 خاصیت درمانی گیاه اشنان یا چوبک
18 خاصیت درمانی گیاه اشنان یا چوبک
علائم و تشخیص بیماری دوقطبی در کودکان چیست
علائم و تشخیص بیماری دوقطبی در کودکان چیست
عوارض مصرف رانیتیدین برای سلامتی و بیماری های ناشی از آن
عوارض مصرف رانیتیدین برای سلامتی و بیماری های ناشی از آن
ماندالا چیست و چگونه استرس و افسردگی را کاهش می دهد
ماندالا چیست و چگونه استرس و افسردگی را کاهش می دهد
خواص و مضرات روغن کانابیدیول برای بدن چگونه است
خواص و مضرات روغن کانابیدیول برای بدن چگونه است
advertising
محبوب ترین های پزشکی و سلامت
advertising