هونل موزیک
فارسی - Persian
انواع چروک صورت و روش های درمان آنبهتر است بدانید که شاید فکر کنید تمام چروک های پوست صورت یک علت باشند. ولی چروک صورت دلایل مختلفی دارند و به همین خاطر روش های درمان آنها متفاوت از هم اند. مطمئن نیستید که چین و چروک های شما از چه نوع است و نمی دانید با آنها چه کنید؟

چروک های ابراز احساسات ( Expression wrinkles )


شکل : چروک های احساسات را گاهی خطوط اخم، لبخند یا خنده می گویند که می توانند سطحی یا عمقی باشند و اغلب هرجای صورت که بیانگر حالت باشد، ظاهر می شوند مانند اطراف دهان، بین ابروها، و گوشه های خارجی چشم
دلیل پیدایش : دکتر انسون، جراح پلاستیک در لاس وگاس، می گوید” چروک های احساسات به دنبال تکرار مکرر یک حالت ایجاد می شوند”.
روش درمان: حرکت ندادن هیچیک از ماهیچه های صورت غیر ممکن است. ” از لحاظ پیشگیری کار زیادی از دست ما ساخته نیست، اما بوتاکس و دیگر پرکننده ها می توانند برای اصلاح چروک های حالت مؤثر باشند”.

چروک های کشیدگی ( Elastic wrinkles )


شکل : چروک های کشیدگی چروک های ریزی هستند که روی گونه ها، لب ها، و گردن ظاهر می شوند. بهترین راه برای جلوگیری از تشکیل چروک های کشیدگی، اجتناب از نور آفتاب و استفاده از ضد آفتاب است.
دلیل پیدایش : چروک های کشیدگی، نتیجه مستقیم ماندن های طولانی زیر آفتاب است. دکتر آوا شمبان، متخصص پوست در سنتا مونیکا، می گوید: ” آسیب های ناشی از پروتوهای فرابنفش پوست را لاغر کرده و باعث ایجاد خطوط و چین و چروکهای ریز کشیدگی می شود”.
روش درمان : استفاده از لیزر و لایه برداری

چروک های فشاری ( Compression wrinkles )


شکل : بنابر گفته دکتر انسون، چین های فشاری آخرین زیر مجموعه از چین و چروک های کشف شده هستند که می توانند روی صورت، گردن و سینه از صبح تا موقع خواب ظاهر شوند. برخی از آنها در طول روز ناپدید می شوند، درحالیکه برخی دیگر تا مدتها از بین نمی روند.
دلیل پیدایش : مالیدن صورت به بالش هنگام خواب. دکتر انسون میگوید: ” چروک های فشاری را با توجه به دلیل ظاهر شدنشان، چروک های خواب یا فشاری می گویند و می توان با خوابیدن به پشت و یا استفاده از بالش های مخصوص از بوجود آمدن آنها جلوگیری کرد.”
روش درمان چروک صورت فشاری : دکتر شمبان می گوید: “درمان چروک های فشاری ابتدا با اجتناب از دلایل پیدایش آنها آغاز می شود و سپس میتوان خطوط و چروک ها را پر کرد.”

چروک های گرانشی ( Gravitation wrinkles )


شکل : پوست شل همراه با چین و چروک. این چروک ها می توانند هر جای صورت ایجاد شوند.
دلیل پیدایش : از دست دادن کلاژن و الاستین که هر دو در اثر فرایند طبیعی پیری و آسیب های ناشی از آفتاب ایجاد می شوند.
روش درمان چروک صورت گرانشی : کاری نکنید؛ بهترین راه برای درمان چروک های گرانشی، facelift ( جراحی کشیدن صورت ) است. اما دکتر شمبان می گوید برای آنها که نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند، یک دستگاه فرکانس رادیویی، و یا درمان فراصوتی متمرکز میتواند کمک کننده باشد.

چروک های آتروفی ( Atrophy )


شکل : خطوط موازی عمیق روی پیشانی که هنگام درهم کشیدن ابروها ایجاد می شود.
دلیل پیدایش : دکتر انسون می گوید” مانند دیگر انواع چروک ها، چروک های آتروفی نیز با از دست رفتن کلاژن و الاستین پوست ظاهر می شوند. هیدراسیون و مراقبت از کیفیت پوست میتواند فرایند شکل گیری چروک های آتروفی را کندتر کند”. از دست رفتن چربی هم می تواند سهمی در ایجاد آنها داشته باشد.
روش درمان چروک صورت : دکتر شمبان می گوید : ” بازگرداندن حجم و استفاده از پدهای چربی که با استفاد از فیلرها انجام می شود، می تواند کمک کننده باشد”.
advertising
advertising
آخرین های پزشکی و سلامت
خواص سیاه دانه

خواص سیاه دانه

بهترین ماسک ضد جوش صورت مخصوص عید نوروز

بهترین ماسک ضد جوش صورت مخصوص عید نوروز

انحراف شست پا و درمان آن

انحراف شست پا و درمان آن

التهاب رباط کف پا

التهاب رباط کف پا

advertising
محبوب ترین های پزشکی و سلامت
8 بلایی که خالکوبی نصیبتان می کند

8 بلایی که خالکوبی نصیبتان می کند

بهترین ماسک ضد جوش صورت مخصوص عید نوروز

بهترین ماسک ضد جوش صورت مخصوص عید نوروز

علت کبودی بدن چیست

علت کبودی بدن چیست

بهترین تغذیه ورزشکاران

بهترین تغذیه ورزشکاران

advertising