نکاتی درباره ست کت و  شلوار  آقایانهمیشه یکی از بزرگترین دغدغه‌های ما بوده و هست که چگونه رنگ لباس‌ها را با هم ست کنیم. این قضیه درست وقتی که شما به مجلسی دعوت می‌شوید اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و استرس شما بیشتر می‌شود که آیا رنگ‌هایی که من پوشیده‌ام، با هم هماهنگی دارند یا خیر. در این مقاله به این مطلب مهم خواهیم پرداخت. از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید.
مهم‌ترین نکته برای ست کردن رنگ‌ها شناختن چرخه رنگی است
در این چرخه، ما سه نوع رنگ داریم: اولیه‌، ثانویه، ثالثیه. که به صورت زیر تعریف می‌شوند:
همچنین می‌توان این چرخه را به دو دسته ی رنگ‌های گرم و سرد تقسیم کرد. رنگ‌های گرم شامل قرمز، زرد، نارنجی و مقداری از طیف سبز است که رنگ‌های پر از انرژی و شادی هستند و در طرف مقابل رنگ‌های سرد را می‌بینیم که شامل آبی، سبز و بنفش می‌شوند که آرام و آرامش بخش هستند.
سفید، مشکی و خاکستری در این چرخه وجود ندارند. زیرا این سه عملا در دسته‌ی رنگ‌ها دسته بندی نمی‌شوند. ما این سه را برای ته رنگ دادن، سایه دادن و تنظیم رنگ به رنگ‌های دیگر می‌افزاییم.
پس می‌بینید که طبق این چرخه به راحتی می‌توانید ترکیب‌های مختلف و متنوعی از رنگ‌ها را با اضافه کردن و حذف کردن رنگ‌ها از میان آن‌ها برگزینید.

چه رنگ‌هایی با مشکی ست می‌شوند؟


مشکی رنگی است که تقریبا جزو رنگ‌های میانه و پایه محسوب می‌شود و استفاده از آن را در اکثر لباس‌های خود می‌بینیم. ست کردن آن کمی سخت است ولی غیر ممکن نیست. رنگ‌های تیره را باید با مشکی ست کرد مثل بنفش بادنجانی، سبز لجنی، سرمه‌ای و این دسته رنگ‌ها. همچنین از رنگ زرد برای ست کردن دوری کنید چرا که این رنگ هم مانند مشکی رنگی غنی است ولی پوشیدن این دو رنگ باهم حس خوبی را منتقل نمی‌کند. ترکیب‌های محبوب با مشکی :
مشکی و سفید : هیچگاه از مد نمی‌افتد و از گذشته تاکنون بهترین ست رنگ بوده است.
مشکی و قرمز: دو رنگ قوی، که اگر به خوبی با هم ست شوند جذابیت خاصی خواهند داشت.
مشکی و آبی : می‌تواند تیپ شما را بسته به تناژی که انتخاب می‌کنید خنک‌تر و آرام‌تر نشان دهد.
مشکی و خاکستری : خاکستری را در اکسسوری‌هایتان به کار ببرید و تفاوتش را به خوبی حس کنید.
برای آن‌هایی که از این کار واهمه دارند پیشنهاد ما ابتدا امتحان کردن رنگ‌هایی است که راحت‌تر با آن ارتباط برقرار می‌کنند. مثلا اگر رنگ آبی را دوست دارید، کفش‌های مشکی‌تان را با کت و شلوار آبی‌تان ست کنید.


کفش قهوه ای و شلوار مشکی


این مدل ست کردن را حتما برای تیپ‌های غیررسمی انجام دهید. اگر شما با کت و شلوار مشکی‌تان کفش قهوه‌ای تیره بپوشید نشان دهنده این است که اهمیت زیادی برای تیپ‌تان قائل نبوده‌اید و حواستان نبوده که دو رنگ نزدیک به هم را برای ست کردن انتخاب کرده‌اید

