ژپون چیست و ژپون مناسب مدل لباس عروس شما کدام است

مد و زیباییسایر

- 97/08/23
ژپون چیست و ژپون مناسب مدل لباس عروس شما کدام است

نکاتی که قبل از انتخاب ژپون لباس عروس باید بدانید


اگه لباس عروس مورد علاقه خود را پیدا کرده اید وقت آن رسیده که ژپون یا دامن فنر دار مناسبی هم برای لباس عروس خود انتخاب کنید تا مدل دامن لباس به زیبا ترین شکل ممکن دیده شود.ژپون لباس عروس به دامن فنرداری می گویند که باعث خوش فرم و پف دار شدن لباس عروس می شود، دامن پف دار لباس عروس با استفاده از ژپون خوش حالت می شود و فرم خودش را حفظ می کند. استفاده از این دامن های فنر دار یا به اصلاح ژپون کمک می کند تا ظاهر دامن لباس عروس کامل تر و ظریف تر روی بدن قرار بگیرد.ژپون ها معمولا از پارچه های حریری، توری و سبک دوخته میشوند و متناسب با مدل دامن ممکن است از چند ردیف فنر، چند لایه تور و ... برای دوخت ژپون استفاده شود. شما می توانید با استفاده از نکاتی که در این قسمت اشاره می کنیم بهترین مدل ژپون رو برای لباس عروس خود انتخاب کنید.
ژپون چیست و ژپون مناسب مدل لباس عروس شما کدام است

ژپون مناسب برای لباس عروس با دامن مدل ماهی


برای این که حالت دامن مدل ماهی یا پری دریایی به بهترین شکل ممکن دیده شود لازم است از ژپونی استفاده کنید که مدل آن تا زیر زانو ها ساده هست و تنها از یه لایه پارچه حریری و نازک دوخته شده و از زیر زانو به بعد حالت پف دار داشته باشد. با استفاده از این ژپون، دامن پری دریایی به بهترین شکل ممکن دیده می شود.اگر لباس عروس شما مدل ماهی است از ژپون فنر دار استفاده نکنید، چند لایه تور زیر دامن لباس عروس اضافه کنید.

ژپون مناسب برای لباس عروس جذب تا پایین کمر و دامن پف دار


در این سبک از لباس عروس بالا تنه لباس تا کمی پایین تر از کمر حالت فیت و چسبیده به بدن دارد و دامن لباس عروس از قسمت پایین کمر حالت پف کرده پیدا می کند. برای این مدل لباس عروس باید از ژپونی استفاده کنید که قسمت بالایی آن روی شکم و کمر بچسبد و دامن گشاد و چین داری داشته باشد. با استفاده از این ژپون حالت پف دار دامن به بهترین شکل ممکن دیده می شود. معمولا در این مدل ژپون برای قسمت پایین دامن یک یا دو ردیف فنر هم استفاده می شود تا حالت پف دامن بیشتر شود.

ژپون مناسب برای لباس عروس فیت و چسبیده تا بالای کمر و دامن پف دار


در این مدل لباس عروس که معمولا با اسم لباس عروس A-LINE شناخته شده هستند. دامن لباس از روی کمر حالت پف دار پیدا می کند. بهتر است برای این سبک لباس عروس از ژپونی که دارای دامن حریری و نازک چین دار با دو ردیف فنر، یکی در بالای زانو و دیگری در پایین دامن هست، استفاده کنید. این دامن ژپون دو فنره کمک می کند تا پف دامن خیلی خوب دیده شود و زیبایی لباس عروس را کامل تر به نمایش می گذارد.

ژپون مناسب برای لباس عروس اسکارلت یا پرنسسی با پف زیاد


لباس عروس اسکارلت یا پرنسسی معمولا دارای دامنی با پف خیلی زیاد است که زیبایی فوق العاده ای را برای استایل عروس خانم ها ایجاد می کند. برای این که پف دامن این لباس عروس به بهترین شکل ممکن دیده شود باید از ژپونی که دارای سه ردیف فنر هست استفاده کنید. در این مدل ژپون معمولا یک ردیف فنر در بالای دامن و کمی پایین تر از کمر قرار دارد، فنر دوم در نزدیکی زانو و آخرین فنر در پایین دامن قرار می گیرد. هرچه فنر اولی که در بالای ژپون قرار دارد به کمر نزدیک تر باشد پف دامن بالا تر می رود و بیشتر دیده می شود.

نکات مهم انتخاب ژپون لباس عروس


در رابطه با ژپون لباس عروس نکات دیگری نیز وجود دارد که اگه به آن ها توجه داشته باشید لباس عروس شما به زیباترین شکل ممکن دیده خواهد شد.

1.بعد از پوشیدن ژپون زیر لباس عروس باید دقت کنید که فنر های ژپون به هیچ عنوان از روی لباس عروس دیده نشوند و اگر این حالت پیش آمد حتما از خیاط بخواهید که چند لایه تور روی ژپون اضافه کند تا فنرهای ژپون از روی دامن دیده نشوند. علاوه بر این فنرهای استفاده شده در ژپون باید خیلی نرم و ظریف باشند.

2.بهتر است که کمر دامن فنر دار یا ژپون حتما با سایز کمر شما فیت و اندازه باشد تا در طول مراسم عروسی، راه رفتن، رقصیدن و ... جا به جا نشوند و با آن احساس راحتی داشته باشید.

3.برای لباس عروس های دنباله دار بهتر است از ژپونی که بلندی آن در جلوی لباس متناسب با قد عروس خانوم است و در قسمت پشت دارای دنباله هست استفاده کنید تا زیبایی دنباله دامن هم به خوبی حفظ شود.

4.قد ژپون باید متناسب با قد لباس عروس باشد نه کوتاه تر نه بلند تر تا زیبایی دامن را کامل کند. اندازه قد ژپون لباس عروس اگر خیلی بلند باشد باعث زمین خوردن عروس می شود، اندازه استاندارد ژپون لباس تا استخوان مچ پا است.بلندتر یا کوتاه تر بودن ژپون باعث می شود تا لباس شما فرم مناسب و زیبایی نداشته باشد.

5.اگر دامن پرپف برای لباس عروس دوست ندارید می توانید از ژپون هایی استفاده کنید که فقط چند لایه تور هستند و فنری در آن ها استفاده نشده است.با استفاده از این دامن چند لایه توری پف کم و ملایمی برای لباس عروس ایجاد می شود.

6.اگر فنر ژپون خیلی ضخیم و محکم باشد باعث می شود وقتی روی صندلی می نشینید دامن تا بالا برود پس در انتخاب فنر ژپون حسابی دقت کنید. فنر‌ های خیلی ضخیم و خیلی نازک مناسب نیستند.
advertising