هونل موزیک
فارسی - Persian
18 اختراع هوشمندانه که فقط در ژاپن وجود داردژاپن همیشه به خاطر اختراعات و ایده های منحصر به فرد شناخته شده است. بعضی از آنها عجیب و غریبند و بعضی دیگر بسیار هوشمندانه. در این مطلب با هم نگاهی میندازیم به تعدادی از اختراعات نوآورانه ژاپنی که زندگی را آسانتر و راحت تر کرده اند.

صندلی های چرخان در قطار


18 اختراع هوشمندانه که فقط در ژاپن وجود دارد
اگر دوست ندارید روبروی مسافری بنشینید، تنها کافیست که صندلی خود را به هر طرفی که میخواهید برگردانید.

کلاه ایمنی موتورسیکلت برای موهای دم اسبیاینگونه سازندگان کلاه موتور سیکلت به خانم ها اهمیت میدهند. این یک چیز کوچک ولی بسیار ارزشمند است.

مکانی برای نشستن کودک در دستشویی عمومیهمه پدر و مادرها ضرورت این وسیله را درک میکنند. اما ممکن است این اختراع کمی خطرناک باشد اگر شخص دیگری در آن مکان حضور نداشته باشد.

کافه ای برای قلب های تنهااگر شما احساس ناخوشایندی دارید که تنها در یک کافه نشسته اید، این کافه مخصوص به شماست. هنگامی که شما بدون شریک به این کافه میروید؛ کارکنان یک اسباب بازی نرم در مقابل شما قرار میدهند و دیگر شما تنها نخواهید بود.

خط کشی های عابر پیاده موربعبور از خیابان ها با خطی کشی های مورب، آن هم به صورت قانونی، تنها در کشور ژاپن امکانپذیر است.

نگه دارنده تبلتدستان شما همیشه آزاد خواهند بود. اختراعی بی نظیر برای دیدن فیلم.

عینک آفتابی برای سگ هاشاید در ابتدا این اختراع عجیب باشد، اما پس از آنکه بدانید چشم سگ ها نیز مانند انسانها به نور آفتاب حساس است، اختراع ژاپنی ها در نگاه شما معقول به نظر آید.

میکروفن کارائوکه بیصدااگر نمبخواهید که دیگران را با آواز خود ناراحت کنید، و یا آنقدر خجالتی هستید که نتوانید با صدای بلند آواز بخوانید، این میکروفن به شما کمک خواهد کرد که در حین خواندن، فقط خودتان صدا را بشنوید.

دمپایی جدا برای حمام و دستشوییالبته که این موضوع در ایران نیز مشاهده می شود. ژاپنی ها سرویس بهداشتی را آلوده ترین منطقه خانه میدانند و حتی اگر تمیز هم باشد، نمیتوانند با دمپایی آن وارد بقیه نقاط خانه شوند.

بالشی برای دراز کشیدن و انحام دادن کارهاهنگامی که بر روی شکم خود دراز کشیده و با لپتاپ کار میکنید، دست های شما سریع خسته می شوند. به همین دلیل این بالش اختراع شده است.

نام مالک، به جای شماره ساختمانپیدا کردن یک خانه در ژاپن توسط آدرس، یک آزمون واقعی است. اکثر خیابان ها در آنجا اسم ندارند و شماره خانه ها براساس تاریخ ساخت آنها می باشد. به همین دلیل است که شما اغلب به جای پلاک، نام مالک آن را می بینیند.

سینک در بالای مخزن دستشویی برای صرفه جویی در آبیک رویا برای کسانی که به صرفه جویی در آب و محیط زیست اهمیت میدهند. زمانی که شما دست هایتان را در آن می شویید، مخزن آب پایینی از این سینک پر می شود و این آب دوباره استفاده می شود.

فروشگاه های خودکارژاپن کشور روبات ها و ماشین های اتوماتیکی است که جایگزین مردم شده اند. به عنوان نمونه این فروشگاه هیچ نیروی انسانی ندارد و تنها ماشین ها هستند. یک مکان عالی برای انسان های درونگرا که حوصله صحبت با دیگران را ندارند.

هتل با حضور یک دایناسور در قسمت پذیرشبیشتر کار این هتل به صورت رباتیک انجام میگیرد.

دستمال سفره ای که موقع خوردن همبرگر جلوی صورت شما را میگیردهنگام خوردن همبرگر بزرگ، شما باید دهان خود را مرتباً باز کنید. ژاپنی ها از این موضوع خجالت میکشند و به همین دلیل به ندرت همبرگر میخورند. صاحبان یک رستوران با ساخت این دستمال، باعث مخفی شدن چهره افراد در هنگام خوردن همبرگر شدند.

یک تاتامی چندکارهدر ژاپن رسم است که همه کارها بر روی زمین انجام شود. خوردن، خوابیدن، تماشای فیلم. به همین دلیل آنها تشکی طراحی کردند که می تواند به یک نگهدارنده لپتاپ و چیزهای بیشتری تبدیل شود.

پارکینگ چترهاشما می توانید اینگونه پارکینگ ها را در کنار بسیاری از ساختمان های اداری پیدا کنید. یک راه ساده برای اینکه چتر خود را همه جا نیاورید و به این فکر نکنید که آن را کجا قرار دهید.

قوطی های آسان باز شوبرخلاف قوطی هایی که ما استفاده میکنیم، این ها دارای یک حلقه خاصی هستند که باعث می شود به راحتی باز شوند. بسیار جالب است که تولیدکنندگان به جزئیات ریز اینچنینی توجه می کنند.
advertising
advertising
آخرین های علمی و تکنولوژی
کمپانی راک استار ظاهرا در حال توسعه چندین پروژه است

کمپانی راک استار ظاهرا در حال توسعه چندین پروژه است

توسعه دهندگان Mortal Kombat 11 در حال رفع مشکلات سیستم پیشرفت بازی هستند

توسعه دهندگان Mortal Kombat 11 در حال رفع مشکلات سیستم پیشرفت بازی هستند

سامسونگ گوشی هوشمندی با دو تاشدگی

سامسونگ گوشی هوشمندی با دو تاشدگی

اختلال در صدور قبض جدید همراه اول و یک‌ طرفه شدن خطوط برخی مشترکین

اختلال در صدور قبض جدید همراه اول و یک‌ طرفه شدن خطوط برخی مشترکین

advertising
محبوب ترین های علمی و تکنولوژی
طریقه ساخت اپل آیدی

طریقه ساخت اپل آیدی

کارت گرافیک iGame GeForce RTX 2080 Ti Neptune یک حرفه ای به تمام معنا

کارت گرافیک iGame GeForce RTX 2080 Ti Neptune یک حرفه ای به تمام معنا

هشدار به دارندگان گوشی شیائومی

هشدار به دارندگان گوشی شیائومی

IOS 13 پایانی بر نسخه های قبل

IOS 13 پایانی بر نسخه های قبل

advertising