کت شلوار مشکی و کفش قهوه‌ایاگر کفش قهوه‌ای روشن را با کت و شلوار مشکی ست کنید، ترکیب زیبایی تشکیل داده‌اید و این ست قابل پوشیدن در مجالس خواهد بود. حتی اگر بتوانید یک جفت کفش زیبا با طرح و مدلی زیبا و رنگ مناسب پیدا کنید تیپ شما را می‌تواند به بهترین شکل دگرگون سازد.
طوسی رنگی است که در پوشاک مردانه جایگاه ویژه خود را دارد. برای رنگ‌های کفشی که با آن ست شوند باید بگویم که در واقع همه رنگ‌ها با آن ست می‌شود ولی بستگی به این دارد که شما برای چه موقعیتی تیپ می‌زنید و همچنین بالاپوش شما چیست. برای مراسم رسمی بهتر است از رنگ‌های میانه مثل مشکی، قهوه‌ای تیره و روشن یا حتی خاکستری استفاده کنید.
اگر کت و شلوار طوسی انتخاب کرده‌اید بهتر است کلاسیک بمانید و کفشتان را هم مشکی یا قهوه‌ای انتخاب کنید. اگر تصمیم به پوشیدن کفش قهوه‌ای با آن دارید پیشنهاد ما این است که تناژ مناسبی از آن را پیدا کنید. اگر رگه‌های روشن‌تر را انتخاب کنید به مراتب بهتر خواهد بود.
ترکیب خاکستری و قهوه‌ای ترکیب خوبی است. اگر قصد زدن تیپ رسمی را دارید ما به شما کفش‌های مشکی را پیشنهاد می‌کنیم. پوشیدن کفش مشکی به همراه هر تناژ از خاکستری چه روشن و چه تیره زیبایی خودش را دارد.

خاکی


وقتی صحبت از رنگ شلوار می‌شود رنگ خاکی نیز از دیگر رنگ‌هایی است که مورد توجه آقایان قرار گرفته است. سوال اینجاست که آیا این رنگ با کفش مشکی ست خواهد شد؟ بله. این ست رنگ در گذشته مخصوص تیپ‌های رسمی و اداری بوده است ولی هم اکنون با این ست می‌توانید یک تیپ مناسب برای همه موقعیت‌ها داشته باشید. اگر رنگ خاکی که انتخاب کرده‌اید روشن است کفش قهوه‌ای نیز به خوبی با آن ست می‌شود. شلوارهای رنگ خاکی با بلیزر یا کت‌ها نیز ست می‌شوند پس برای انتخاب کفش سعی کنید یا کفش رسمی یا کالج انتخاب کنید.
Advertising
Advertising
آخرین های علمی تکنولوژی
رمان فلسفی برادران کارامازوف اثر داستایوفسکی

رمان فلسفی برادران کارامازوف اثر داستایوفسکی

آموزش  بافت وسایل حصیری خطه گیلان

آموزش بافت وسایل حصیری خطه گیلان

تردمیل آبی دستگاهی برای آینده

تردمیل آبی دستگاهی برای آینده

11 خاصیت سیب درختی  برای انواع بیماری

11 خاصیت سیب درختی برای انواع بیماری

Advertising
محبوبترین های علمی تکنولوژی
مراسم ازدواج پرنسس یوژنی یکی از نوادگان ملکه ی انگلیس

مراسم ازدواج پرنسس یوژنی یکی از نوادگان ملکه ی انگلیس

معرفی بهترین برنامه دانلود رایگان و پخش موسیقی برای اندروید

معرفی بهترین برنامه دانلود رایگان و پخش موسیقی برای اندروید

طرز تهیه پیتزا مخلوط

طرز تهیه پیتزا مخلوط

قره کلیسا قدیمی ترین کلیسای ایران در چالدران

قره کلیسا قدیمی ترین کلیسای ایران در چالدران

Advertising
توصیه شده علمی تکنولوژی
تعداد کاربران بازی For Honor از مرز 15 میلیون نفر عبور کرد

تعداد کاربران بازی For Honor از مرز 15 میلیون نفر عبور کرد

ماست پرچرب ماده موثردرکاهش وزن

ماست پرچرب ماده موثردرکاهش وزن

ماهی اسکار ماهی محبوب آکواریوم

ماهی اسکار ماهی محبوب آکواریوم

دانه چیا یک ماده رژیمی خوشمزه

دانه چیا یک ماده رژیمی خوشمزه

Advertising