هونل موزیک
فارسی - Persian
معرفی سگ سرابی

سگ سرابی


سگ سرابی یکی از نژاد های عالی سگ هستش که میشه برای نگهبانی ازشون استفاده کرد. این نژاد سگ ها بسیار باهوش هستن و البته به محیط اطراف‌شون هم بسیار حساس هستن یکی از ویژگی های بارز سگ سرابی که احتمالا از تصویرش هم متوجه شدین، جثه بسیار بزرگ و بدن قدرتمند اونهاست بی شک می توان گفت که سگ سرابی یکی از شجاع ترین نژاد سگ ها است که می توان برای مراقبت و مواظبت از اموال و دارایی خود و کله ها از آن استفاده کرد.

این سگ ها اگر به خوبی تربیت بشن، میتونن از مکان ها و منازل شما به خوبی محافظت کنن. سگ سرابی که اونو به نام ماستیف ایرانی هم میشناسن، در برابر حیوانات وحشی خیلی بی پروا هستن و حتی به حیوانات وحشی بزرگتر از خودشون هم ممکنه حمله کنن! وزن سگ های سرابی نر چیزی حدود 60 تا 100 کیلوگرم هست و در صورتی که در طول روز فعالیت مناسب بدنی داشته باشن، میتونین اونا رو تو خونه هم نگهداری کنین.

سگ سرابی ایرانی که به ماستیو ایرانی یا سگ گله ایرانی هم معروفه، یه گونه از سگ نگهبان گله ست که بومی شمال غربی ایرانه. چوپان های ایرانی ، قرن ها از این سگ برای نگهبانی از گوسفندها در مقابل گرگ ها، خرس ها ، شغال ها و حیوان های دیگه استفاده کردن. سگ های سرابی ایرانی از نیرومندترین سگ های جهانند.

ویژگی های سگ سرابی


سگ سرابی ، دارای بدن سفت و عضله ای ، گردن کلفت ، سر پهن و بدن استوار است.
این سگ ها برای تحمل شرایط سخت ، غذای کم و هوای نامساعد پرورش داده شدن.ای نوع سگ میانگین 12 تا 17 سال زندگی می کنه. لایه زیرین پوستی ، عایقی در برابر سرمای شدید زمستان و گرمای سوزان تابستان ایجاد می کنه و لایه ی بیرونی در مقابل آب و برف نفوذ ناپذیره. این ترکیب پوششی باعث میشه که دمای داخلی بدنش رو به راحتی تنظیم کنه . همچنین پوستش به اندازه ای ضخیم است که از ایجاد زخم در مقابل گاز گرگ و خرس جلوگیری می کنه. پوشش این سگ به رنگ حنایی کمرنگ یا خاکستری یا برنز با مقدار زیادی از موهای سیاه است. دارای صورتی سیاه و گوش هایی به رنگ سیاه یا سایه مانند است. همچنین اندازه ای بزرگ، استخوان بندی خوب و ماهیچه هایی منقبض و سری مقاوم داره. گردنش دارای کمی قوس و همچنین قدرتمند و اندازه ای متعادل است و مقدار مو در این ناحیه بیشتر از بقیه نواحی بدنشه. بدون اغراق ،ابعاد بدنش خوب و کاربردیه و نه چاقه و نه لاغر.

چشم هاش سایزی متوسط، شکلی بادامی و رنگی بین قهوه ای تیره تا کهربایی روشن دارن و از هم فاصله دارن. سگ سرابی دو نوع موی بلند و کوتاه داره. این سگ از لحاظ ظاهری خیلی شبیه کانگال(نوعی سگ درشت هیکل ترک) است چون محل پیدایششون خیلی نزدیکه اما تفاوت هایی هم با هم دارن. یه سری سگ سرابی کمیاب هم وجود داره که کل بدنشون مشکی رنگه. سگ گله ی ایرانی فک محکم و دندان های تیزی داره و گازهای وحشتناکی میگیره.

خلق و خوی سگ سرابی


سگ سرابی وفادار، تنومند، قدرتمنده و حس حمایت نسبت به بقیه داره و همچنین دارای تحمل و چالاکی تحسین برانگیزه. اگه خوب تربیت شده باشه، نسبت به تغییر موقعیت هشیاره، با آگاهی موقعیت خطرناک رو تشخیص و بهش پاسخ میده و اگه لازم باشه شجاعت به خرج میده. حتی ممکنه نسبت به آدم هایی که نمیشناسن، خشونت نشون بدن.

وقتی به چیزی شک بکنن، می ایستن و دم رو بالا می برن و به حالت هشیار نگه می دارن و همچنین گوسفندها رو وادار می کنن که کنار هم جمع بشن تا ازشون مراقبت کنن. بعضی اوقات وقتی با گرگی مواجه میشه ، موفق میشه که اونو بترسونه اما اگه شکارچی سر موضع خودش بایسته، مجبور میشه باهاش بجنگه. برای قرن ها ، از سگ سرابی برای محافظت از املاک ، گله، کشتن گرگ ها و شکار خرس استفاده شده. همچنین با خانواده ی صاحبشون مثل یه گروه دوست رفتار می کنه و با وفاداری و از خود گذشتگی ازشون محافظت می کنه.

ظاهر سگ سرابی


رنگ های مورد قبول در سگ سرابی، حنایی کمرنگ، خاکستری ، برنز یا مشکی ست. قد این نوع از سگ بین 75 تا 90 سانتی متر برای نرها و 70 تا 85 سانتی متر برای ماده هاست. همچنین در شرایط مناسب، وزن نرها بین 60 تا 90 کیلوگرم و وزن ماده ها بین 55 تا 80 کیلوگرم است.
advertising
advertising
آخرین های خواندنی
پیمان امنیت سه جانبه ایران افغانستان و ترکیه در سال 1926 میلادی

پیمان امنیت سه جانبه ایران افغانستان و ترکیه در سال 1926 میلادی

بیوگرافی قیصر امین پور شاعر تأثیرگذار دوره انقلاب اسلامی

بیوگرافی قیصر امین پور شاعر تأثیرگذار دوره انقلاب اسلامی

فال حافظ روزانه دوشنبه 2 اردیبهشت 98

فال حافظ روزانه دوشنبه 2 اردیبهشت 98

فال روزانه دوشنبه 2 اردیبهشت 98

فال روزانه دوشنبه 2 اردیبهشت 98

advertising
محبوب ترین های خواندنی
فال این هفته پی ام سی از شنبه 17 فروردین 98 تا جمعه 23 فروردین 98

فال این هفته پی ام سی از شنبه 17 فروردین 98 تا جمعه 23 فروردین 98

کاربرد و داستان ضرب المثل کار خوبه خدا درست کنه سلطان محمود خر کیه

کاربرد و داستان ضرب المثل کار خوبه خدا درست کنه سلطان محمود خر کیه

کتاب فرهنگ سنگ و سگ از محمدرضا شعبانعلی

کتاب فرهنگ سنگ و سگ از محمدرضا شعبانعلی

ساخت لوستر دست ساز فانتزی

ساخت لوستر دست ساز فانتزی

advertising