تفاوت های ارگاسم بین زنان و مردان

پزشکی و سلامتجنسی

- 97/10/03
تفاوت های ارگاسم بین زنان و مردان

ارگاسم در زنان و مردان چگونه است؟


ارگاسم بین زنان و مردان به طرز شگفت انگیزی متفاوت است ، هر دو اثرات بسیار مشابهی در مغز دارند و هورمون های یک شکل در سطوح مشابه ارگاسم، آزاد می کنند اما در کل برخی تفاوت های کلیدی در این بین وجود دارد که در این بخش از سایت تفاوت ارگاسم بین زن و مرد و راه هایی برای مقایسه ارگاسم در زنان و مردان وجود دارد بیان می شود.

روش های ارضا شدن زنان چیست


طی تحریک جنسی نواحی جنسی یا غیر جنسی ، ارضا شدن صورت می گیرد . شایع ترین مکان های تحریک کلیتوریس و دیواره قدامی هستند. از عواملی که سبب رسیدن به ارگاسم می گردد ، تحریک غدد دور مجرای ادرار، سینه، نوک سینه، رویاپردازی یا هیپنوز است.

نشانه های فیزیولوژیک اختصاصی در ارگاسم یا ارضا شدن زنان


لذت بخش ترین مرحله احساس جنسی ارضا شدن است که نشانه های آن در زنان و مردان متفاوت می باشد . ارگاسم یا ارضا شدن از طریق اثر فیزیولوژیک (آزادسازی اکسی توسین) و اثر روانی سبب نزدیکی زوج می شود

نشانه های ارضا شدن یا ارگاسم زنان


- قطر رحم زنان هنگام ارضا شدن افزایش می یابد و از آن مایع لزجی بیرون می آید . این مایع بی رنگ است و موجب دخول راحت تر می شود . در زن ها هنگام ارضا شدن قسمت داخلی رحم کمی تنگ و نوک سینه ها سفت می شود .
- از دیگر نشانه های ارگاسم یا ارضا شدن در زنان تغییر سریع رنگ لب های فرج (لبیا)، انقباض واژن، رحم و اسفنکتر مقعد، رفع احتقان آرئول، افزایش شدت نبض واژن و افزایش سطح پرولاکتین است.
- احساس گرمایی که درزن هنگام ارگاسم به وجود می آید به علت گرمای منی است که وارد بدن زن می شود زیرا سرما اسپرم ها را می کشد و منی با پرش به بیرون پرتاب می شود .
- حد و میزان برانگیزش جنسی زن، بستگی به اندام فیزیولوژیکی و واکنشهای آموخته شده او دارد. تحریک جنسی برای رسیدن به اوج لذت جنسی از لحاظ روانی و جسمی لازم است .
- بعضی از زنان با خیال پردازی و بدون تحریک اندام جنسی به ارگاسم می رسند اما برخی دیگر ارگاسمهای خود به خودی و ارضا شدن در خواب را تجربه می کنند .
- جمعیت اندکی از زنان نیز با لمس و بدون تحریک اندام جنسی به ارگاسم می رسند.

نشانه ارضا شدن جنسی در مردان


از نشانه های ارضا شدن در مردان سفت شدن آلت جنسی و خروج مایع لزج از آلتشان است . مردها پس از ارضا تعداد تنفسشان افزایش می یابد و بدن سست شده و آب دهانشان بیشتر ترشح می شود همچنین بعد از ارضا نمی توانند به خوبی ادرار کنند زیرا دریچه پروستات به شکل خودکار کمی باز و بسته می شود.

مقایسه ارگاسم در زنان و مردان1.انزال و ارگاسم در زنان و مردان


یکی دیگر از تفاوت های اصلی بین زنان و مردان، نوع انزال های آنهاست.در مردان معمولا ارگاسم همراه با مایع منی که رنگ روشنی دارد و از سلول های اسپرم تشکیل شده است، همراه است.

با این حال، در برخی زنان نیز انزال همراه با مایع در طول ارگاسم گزارش شده است.با توجه به برخی مطالعات نشان می دهد که بین 10 تا 54 درصد زنان تجربه ارگاسم همراه با مایع سفید رنگ را دارند اما بقیه افراد این نوع انزال را تجربه نمی کنند، که مساله مهمی نیست و به سلامتی مربوط نمی شود.

بعضی از مردان همچنین، ارگاسم بدون انزال را تجربه می کنند که بعنوان ارگاسم خشک شناخته شده است ، این اتفاق در بین افراد سالم یا حتی مبتلا به بیماری های مثانه رخ می دهد و یا پس از اینکه برخی از پروستات آنها به علت سرطان یا شرایطی مانند مولتیپل اسکروزیس برداشته شده است.

2.زمان رسیدن به ارگاسم در زنان و مردان


زنان در طول مدت 10 تا 20 دقیقه به ارگاسم می رسند، در صورتی که در مردان معمولا بین 7 تا 14 دقیقه زمان می برد با این حال این زمان، در طول داشتن مقاربت مستقیم، ممکن است که به زیر 5 دقیقه برسد.بسیاری از زنان درباره مدت طولانی رسیدن به ارگاسم در حین رابطه جنسی، بخصوص رابطه دهانی احساس ناراحتی می کنند، در مقابل، از هر 3 مرد، یک نفر دچار زود انزالی می باشد.

