طاهر یارویسی‌ در خاک آرام گرفت

مجلهموزیک

- 98/04/28
طاهر یارویسی‌ در خاک آرام گرفتمراسمِ تشیع و خاک‌سپاری زنده‌یاد «طاهر یارویسی» - مقام‌دان؛ مقام‌خوان و نوازنده تنبور- صبحِ امروز برگزار و او در آرامستانِ‌ شهر گهواره آرام گرفت. مراسم ترحیمِ این هنرمند نیز در جمخانه اهل حق شهر گهواره برگزار می‌شود.

«طاهر یارویسی» هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی مقامی بود که زندگی خود را وقف خوانندگی و نوازندگی مقام‌های تنبور کرده بود. او مدت‌ها با بیماری‌های مختلف دست و پنجه نرم می‌کرد و روز 25 تیرماه در بیمارستان بیستون کرمانشاه درگذشت. طی روزهای گذشته در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بیستون کرمانشاه بستری بود. او روز گذشته سه‌شنبه ۲۵ تیرماه دعوت حق را لبیک گفت.

به همین مناسبت «محمد اله‌یاری» -مدیر کل دفتر موسیقی- پیام تسلیتی را داده است که در آن آورده:‌ «هرگز نمرده‌اند و نمیرند اهل دل... خبر رسید که «استاد طاهر یارویسی» از سرآمدان عرصه ساخت و نواخت کهن ساز تنبور، با جمع شریف موسیقی مقامی وطن عزیزمان، وداع گفت.

چهره‌ای که ساخته‌ها و نواخته‌های لطیف و زلالش، نه تنها در جان مردم هنرشناس خطه‌ی کرمانشاه، بلکه در گستره ی وسیع و نامیرای الحان برخاسته از ضمیر پاک مردم ایران اسلامی، خواهد ماند. آمرزش و آرامش آن روح بلند را از خداوند منان، مسألت داشته و برای خاندان محترم و شاگردان وفادارش، صبر و اجر، خواهانیم.»
advertising