هونل موزیک
فارسی - Persian
معرفی سگ سرابی

سگ سرابی


سگ سرابی یکی از نژاد های عالی سگ هستش که میشه برای نگهبانی ازشون استفاده کرد. این نژاد سگ ها بسیار باهوش هستن و البته به محیط اطراف‌شون هم بسیار حساس هستن یکی از ویژگی های بارز سگ سرابی که احتمالا از تصویرش هم متوجه شدین، جثه بسیار بزرگ و بدن قدرتمند اونهاست بی شک می توان گفت که سگ سرابی یکی از شجاع ترین نژاد سگ ها است که می توان برای مراقبت و مواظبت از اموال و دارایی خود و کله ها از آن استفاده کرد.

این سگ ها اگر به خوبی تربیت بشن، میتونن از مکان ها و منازل شما به خوبی محافظت کنن. سگ سرابی که اونو به نام ماستیف ایرانی هم میشناسن، در برابر حیوانات وحشی خیلی بی پروا هستن و حتی به حیوانات وحشی بزرگتر از خودشون هم ممکنه حمله کنن! وزن سگ های سرابی نر چیزی حدود 60 تا 100 کیلوگرم هست و در صورتی که در طول روز فعالیت مناسب بدنی داشته باشن، میتونین اونا رو تو خونه هم نگهداری کنین.

سگ سرابی ایرانی که به ماستیو ایرانی یا سگ گله ایرانی هم معروفه، یه گونه از سگ نگهبان گله ست که بومی شمال غربی ایرانه. چوپان های ایرانی ، قرن ها از این سگ برای نگهبانی از گوسفندها در مقابل گرگ ها، خرس ها ، شغال ها و حیوان های دیگه استفاده کردن. سگ های سرابی ایرانی از نیرومندترین سگ های جهانند.

ویژگی های سگ سرابی


سگ سرابی ، دارای بدن سفت و عضله ای ، گردن کلفت ، سر پهن و بدن استوار است.
این سگ ها برای تحمل شرایط سخت ، غذای کم و هوای نامساعد پرورش داده شدن.ای نوع سگ میانگین 12 تا 17 سال زندگی می کنه. لایه زیرین پوستی ، عایقی در برابر سرمای شدید زمستان و گرمای سوزان تابستان ایجاد می کنه و لایه ی بیرونی در مقابل آب و برف نفوذ ناپذیره. این ترکیب پوششی باعث میشه که دمای داخلی بدنش رو به راحتی تنظیم کنه . همچنین پوستش به اندازه ای ضخیم است که از ایجاد زخم در مقابل گاز گرگ و خرس جلوگیری می کنه. پوشش این سگ به رنگ حنایی کمرنگ یا خاکستری یا برنز با مقدار زیادی از موهای سیاه است. دارای صورتی سیاه و گوش هایی به رنگ سیاه یا سایه مانند است. همچنین اندازه ای بزرگ، استخوان بندی خوب و ماهیچه هایی منقبض و سری مقاوم داره. گردنش دارای کمی قوس و همچنین قدرتمند و اندازه ای متعادل است و مقدار مو در این ناحیه بیشتر از بقیه نواحی بدنشه. بدون اغراق ،ابعاد بدنش خوب و کاربردیه و نه چاقه و نه لاغر.

چشم هاش سایزی متوسط، شکلی بادامی و رنگی بین قهوه ای تیره تا کهربایی روشن دارن و از هم فاصله دارن. سگ سرابی دو نوع موی بلند و کوتاه داره. این سگ از لحاظ ظاهری خیلی شبیه کانگال(نوعی سگ درشت هیکل ترک) است چون محل پیدایششون خیلی نزدیکه اما تفاوت هایی هم با هم دارن. یه سری سگ سرابی کمیاب هم وجود داره که کل بدنشون مشکی رنگه. سگ گله ی ایرانی فک محکم و دندان های تیزی داره و گازهای وحشتناکی میگیره.

خلق و خوی سگ سرابی


سگ سرابی وفادار، تنومند، قدرتمنده و حس حمایت نسبت به بقیه داره و همچنین دارای تحمل و چالاکی تحسین برانگیزه. اگه خوب تربیت شده باشه، نسبت به تغییر موقعیت هشیاره، با آگاهی موقعیت خطرناک رو تشخیص و بهش پاسخ میده و اگه لازم باشه شجاعت به خرج میده. حتی ممکنه نسبت به آدم هایی که نمیشناسن، خشونت نشون بدن.

وقتی به چیزی شک بکنن، می ایستن و دم رو بالا می برن و به حالت هشیار نگه می دارن و همچنین گوسفندها رو وادار می کنن که کنار هم جمع بشن تا ازشون مراقبت کنن. بعضی اوقات وقتی با گرگی مواجه میشه ، موفق میشه که اونو بترسونه اما اگه شکارچی سر موضع خودش بایسته، مجبور میشه باهاش بجنگه. برای قرن ها ، از سگ سرابی برای محافظت از املاک ، گله، کشتن گرگ ها و شکار خرس استفاده شده. همچنین با خانواده ی صاحبشون مثل یه گروه دوست رفتار می کنه و با وفاداری و از خود گذشتگی ازشون محافظت می کنه.

ظاهر سگ سرابی


رنگ های مورد قبول در سگ سرابی، حنایی کمرنگ، خاکستری ، برنز یا مشکی ست. قد این نوع از سگ بین 75 تا 90 سانتی متر برای نرها و 70 تا 85 سانتی متر برای ماده هاست. همچنین در شرایط مناسب، وزن نرها بین 60 تا 90 کیلوگرم و وزن ماده ها بین 55 تا 80 کیلوگرم است.
advertising
advertising
آخرین های خواندنی
داستان زیبای زندگی کاشف پنی سیلین

داستان زیبای زندگی کاشف پنی سیلین

شعر نیایش از شاعر معاصر سهراب سپهری

شعر نیایش از شاعر معاصر سهراب سپهری

کتاب گورستان رمانی در ژانر وحشت اثر نیل گیمن

کتاب گورستان رمانی در ژانر وحشت اثر نیل گیمن

داستان زیبا و تاثیرگذار برکت 57 سنت پول

داستان زیبا و تاثیرگذار برکت 57 سنت پول

advertising
محبوب ترین های خواندنی
بیوگرافی نویسنده کرد بهروز بوچانی برنده گران ترین جایزه ادبی استرالیا

بیوگرافی نویسنده کرد بهروز بوچانی برنده گران ترین جایزه ادبی استرالیا

فال روزانه چهارشنبه 17 بهمن 97

فال روزانه چهارشنبه 17 بهمن 97

حکایتی زیبا از قضاوت امام علی در تقسیم 17 شتر میان سه نفر

حکایتی زیبا از قضاوت امام علی در تقسیم 17 شتر میان سه نفر

فال این هفته پی ام سی از شنبه 13 بهمن 97 تا جمعه 19 بهمن 97

فال این هفته پی ام سی از شنبه 13 بهمن 97 تا جمعه 19 بهمن 97

advertising