معرفی 10 فیلم جنایی هیجان انگیز و ماندگار تاریخ سینمای جهانفیلم های جنایی فیلم هایی هستند که به دلایل مختلف می توانند ذهن مخاطب را درگیر خود سازند.
در این مطلب می خواهیم 10 فیلم جنایی بی نقص تاریخ سینما را به شما معرفی کنیم که بهترین ها در ژانر خود محسوب می شوند.

سکوت بره ها(1991)


در این فیلم، یک مامور تازه کار اف بی آی از قاتل سریالی در بند برای گرفتن یک قاتل سریالی دیگر استفاده می کند. شیوه ی غیر معمول شکار قاتل سریالی داستان به یک بازی ترسناک و روانشناسانه بین شخصیت هانیبال لکتر و کلارنس استارلینگ تبدیل می شود.

مخمصه ( 1995)


حضور همزمان آل پاچینو و رابرت دنیرو در یک فیلم می تواند برای تبدیل شدن یک فیلم معمولی به فیلمی موفق و پرفروش کافی باشد.
اما مان کارگردان این فیلم از دوئل کلیشه ای بین دزد و پلیس با پرداختی جدید رونمایی می کند. دو طرف علیرغم شغل متضادشان، ذهنیت و شخصیت مشابهی دارند و در حرفه ی خود به بالاترین میزان هوش، توانایی و دقت رسیده اند. وقتی که به بافت فیلم و سناریو آن نگاه می کنیم، می بینیم که همه چیز به ترتیب پیش می رود؛ از یک سرقت نافرجام، برنامه ریزی برای سرقت، اجرا، شکار، به هم مرتبط کردن شواهد و در ادامه پایان داستان به شکلی غیر منتظره.
معرفی 10 فیلم جنایی هیجان انگیز و ماندگار تاریخ سینمای جهان

دایره سرخ( 1970)


شاید بتوان گفت که ژان پیر ملویل به عنوان پدر سینمای موج نو فرانسه و بهترین فیلمساز در ژانر فیلم های جنایی با شاهکار خود در سال 1970 قله های سینما را فتح کرد. ملویل این کار را با ترکیب یک پلیس سابق الکلی، یک زندانی تحت تعقیب، پلیس هایی که در تعقیب آن ها هستند و یک جنایتکار تازه آزاد شده که به دنبال شکار بعدی خود است انجام می دهد.

بالا و پایین( 1960)


این فیلم بر اساس رمان «King Ransom» ساخته شده که در آن، توشیرو میفونه در نقش یک کارخانه دار ثروتمند در نبردی سخت با زمان سعی می کند ربایندگان پسر راننده اش را پیدا کند.

زودیاک( 2007)


وقتی که دیوید فینچر فیلمی بر اساس داستان واقعی قتل های زودیاکی رخ داده در شمال کالیفرنیا در دهه ی ۱۹۶۰ و بر اساس گزارش پلیس و روزنامه نگاران ساخت، همه می دانستند که این فیلم به سبک بصری خاص فینچر و شیوه ی نگاه او وفادار خواهد بود و این اتفاق نیز رخ داد.
فینچر برای هر قتل زودیاکی از بازیگری متفاوت برای ترسیم فیزیکی و مخفی کاری های قاتل استفاده می کند تا مخاطب هیچ وقت موفق به شناسایی قاتل واقعی نشود، همان اتفاقی که در دنیای واقعی رخ داد و قاتل زودیاکی هیچگاه به دام نیفتاد.

هفت (1995)


فیلم موفق و ساختار شکن (Seven) یک داستان تاریک و سرد در مورد دو کارآگاه در حال تلاش برای دستگیری قاتلی سریالی است که قتل های خود را بر اساس ۷ گناه بزرگ انجام می دهد.

ام را به نشانه مرگ بگیر( 1954)


هیچکاک این فیلم را به شکل سه بعدی فیلم برداری کرد اما این موضوع کم تر مورد توجه قرار گرفت
چیزی که این فیلم جنایی را از دیگر فیلم های این ژانر متمایز می سازد لوکیشن، داستان متمایز و سه بازیگر اصلی آن یعنی ری میلاند، گریس کلی و رابرت کامینگز هستند. این شخصیت ها بی پرده در مورد قتلی بی نقص صحبت می کنند.

غرامت مضاعف( 1944)


غرامت مضاعف (Double Indemnity) شاید دارای قاتلین سریالی یا روش های پلیسی معمول نباشد اما شخصیت هایی دارد که این عناصر را در اولین فیلم ژانر جنایی در خود دارند. این فیلم که بر اساس رمانی از جیمز ام کین ساخته شده از همان ابتدا به مخاطب یادآور می شود که این فیلم از سناریوی قوی و بی نقصی برخوردار است. فیلمنامه از آن لحاظ بی نقص است که اخاذی، قتل، زیبای خطرناک و بسیاری مولفه های دیگر در خود دارد.

محله چینی ها( 1974)


وقتی که این فیلم را نگاه می کنید خود را به مانند شخصیت اول فیلم در داستان خواهید دید. علاوه بر سبک کارگردانی خارق العاده پولانسکی، فاش شدن داستان فیلم به صورت آهسته در برابر چشمان بیننده که ترکیبی از قتل، مخفی کاری و رابطه ی نامشروع است باعث شده این فیلم در رتبه ی بالای این فهرست قرار بگیرد.

کشوری برای پیرمردها نیست( 2007)


جوئل و اتان کوئن بیش از یک دهه ی پیش فیلمی ساختند که حتی امروز نیز با همان شوق و حرارت ۱۰ سال پیش در مورد آن صحبت می شود. وقتی که فیلمسازی چنین فیلمی می سازد می دانید که با یک فیلم کلاسیک مواجهید. اما برادران کوئن مولفه های موش و گربه ای ژانر را در قالب شخصیت های یک قاتل روانی، یک کلانتر دوستدار زندگی و گاوچرانی مصمم به تصویر می کشند.
فیلم در ابتدا با شکار حیوانات آغاز شده و پس از شکار پول به شکار انسان در دهه ی 1980 تگزاس منتهی می شود.
Advertising
Advertising
آخرین های علمی تکنولوژی
رمان فلسفی برادران کارامازوف اثر داستایوفسکی

رمان فلسفی برادران کارامازوف اثر داستایوفسکی

آموزش  بافت وسایل حصیری خطه گیلان

آموزش بافت وسایل حصیری خطه گیلان

تردمیل آبی دستگاهی برای آینده

تردمیل آبی دستگاهی برای آینده

11 خاصیت سیب درختی  برای انواع بیماری

11 خاصیت سیب درختی برای انواع بیماری

Advertising
محبوبترین های علمی تکنولوژی
مراسم ازدواج پرنسس یوژنی یکی از نوادگان ملکه ی انگلیس

مراسم ازدواج پرنسس یوژنی یکی از نوادگان ملکه ی انگلیس

معرفی بهترین برنامه دانلود رایگان و پخش موسیقی برای اندروید

معرفی بهترین برنامه دانلود رایگان و پخش موسیقی برای اندروید

طرز تهیه پیتزا مخلوط

طرز تهیه پیتزا مخلوط

قره کلیسا قدیمی ترین کلیسای ایران در چالدران

قره کلیسا قدیمی ترین کلیسای ایران در چالدران

Advertising