چگونه خط و خش را از روی سطوح مختلف از بین ببریم

سبک زندگیخانه داری

- 98/06/29
چگونه خط و خش را از روی سطوح مختلف از بین ببریم

روش از بین بردن خط و خش ساعت مچی:


ابتدا صفحه ساعت مچی را با دستمال تمیز کنید سپس روی آن خمیردندان بزنید و با دستمال روی صفحه بمالید بعد از کمی ماساژ با دستمالی دیگر خمیر دندان را از روی صفحه ساعت تمیز کنید.

نحوه از بین بردن خش ها از روی جلد گوشی:


جلد گوشیتان را تمیز کنید و مقداری خمیر دندان روی آن بزنید و با مسواکی نرم خمیردندان ها را روی آن ماساژ بدهید و بعد با دستمال تمیز خمیر دندان ها را پاک کنید.

از بین بردن خش از روی سرامیک:


تکه ای از سمباده 2000 را ببرید و آن را به آرامی روی سطح خش دار سرامیک بکشید و بعد با دستمالی نمدار روی سرامیک بکشید.

از بین بردن خراش روی اقلام چرمی:


خراش ها روی سطوح چرمی بسیار رایج هستند، اگر آسیب خیلی جدی نباشد، می توانید به راحتی آن را در خانه به یکی از روشه های زیر ترمیم کنید:

- مقداری روغن گیاهی و یا روغن بچه را بردارید و آن را با استفاده از یک گوش پاک کن روی سطح خراش بکشید، روغن را به صورت دایره ای روی سطح بمالید و سپس بگذارید خشک شود، باقی مانده های روغن را با یک پارچه تمیز پاک کنید، در صورت لزوم، این روند را تکرار کنید.

- راه دیگر برای پوشش دادن خراش های یک سطح چرمی استفاده از لاک ناخن است، یک رنگ لاک را انتخاب کنید که با رنگ چرم مطابقت داشته باشد و مقدار کمی را به ناحیه آسیب دیده با خلال دندانی بزنید، هم چنین شما می توانید خراش ها را با کمک یک واکس چرمی مخصوص حذف کنید، متناوبا, شما می توانید از موم معمولی (برای مثال, که از یک شمع) استفاده کنید، موم را حرارت دهید و آن را به خراش اعمال کنید، سطح آسیب دیده را با یک پارچه فلانل تمیز کنید، خراش را کامل با موم بپوشانید و آن را درست نقاشی کنید و سپس با واکس های چرمی رویش سایه بیندازید.

از بین بردن خراش سطوح چوبی:


برای پنهان کردن یا برداشتن عیوب سطحی چوبی، توصیه های زیر را دنبال کنید:

- اگر با خراش های روی چوب تیره سر و کار دارید، ید به شما کمک می کند، آن را با آب رقیق کنید و محلول را به مناطق آسیب دیده با استفاده از یک پنبه بزنید، در صورت نیاز، خراش ها را با روغن جلا بپوشانید.

- گزینه دیگر این است که نیمی از هسته گردو را بردارید و آن را بر روی نواحی آسیب دیده بمالید، وقتی خراش ها تیره شدند، آن ها را با یک پارچه تمیز کنید، سپس روغن جلای بی رنگ بزنید.

- اگر یک سطح چوبی ترک برداشته شود، با استفاده از مایونز می تواند به حالت اولیه خود باز گردد، کمی مایونز را بر روی یک تکه پنبه بگذارید و روی ناحیه ترک برداشته قرار دهید، زیاده روی نکنید، اجازه دهید تا 2 الی 3 روز بماند، چوب کمی متورم می شود و باعث می شود که ترک ها به هم نزدیک شوند.

از بین بردن خراش سطوح پلاستیکی:


در ادامه بحث رفع خط و خش از سطوح مختلف در نمناک چند ترفند وجود دارند که به شما کمک می کنند خراش های روی سطوح پلاستیکی را حذف کنید:

- نقص های سطوح صاف پلاستیکی را می توان با استفاده از یک سشوار معمولی و یا یک حرارت کم پنهان کرد، آن را روی حداقل قدرت تنظیم کنید و جریان هوای داغ را در طول سطح آن بزنید، در صورت لزوم، دما را تا زمانی که علائم از بین بروند افزایش دهید، 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و سپس سطح را تمیز کنید تا خراش ها کاملاً از بین بروند.

- هم چنین پولیش خودرو می توانند در بازیابی اشیا پلاستیکی موثر باشند، هر گونه کثیفی را از ناحیه آسیب دیده بردارید و سپس محصول را به کار ببرید، با تمیز کردن سطح با یک پارچه lint – free کار را تمام کنید.

از بین بردن خراش روی سطوح شیشه ای:


برای حذف یا پنهان کردن خراش های کوچک روی سطوح شیشه ای، از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

- کمی خمیر دندان (بدون گرانول یا افکت سفید کننده) را بر روی یک پد پنبه یا یک تکه پارچه پنبه ای قرار دهید و با استفاده از حرکات دایره ای، به مدت 10 ثانیه آن را روی سطح شیشه بمالید، سپس باقیمانده های خمیر دندان را با آب پاک کنید و بشویید.

- یک لایه نازک روغن گیاهی را بر روی یک پارچه میکروفایبر و یا یک تکه پنبه بریزید و به آرامی آن را به مدت چند ثانیه روی سطح بکشید تا به طور موقت از خراش های سطحی خلاص شوید، همچنین شما می توانید با استفاده از مقدار کمی وازلین هم به همین نتیجه مشابه برسید.

- با مخلوط کردن جوش شیرین همراه با کمی آب، خمیر پولیش خود را درست کنید و آن را روی سطح شیشه ای بکشید و سپس ناحیه خراش را با استفاده از یک تکه پارچه نخی یا پارچه پشمی خشک کنید، به آرامی تمام خمیر اضافی را با یک پارچه مرطوب بردارید.

- پولیش شیشه نیز می توانند در حذف خراش های روی سطوح شیشه موثر باشند، تنها دستورالعملش را دنبال کنید، قبلاً اطمینان حاصل کنید که ترکیب شیمیایی محصول برای این نوع خاص از سطح مناسب است.

روش از بین بردن خراشیدگی برای سطوح فلزی:


از آنجایی که انواع مختلفی از سطوح فلزی وجود دارد، روش های متنوعی برای ترمیم آن ها مورد نیاز است، برای رهایی از خراش های روی جواهر، بهتر است از خدمات یک جواهر فروش حرفه ای استفاده کنید، از طرف دیگر، سطوح آسیب دیده از فولاد ضد زنگ می تواند با موفقیت در خانه مورد بررسی قرار گیرد، فولاد ضد زنگ را می توان با یک تکه بافر ناخن حذف کرد.

متناوبا، شما می توانید از ویژگی های ساینده یک خمیر دندان سفید معمولی استفاده کنید، آن را به ناحیه مورد نظر بمالید و با برس زبر و یا یک پارچه نرم در امتداد بافت فلزی بکشید، در آخر تمام باقیمانده خمیر دندان را با یک پارچه مرطوب تمیز پاک کنید.

می توانید هر کدام از آزمایش های بالا را انجام دهید، اما به خاطر داشته باشید که هیچ یک از آن ها به حذف خراش های عمیق کمک نخواهد کرد، در چنین مواردی بهتر است که با افراد حرفه ای مشورت کرده یا محصول آسیب دیده را جایگزین کنید.
advertising