نکاتی برای خوش هیکل تر به نظر رسیدن خانم ها

مد و زیباییتیپ بانوان

- 97/08/13
نکاتی برای خوش هیکل تر به نظر رسیدن خانم هالباسی که می پوشید می تواند قسمت های زیبای بدن شما را نمایان تر و قسمت های ناهموار آن را مخفی نماید. بعضی از انواع لباس باعث می شوند هیکل شما زیباتر به نظر برسد و در بعضی از لباس ها واقعا بد هیکل به نظر می رسید. در اینجا نکاتی را مطرح خواهیم نمود که به شما در انتخاب لباس مناسب کمک خواهند کرد.

1. قسمت کمر لباس ها را طبق سایز و شکل کمر خود انتخاب کنید.


اگر کمری با سایز و شکل متناسب دارید ، می توانید لباسی که کمر آن پایین تر قرار گرفته را انتخاب کنید. کمر لباسی که در قسمت پایین تر قرار گرفته میزان بیشتری از بالا تنه را نشان می دهد. اگر کمر چاقی دارید و می خواهید برآمدگی روی شکم را بپوشانید باید لباس هایی را انتخاب کنید که قسمت بالاتنه آن تنها تا زیر سینه باشد تا باریکتر به نظر برسید.

2. بلندی لباس خود را بر طبق شکل پاها انتخاب کنید.


هنگام انتخاب یک لباس برازنده، قد لباس بسیار مهم است. اگر پاهای کوتاه و چاقی داشته باشید انتخاب لباسی که قدش تا وسط زانو و قوزک پا قرار می گیرد اشتباه بسیار وحشتناکی است. این لباس مناسب افرادی با پاهای بلند و باریک است. خانم هایی که پاهای چاق تری دارند باید لباس آن ها تا زانو باشد یا ماکسی و بلند که هیچ قسمتی از پاها دیده نشود.

3. اگر شانه های استخوانی دارید لباس های دکلته و آستین حلقه ای برای شما مناسب هستند.


پوشیدن لباس های آستین حلقه ای یا دکلته برای کسانی که شانه های پر دارند یک اشتباه محسوب می شود. لباس های دکلته و تاپ های بندی بیشتر مناسب کسانی هستند که شانه های لاغری دارند. اگر هیکل شما بدین گونه نیست ولی باز هم می خواهید از این لباس ها استفاده کنید ، می توانید روی آن از یک نیم کت کوتاه یا یک شال برای پوشاندن شانه های خود استفاده نمایید تا توجه ها را از آن ها منحرف نمایید.

4. اگرهیکل لاغری دارید از پوشیدن لباس های سایز بزرگ بپرهیزید


لباس های سایز بزرگ اخیرا متداول شده اند ولی الزاما مناسب همه خانمها با هر هیکلی نیستند. خانم هایی که بدنی متوسط یا کمی گوشتی دارند می توانند از جلیقه و ژاکت های بزرگتر استفاده کنند ولی افراد ریزنقش یا لاغر باید از پوشیدن آن ها اجتناب کنند. لباس های بزرگ در تن افراد بسیار لاغر مثل لباس های آویخته بر چوب رختی به نظر خواهند رسید.

5. از رنگ مناسب لباس مطابق با فرم بدن خود استفاده کنید


همه می دانیم رنگ های تیره برای کوچک تر و لاغر تر نشان دادن هیکل های درشت استفاده می شوند و برعکس اگر خانم های لاغر لباس های روشن نظیر ارغوانی روشن، سبز پسته ای، یاسی و یا زرد لیمویی استفاده کنند لباس حجم بیشتری به بدن آنها می دهد و پرتر دیده می شوند.

6. لباس های کار شده را با توجه به نقطه ای که می خواهید توجه ها را به آن جلب کنید انتخاب نمایید


لباس های کار شده شامل لباس های طرح دار، پاپیونی ، سنگدوزی ، گلدوزی شده یا هر نوع طرح دیگر می شوند. تزئینات لباس توجه ها را به خود جلب می کنند، بنابراین اگر این لباس ها را انتخاب می کنید باید توجه داشته باشید که می خواهید کدام قسمت را در معرض توجه قرار دهید. برای مثال اگر شانه های زیبایی دارید و می خواهید توجه را به سمت آن ها جلب کنید بهتر است لباس هایی بپوشید که قسمت تزئینی آنها در شانه یا گردن باشد.

7. مدل لباس را متناسب با فرم بدن یا هیکل خود انتخاب کنید


لباس های چین دار، پلیسه و امثال آن ممکن است بسیار شکیل و خاص به نظر برسند ولی مناسب همه نیستند. در حقیقت این عناصر لباس بسیار گول زننده هستند و باید با درایت از آن ها استفاده کرد. خانم های لاغر می توانند لباس های دارای چین یا لباس هایی که در قسمت کمر دراپه دارند به تن کنند تا بدن آن ها را پرتر نشان دهند و بهتر به نظر برسند. اما خانم هایی که چاق تر هستند باید از لباس های چین دار و دراپه دار بپرهیزند.
advertising