نحوه تمیز کردن موکت و کفی خودرو بدون نیاز به کارواش

خودروسایر

- 98/12/27
نحوه تمیز کردن موکت و کفی خودرو بدون نیاز به کارواشچه جنس کفی ماشین لاستیکی باشد، چه پارچه ای, تمیز کردن کفی خودرو، به ماشین ظاهر نو و جدید می دهد. مهم نیست که چقدر مراقب باشید که داخل اتومبیل خود را تمیز نگه دارید, خاک و کثیفی وارد می شوند. داشتن دستمال یا دستمال های مرطوب می تواند به پاک سازی آنها کمک می کند. به راحتی جلوی اتومبیل خود را با کف پایی تمیز کنید. کف اتومبیل شما بیشتر جرم ها و کثیفی هایی را می گیرد که به ته کفشتان چسبیده است. همچنین موضوع این است که خوردن غذا و نوشیدنی در ماشین و بیرون افتادن آشغال هایی از جیب, کیف, جعبه و هر چیز دیگری می توانند داخل ماشین شما را کثیف کنند. بعد از تمیز کردن اتومبیلتان، کفی اش را هم تمیز کنید.

ماشین هایی که کفی لاستیکی دارند، در اقلیم های سرد متداول هستند که در آن مناطق بارش باران و برف زیاد اتفاق می افتد.آن ها از رطوبت قسمت های داخلی اتومبیل جلوگیری می کنند و به سرعت خشک می شوند با این حال چنانچه در این بخش می خوانید , هنوز گرد و خاک و کثیفی را در طول زمان جمع می کنند.
نحوه تمیز کردن موکت و کفی خودرو بدون نیاز به کارواش

برای تمیز کردن کفی های لاستیکی خودرو شش قدم ساده وجود دارد:1. کفی ها را از اتومبیل بیرون بیاورید.


خیس کنید و از محصولات تمیز کننده روی کفی ها استفاده کنید و نگذارید کسی به داخل اتومبیل تان وارد شود.

2. کفی ها را بتکانید.


کفی ها را روی زمین یا یک سطح سخت دیگری ضربه بزنید. اگر هر نوع ماده ای به سطح کفی چسبیده باشد, می توانید از یک ابزار برای کندن آن استفاده کنید.

3. کفی ها را با یک شیلنگ بشورید.


از شلنگ آب با فشار بالا برای بیرون راندن خاک و یا آشغال ها استفاده کنید. فقط قسمت کثیف کفی را بشورید، نه سمتی از کفی که روی ماشین کف ماشین تماس پیدا می کند.

4. کفی ها را با صابون بشورید.


با استفاده از یک پارچه یا اسپری, صابون را به کفی بزنید. کثیفی ها باید به آسانی با صابون و آب شسته شوند, اما دستمال های مرطوب , ضد عفونی کننده دست و جوش شیرین با صابون نیز خوب هستند و جواب می دهند.

5. کفی های صابونی شده را بشورید.


دوباره از شیلنگ آب استفاده کنید تا همه کف ها را بشورید و از بین می برید.

6. کفی را خشک کنید.


کفی ها را کاملاً خشک کنید و بعد آن ها را در ماشین بگذارید. راهی برای آویزان کردن آن ها بر روی نرده, سیم, و یا یک آیتم دیگر پیدا کنید، تا با هوا خشک شوند.

تمیز کردن کفی پارچه ای خودرو:


کفی پارچه ای ماشین کمی کار بیشتری برای تمیز کردن از لاستیک می خواهد, به خصوص اگر خیس شوند. حتی اگر داخل ماشین خیس شوند، هرگز فرصتی برای خشک کردن آن ها ندارید و بعد ممکن است متوجه بوی آنها شوید. کفی های پارچه ای ممکن است حتی لکه هایی را هم داشته باشند، که پاک کردن آن ها دشوار است.

1. کفی پارچه ای را از اتومبیل بیرون بیاورید.


مانند کفی لاستیکی, شما نباید آب و محصولات تمیز کننده را در داخل اتومبیل تان بریزید.

2. هر دو طرف کفی پارچه ای را جاروبرقی بکشید.


هر دو طرف کفی را جاروبرقی بکشید، تا تمام کثافت و دوده را پاک کنید.

3. به کفی پارچه ای جوش شیرین اضافه کنید.


جوش شیرین را به لوازم داخلی بمالید تا لکه ها و بوهای نامطبوع را از بین ببرید. هم چنین می توانید جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و با استفاده از یک برس خشک, کثیفی و دوده را پاک کنید.

راه های مختلفی برای تمیز کردن کفی خودرو و شستن کامل آن ها وجود دارد:آب صابون و کشیدن.


دو قاشق سوپ خوری پودر لباس شویی را با همان مقدار شامپو معمولی مخلوط کنید. از یک برس با پرزهای سیخ سیخی استفاده کنید، تا مخلوط را روی کفی بمالید و بکشید. و صابون را با آب بشورید.

استفاده از تمیز کننده های اسپریی.


یک اسپری تمیز کننده را روی کفی اسپری بکنید و بگذارید چند دقیقه بماند. بعد از اینکه کفی آن را جذب کرد, از یک قلم مو برای کار کردن روی آن استفاده کنید. همچنین می توانید از یک جاروبرقی استفاده کنید یا خودتان آن را تهیه کنید.

چگونگی تمیز کردن موکت و کفی لاستیکی خودروشستشو با بخارشوی, شستشوی قدرتی, یا ماشین شستشو.


بخارشوی یا شستشوی قدرتی (اغلب در کارواش) خوب کار می کنند یا می توانید کفی را در ماشین لباس شویی با پاک کننده های معمولی قرار دهید. دوباره کفی را جاروبرقی بکشید. جاروبرقی مقداری از آب و ذرات خاک باقی مانده را به خود می کشد و جذب می کند. جاروبرقی به منظور کم کردن رطوبت طراحی شده است.

کفی ها را خشک کنید.


کفی ها را پهن کنید یا آن ها را در خشک کن بیندازید. تا زمانی که کاملاً خشک نشده اند و یا بوی رطوبت می دهند، داخل ماشینتان نگذارید.
بازگشت به دسته سایربازگشت به صفحه خودرو
advertising