3.انقباضات در طول ارگاسم در زنان و مردان


در زنان و مردان، هر دو یک سری انقباضات عضلانی وجود دارد که حدود 0/6 یا 0.8 ثانیه به طول می انجامد.در هر دو آنها عضلات لگنی به خصوص عضلات بالا برنده مقعد منقبض می شوند.

4.تحریک مغز در رابطه جنسی زنان و مردان


تحریک زنان و مردان از راه های مختلفی صورت می گیرد و بخش های مختلف مغز هنگامی که تصاویر جنسی را اسکن می کنند، نشان می دهد. در طول تحریک برای رسیدن به ارگاسم همه چیز متفاوت است اما شرایط مغز در هنگام رسیدن به اوج لذت جنسی در هر دو جنسیت یکسان و مشابه است.

بخشی از مغز استخوان مخچه، که در بسیاری از کارهای ناخودآگاه ما دخیل است، در طول ارگاسم فعال می شود و این قسمت، تحریک احساسی را از بدن دریافت می کنند و در کل نقش مهمی در شناخت دارند ؛ بخشی از مغز که قشرمغزی نامیده می شود، در طول ارگاسم متوقف می شود.

5.تکاملات ضروری ارگاسم در زنان و مردان


در انسان های مدرن، ارگاسم مرد معمولا برای رسیدن به تخمک مورد نیاز است، اگر چه در بعضی موارد مایع قبل از ارگاسم نیز حاوی اسپرم است و منجر به باردار شدن، می شود با این حال ، هرگز ارگاسم زن برای رسیدن به تکامل، لازم و ضروری نیست. طی مطالعات اخیر نشان می دهد که عملکرد به ارگاسم رسیدن زن، در اصل فقط برای تحریک بیشتر تخمک گذاری است.

6.بازیابی و ریکاوری پس از ارگاسم در زنان و مردان


یکی از تفاوت های عمده بین زن و مرد ، طول ریکاوری مجدد بعد از رسیدن به ارگاسم است. بسیاری از زنان توانایی چندین بار به ارگاسم رسیدن در طول روز را دارند ، برخی از مطالعات نشان می دهد که زنان می توانند در 16 دقیقه، 7 بار به ارگاسم برسند.

7.محتوای ارگاسم در زنان و مردان


مطالعات نشان می دهد که زنان در صورت احساس راحتی در یک رابطه می توانند به ارگاسم برسند ؛ هم چنین نشان می دهد که داشتن رابطه جنسی بیشتر موجب ارگاسم بیشتر در زنان نمی شود اما بالا بودن عزت نفس، توانایی صحبت کردن در حین رابطه با شریک زندگی، همگی باعث افزایش ارگاسم در زنان می شوند.

زنان به طور معمول در دستیابی به ارگاسم نسبت به مردان سختی بیشتری می کشند و این نشان می دهد که زنان نقش بیشتری رادر یک رابطه جنسی ایفا می کنند. مطالعات نشان می دهد، زمانی که مردان در حال رسیدن به اوج لذت جنسی هستند، زنان حدود 69 درصد از آن را حس کرده اند.

8.واکنش هورمونی جنسی در زنان و مردان


یکی از اصلی ترین تغییرات هورمونی که در بدن ایجاد می شود، افزایش قابل توجه میزان اکسیتوسین است که به عنوان هورمون عشق شناخته می شود. در طول ارگاسم، میزان این هورمون در خون زنان و مردان افزایش می یابد و این اتفاق در مورد هورمون پرولاکتین نیز می افتد، اما به میزان کمتر.
advertising
advertising
آخرین های جنسی
تفاوت دو بیماری جنسی کلامیدیا و سوزاک چیست
تفاوت دو بیماری جنسی کلامیدیا و سوزاک چیست
علل بزرگ شدن رحم چیست
علل بزرگ شدن رحم چیست
چگونه رابطه جنسی دردناک را از بین ببریم
چگونه رابطه جنسی دردناک را از بین ببریم
پیشگیری از بارداری در زوج های جوان
پیشگیری از بارداری در زوج های جوان
تاثیر ورزش در رابطه زناشویی
تاثیر ورزش در رابطه زناشویی
advertising
آخرین های پزشکی و سلامت
18 خاصیت درمانی گیاه اشنان یا چوبک
18 خاصیت درمانی گیاه اشنان یا چوبک
علائم و تشخیص بیماری دوقطبی در کودکان چیست
علائم و تشخیص بیماری دوقطبی در کودکان چیست
بیماری مروارید مو چیست و درمان این بیماری چگونه است
بیماری مروارید مو چیست و درمان این بیماری چگونه است
عوارض مصرف رانیتیدین برای سلامتی و بیماری های ناشی از آن
عوارض مصرف رانیتیدین برای سلامتی و بیماری های ناشی از آن
ماندالا چیست و چگونه استرس و افسردگی را کاهش می دهد
ماندالا چیست و چگونه استرس و افسردگی را کاهش می دهد
advertising
محبوب ترین های پزشکی و سلامت
advertising