سی‌ و چهارمین جشنواره‌ ی موسیقی فجر امشب تمام نمی‌ شود

مجلهموزیک

- 97/12/01
سی‌ و چهارمین جشنواره‌ ی موسیقی فجر امشب تمام نمی‌ شودسی و چهارمین جشنواره مومسیقی فجر علاوه بر تهران در 15 استان کشور برگزار می شود و در ادامه برگزاری جشنواره در استان‌ها، استان‌های جنوب کرمان، مرکزی و همدان در روزهای آینده میزبان جشنواره می شوند.

سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اول تا سوم اسفندماه در جنوب کرمان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و انجمن موسیقی برگزار می شود.

گروه‌های مهرگان، هزاردستان، باربد، نوای جازموریان، نغمه، آوانمای فجر، شب کوک، نوا، هلیل نوازان و آوای کلات اول تا سوم اسفندماه در سالن شهید مداحی پور شهر جیرفت جنوب کرمان برگزار می شود.

در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر که نخستین جشنواره موسیقی استان مرکزی است، استان مرکزی با اجرای شش گروه موسیقی از چهارم تا ششم اسفندماه در مجتمع فرهنگی ستارگان شهر اراک، میزبان جشنواره است.

این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و انجمن موسیقی ایران با اجرای گروههای فسانه، سماعیان، نیریز، کلاژ، سایه و صراحی در مجتمع فرهنگی- هنری و سینمایی ستارگان اراک برگزار می شود.

سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در قالب شب های موسیقی هگمتانه از اول تا هفتم اسفندماه در مجتمع فرهنگی بوعلی سینا برگزار می شود.

این جشنواره چهارشنبه اول اسفندماه در مجتمع بوعلی سینا افتتاح می شود و موزه سازسازی نیز در این مجتمع افتتاح می شود. اجرای گروه‌های ماد، دلاهنگ، تمنا، آوای فاخته، آیین، راز دل و عطار از همدان، گروه همراز ملایر، افق از اسد آباد، گروههای آمادی، روحناف، سی بمل، ریتارد، 71، اجرای گروه همایون و کنسرت ارکستر وزیری از برنامه های این جشنواره در همدان است.

برنامه های آشنایی کودکان با موسیقی، کارگاه ترانه، کارگاه پژوهش ریتم، برنامه موسیقی و نشر، کارگاه پژوهشی فرم در آواز ایرانی، اجرای شعر و موسیقی، عاشیقلار موسیقیلر(دیدار شرق و غرب موسیقی ترکی ایران)، کارگاه پژوهشی مروری بر احوالات عارف قزوینی و میرزاده عشقی، نشست سازندگان ساز با مدیران هنری، اجرای شعر و موسیقی، کارگاه آواز، برنامه موسیقی موسیقی و نشر، کارگاه پژوهشی ساختارشناسی موسیقی، کارگاه تلفیق شعر و موسیقی و بزرگداشت استاد ماشالله رسام برنامه های دیگر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در همدان است که با همکاری انجمن موسیقی همدان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در قالب شب های موسیقی هگمتانه اول تا هفتم تاسفندماه برگزار می شود.
advertising